Wpływ wydarzeń globalnych na produkty i usługi Spółki

| 8 marca 2022

KOMUNIKAT KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS POLSKA

W ostatnim czasie przekazaliśmy Państwu kilka informacji na temat dostępności produktów Konica Minolta. Pragniemy podsumować ostatnie wydarzenia i podzielić się z Państwem planami na najbliższe miesiące.


Dostępność tonerów 

Nasze zakłady w Tatsuno i w Kofu w Japonii wznowiły pełną produkcję tonerów. 


Od momentu uruchomienia procesu produkcyjnego, pracujemy nieustannie, by zwiększyć zapasy tonerów i zrealizować bieżące zamówienie w możliwie najszybszym czasie. Masowe dostawy tonerów do naszej fabryki w Europie zostały wznowione już pod koniec zeszłego roku. 
Zaistniała na rynku sytuacja spotkała się z szybką odpowiedzią z naszej strony – zmieniliśmy podejście do procesu produkcji tonerów (znacznie podnieśliśmy progi zapasu tonerów oraz zmieniliśmy proces podziału tonerów przy wsparciu licencjonowanych producentów zewnętrznych). 
Wszelkie podjęte działania mają na celu ustabilizowanie łańcucha dostaw tonerów i skrócenie czasu transportu tonerów do Europy. Osiągneliśmy 70-80% poziom produkcji tonerów w ramach niezrealizowanych zamówień na terenie EU. Od stycznia maksymalizujemy poziom produkcji i na ten moment jest on powyżej średniej, jaką zakładaliśmy (w styczniu udało nam się wyprodukować 1200 ton tonerów co odpowiada 345 tys. butelek do tonerów i stanowi 120% realizacji planu).
Mimo zwiększenia mocy produkcyjnej, wciąż mierzymy się z globalnym kryzysem transportowym. W związku z tym część Klientów może być narażona na wydłużony czas dostawy naszych produktów. Staramy się zminimalizować skutki tej sytuacji – obecnie przesyłamy tonery do naszej rozlewni we Francji, a skąd trafiają bezpośrednio do Klientów. Reagujemy na bieżąco i przeciwdziałamy sytuacji. 

Mimo dołożonych starań jesteśmy zmuszeni poinformować, że tonery do urządzeń bizhub C3320i, C4050i, C3300i, C4000i oraz 4050i, 4750i i 4700i (Sparrow) nie są obecnie dostępne.


Brak wyżej wymienionych tonerów wynika z trzech niezależnych zdarzeń:

  1. Powódź w Malezji.
  2. Restrycje związane z pandemią COVID-19.
  3. Globalne kryzysy: pierwszy na rynku żywic, który spowolnił produkcję tonerów oraz drugi - związany z łańcuchem dostaw. 

 
Pomimo wielu przeszkód, nieustannie pracujemy nad rozwiązaniem sytuacji – zwiększyliśmy moce przerobowe po stronie fabryk oraz zoptymalizowaliśmy sam proces produkcji. Liczymy na to, że sytuacja ulegnie znacznej poprawie już pod koniec marca.

Lokalnie dokładamy wszelkich starań, by zapewnić ciągłość dostaw i sprostać oczekiwaniom rynku. Zachęcamy wszystkich Klientów i Partnerów, by przekazywali nam puste opakowania po tonerach (w szczególności kolor czarny) do maszyn Sparrow, co ułatwi procesy organizacyjne po stronie Konica Minolta. 


Zwracamy się jednocześnie z prośbą o przekierowywanie strumieni wydruków na urządzenia Konica Minolta formatu A3, jeśli to tylko możliwe. W celu uzyskania szczegółowych informacji lub w przypadku pytań prosimy o informację na adres e-mail: serwis@konicaminolta.pl

 

Hardware

Globalne kryzysy odbiają się na wszystkich firmach z branży produkcyjnej i IT. Konica Minolta nieustannie pracuje nad zminimalizowaniem opóźnień produkcyjnych. Działalność operacyjna Spółki jest sukcesywnie dostosowywana do wyzwań rynkowych. Dokładamy wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom Klientów. 

Chcemy podkreślić, że globalny kryzys na rynku półprzewodników wciąż nie uległ znaczącej poprawie. Ciągle odczuwamy braki na rynku, a nowe wyzwania w postaci powodzi w Malezji i pandemii COVID-19 prowadzą do kolejnych opóźnień spodowodowanych brakiem pracowników w fabrykach. 

Naszych Klientów i Partnerów Biznesowych przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z wydarzeń o globalnym charakterze. Jednocześnie zapewniamy, że robimy wszystko co w naszej mocy, by zminimalizować odczuwalne skutki kryzysu i liczymy na to, że sytuacja w najbliższych miesiącach znacznie się poprawi, o czym będziemy Państwa informować na bieżąco. 


Komunikat Konica Minolta - wersja PDF


Z poważaniem,
Zespół Konica Minolta