Siła doznań sensorycznych. Otwarcie nowego Centrum Pokazowego Konica Minolta we Wrocławiu

Wrocław | 8 kwietnia 2021

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów z zachodnich i południowo-zachodnich stron Polski, Konica Minolta Business Solutions otwiera we Wrocławiu nowoczesne Centrum Pokazowe. Lokalizacja nie jest przypadkowa - Wrocław stał się uznanym w Europie ośrodkiem rozwoju nowoczesnych technologii, a Digital Innovation Square doskonale wpisuje się w wizerunek miasta.


Obowiązujące od ponad roku ograniczenia mają znaczny wpływ na działania branży poligraficznej. Mocno odczuwalne jest drastyczne zmniejszenie zamówień i nakładów. Drukarnie i punkty usługowe szukają skutecznych sposobów na zwiększenie dochodów. Konica Minolta pomaga im w tym dzieląc się wiedzą z zakresu efektywnego wykorzystania urządzeń cyfrowych przy tworzeniu wysokomarżowych produktów.

Nowopowstały Digital Innovation Square to najnowsza technologia na wyciągniecie ręki. Opiekę nad Centrum Pokazowym we Wrocławiu obejmie Krystian Maniecki, nowy pracownik w szeregach Konica Minolta z 22-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Jako Operator, podczas prezentacji dla klientów, będzie odpowiedzialny za pełne przedstawienie optymalizacji procesu drukowania, uwzględniając wszystkie czynności związane z przyrządem maszyn i późniejszym kontrolowaniem jakości drukowania oraz wykańczania.

Otwarcie Digital Innovation Square we Wrocławiu odbędzie się w formie wydarzenia online zatytułowanego „Siła doznań sensorycznych napędem dla biznesu poligraficznego”. Transmisja na żywo odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 11.00.

Jako prelegenci wystąpią: Brygida Dzidek - Architekt Rozwiązań Haptycznych, CEO Haptology, Lena Mitkowa - Członkini Zarządu IBRA Instytut Brandingowy, Mateusz Woźniak - Dyrektor Działu Rozwiązań Produkcyjnych Konica Minolta Business Solutions Polska. Moderatorem panelu dyskusyjnego będzie Krystian Maniecki.

Podczas spotkania, prelegenci porozmawiają o roli doświadczenia sensorycznego i wartości uszlachetnienia wypukłego w produkcji drukowanej. Omówione zostaną kwestie implementacji i dochodowości biznesu, a także możliwości jakie oferuje klientom Konica Minolta w zakresie druku oraz lakierowania cyfrowego. 

Transmisja będzie dostępna na kanałach:

Facebook https://www.facebook.com/events/184087136726949/
YouTube  https://youtu.be/7aCj4oBAEMg

Centrum Pokazowe we Wrocławiu jest wyposażone w następujące urządzenia:
    • AccurioPress C4080 - cyfrowy system produkcyjny do druku kolorowego 
    • MGI JetVarnish 3D One - urządzenie do cyfrowego lakierowania wybiórczego 3D dla formatów B3+

Znajduje przy ulicy Grabiszyńskiej 241A we Wrocławiu. Rejestracja na indywidualne prezentacje jest dostępna na stronie: http://showroom.konicaminolta.pl/spotkajmy-sie/