Konica Minolta wprowadza na rynek Workplace Hub Pro – najnowszy element w portfolio usług i rozwiązań Workplace Hub

Warszawa | 30 lipca 2020

1 września 2020 r. Konica Minolta poszerzy swoją ofertę Digital Workplace o nowy produkt - Workplace Hub Pro, który wzmocni kompleksową ofertę IT dla małych i średnich firm (SMB).
Dołączając do obecnych rozwiązań, czyli wersji Hub i Edge, wprowadzany Workplace Hub Pro łączy wydajną technologię serwerową, oprogramowanie i usługi IT z rodziną kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych Konica Minolta bizhub i-Series A3. Wszystko po to, aby stworzyć efektywną i inteligentną platformę wspierającą prowadzenie biznesu, a także gotową na współczesne wyzwania związane z bezpieczną i wydajną pracą zdalną.


Workplace Hub Pro to portfolio funkcji i aplikacji działających na wirtualnej warstwie serwera i w kontenerach, które pomagają w codziennym prowadzeniu firmy. Te aplikacje to m.in. system zarządzania produkcją, wyszukiwaniem i udostępnianiem dokumentów, archiwizacja i obieg dokumentów, tworzenie kopii zapasowych w chmurze, zdalne połączenia VPN i zarządzanie Wi-Fi. Aby zapewnić użytkownikom wygodę i ciągłość pracy, całość jest dostarczana i wspierana przez jednego dostawcę, czyli Konica Minolta. W zakresie produkcji dokumentów (drukowanie i kopiowanie), można uzyskać prędkość od 25 do 65 stron na minutę, a ważną przy archiwizacji i digitalizacji prędkość skanowania, dostępną mamy od 100 do nawet 280 obrazów na minutę. 

 

„Dla wielu naszych klientów z sektora MŚP oferta Workplace Hub, rozpoczęła nową historię rozwoju w obszarze IT. Szczególnie dla mniejszych firm, które wcześniej dysponowały bardzo ograniczonymi zasobami informatycznymi” - mówi Mateusz Macierzyński, kierownik ds. portfolio rozwiązań i usług IT w Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. - „Badanie sytuacji naszych klientów pozwoliło zidentyfikować pięć największych wyzwań, z którymi borykają się małe i średnie przedsiębiorstwa: 

1) starzenie się / lub brak - skalowalnej infrastruktury IT;

2) niewiele lub brak wewnętrznych zasobów i wiedzy IT potrzebnej do zarządzania stale rosnącą ilością sprzętu i aplikacji; 

3) brak procedur i rozwiązań do tworzenia i odzyskiwania kopii zapasowej w razie awarii; 

4) duża podatność na cyberzagrożenia, zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna, 

5) niski poziom bezpieczeństwa utrzymania ciągłości usługi i niewielka przejrzystość kosztów. 

Ponadto, niedawne wydarzenia związane z kryzysem COVID-19 stworzyły kolejne wyzwanie dla klientów, sprawiając, że zdalny dostęp i współpraca są dla nich wyraźną i pilną koniecznością. Szereg wyzwań z jakimi borykają się przedsiębiorcy i pracownicy, wynikają z nieodpowiedniej lub przestarzałej infrastruktury IT, potrzeby dostępu do VPN, czy elastycznej i dopasowanej konfiguracji. Rozwiązania z naszego ekosystemu Workplace Hub mają za zadanie pomóc naszym klientom sprostać wszystkim tym wyzwaniom i skoncentrować się na swojej działalności” - wyjaśnia Mateusz.

Hybrydowe rozwiązania WPH integrują się fizycznie i wirtualnie, nawet w najmniejszym środowisku biurowym, zapewniając cyfrowe narzędzia pracy, których potrzebują użytkownicy. Dzięki zarządzanym usługom informatycznym dostępnym za pośrednictwem tych rozwiązań, firma Konica Minolta może zaspokoić wszystkie potrzeby IT swoich klientów, umożliwiając nawet małym firmom korzystanie z infrastruktury, która w innym przypadku byłaby dostępna tylko dla większych firm.


Konica Minolta nieustannie optymalizuje swoje usługi i rozwiązania zgodnie z szybko zmieniającymi się wymaganiami małych firm, starając się zapewnić swoim klientom dokładnie takie rozwiązania, jakich potrzebują. 


„Szczególnie w mniejszych firmach i organizacjach: drukowanie, kopiowanie, faksowanie i skanowanie, nadal stanowią podstawę codziennych czynności biznesowych. Zdając sobie sprawę z tej potrzeby, zdecydowaliśmy się zapewnić produkcję dokumentów w platformie Workplace Hub Pro w oparciu o inteligentne urządzenie wielofunkcyjne bizhub i -Series. Taka konfiguracja umożliwia również bezproblemową integrację informacji i wprowadzania dokumentów do procesów operacyjnych i biznesowych. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, rozwiązania IT oraz funkcjonalności MFP działają w odseparowanych systemach. Workplace Hub Pro został zaprojektowany jako serce inteligentnego, połączonego miejsca pracy naszych mniejszych klientów, upraszczając zarówno ich informatykę, jak i przetwarzanie dokumentów papierowych. Dzięki konsolidacji i elastycznemu licencjonowaniu pozwala utrzymać koszty operacyjne na niskim poziomie ponieważ klienci płacą tylko stałą miesięczną opłatę”, podsumowuje Mateusz.