Konica Minolta uzyskała status Microsoft Global Managed Partner

Warszawa | 25 marca 2021

Konica Minolta Business Solutions Polska jako część Konica Minolta, Inc. uzyskała status Microsoft Global Managed Partner. Wspólne możliwości technologiczne i wiedza obu firm przyspieszają transformację cyfrową miejsca pracy dla obecnych i przyszłych klientów.


Microsoft staje się dla nas coraz ważniejszym partnerem. […] Chcemy wprowadzić na rynek wiodące rozwiązania specjalistyczne, oparte o wiedzę ekspertów Konica Minolta w zakresie druku, którą zajmujemy się od dziesięcioleci i technologię firmy Microsoft. Status Global Managed Partner jest prawdziwym świadectwem naszych długotrwałych relacji i wyjątkowej pracy naszych zespołów wykonanej dla klientów na całym świecie.” mówi Hajime Takei, Senior Executive Officer and Division President of Digital Workplace Business Headquarters, Konica Minolta, Inc.

Global Managed Partner w firmie Microsoft oznacza, że Konica Minolta jest w stanie ujednolicić swoje produkty i usługi, wykorzystać lokalną wiedzę i doświadczenie każdego oddziału i dzielić się nią w całej organizacji oraz w różnych branżach na całym świecie.
"Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Konica Minolta na poziomie globalnym, aby towarzyszyć jej rozwojowi w branży IT i odblokowywać możliwości cyfrowej transformacji dla ich klientów. Microsoft Cloud zapewnia szeroki wachlarz wiodących w branży usług i produktów wspierających opracowywane przez Konica Minolta zróżnicowane rozwiązania dla cyfrowego miejsca pracy.” podsumowuje Casey McGee, Vice President, ISV Sales, Microsoft.


Konica Minolta zapewnia, że klienci korzystający z technologii Microsoft będą czerpać korzyści z bezproblemowej adaptacji nowoczesnych rozwiązań i usług dostarczanych przez firmę, do ich infrastruktury Microsoft. Aplikacje firmy Microsoft idealnie pasują do rozwiązań, z których zwykle korzystają małe i średnie firmy. Doświadczenie firmy Konica Minolta i dogłębne zrozumienie klienta, w połączeniu z inteligentnymi usługami firmy Microsoft, zapewnia znaczne korzyści, szczególnie w sektorze MŚP. Ponadto Konica Minolta opracowała szereg własnych aplikacji, rozwiązań i usług opartych na usługach w chmurze firmy Microsoft, aby sprostać szerokiemu zakresowi potrzeb klientów.

„Nasza firma jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań bazujących m.in. na technologii Microsoft Azure. Przykładem jest platforma rozwiązań do optymalizacji procesów w firmach i elektronicznego obiegu dokumentów - ECM365, z której wybrane aplikacje będą także dostępne w oficjalnym sklepie Microsoft Marketplace. Dodatkowo, już wkrótce klienci znajdą w naszej ofercie rozwiązanie wspierające pracę zdalną i organizację cyfrowego miejsca pracy - Workplace Go 2.0 - aplikację opartą o Microsoft 365, w tym również Teams. Te dwa przykłady pokazują jak ważna dla nas jest integracja i rozumienie technologii Microsoft” - zapowiada Rafał Torz, Dyrektor Handlowy Sprzedaży Bezpośredniej, Konica Minolta Business Solutions Polska.


Całość materiału o partnerstwie Konica Minolta z firmą Microsoft dostępny jest w newsroomie Konica Minolta Europe.