Konica Minolta rezygnuje z udziału w targach DRUPA

Warszawa | 9 października 2020

Konica Minolta Business Solutions Europe ogłosiła swoją decyzję o wycofaniu się z udziału w targach Drupa 2021.


Olaf Lorenz, Dyrektor Generalny Działu Marketingu Międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe, mówi: „Naszym najwyższym priorytetem jest zawsze dbanie o to, aby nasi współpracownicy, Klienci i ich rodziny pozostali bezpieczni i zdrowi. W czasie, kiedy pandemia COVID-19 nadal zakłóca funkcjonowanie na skalę światową, podjęliśmy decyzję o wycofaniu udziału naszej firmy w Targach Drupa 2021”.


W związku z tym, że Drupa została przesunięta w czerwcu, musieliśmy dostosować zasady funkcjonowania firmy, a także sprawdzić, jakie są możliwości i perspektywy dla jej klientów. W wyniku tego uruchomiliśmy wirtualny salon wystawowy, który posiada wiele funkcji umożliwiających interaktywne zapoznanie się z różnorodną ofertą produktową firmy w zakresie druku. W Digital Imaging Square w Bratysławie oferujemy wirtualne pokazy na żywo, podczas których klienci mogą zapoznać się z produktami przy użyciu kamery i interakcji z ekspertami naszej firmy. W Centrum Pokazowym Konica Minolta w Warszawie uruchomiliśmy prezentacje online dla klientów już w marcu.

Olaf Lorenz podsumował: „Naszym nadrzędnym celem było i zawsze będzie pomaganie w kształtowaniu pomysłów dla naszych klientów w ramach partnerskiego podejścia – bez względu na „kanał komunikacji”, czy to osobiście, czy wirtualnie. Jesteśmy w pełni przekonani, że druk przetrwa jako medium komunikacyjne nawet w przypadku dostrzeganych zagrożeń ze strony kanałów cyfrowych, mobilnych i wirtualnych, które zdaniem wielu osób oznaczały śmierć dla tego medium. W rzeczywistości, pomimo pandemii i mniej przewidywalnego środowiska, w którym wszyscy teraz żyjemy, druk kwitnie i znajduje nowe sposoby wywierania wpływu i wartości, często obok innych kanałów medialnych. Będziemy nadal odkrywać te nowe sposoby dostarczania wartości wspólnie z naszymi klientami i dla nich, i jesteśmy podekscytowani tym, co nas czeka".

I dodaje: „Z nieco ciężkim sercem i żalem podjęliśmy decyzję o rezygnacji z udziału w Targach Drupa. Życzymy organizatorom powodzenia we wszystkich przyszłych pokazach. Dla mnie osobiście byłby to piąty raz, kiedy wziąłbym udział w Drupie. To zawsze było głównym punktem kalendarza i nie mogę się doczekać powrotu do przyszłych wydarzeń, gdy nadejdzie odpowiedni czas".