Cloud

Druk w chmurze - 9 powodów, dla których warto go wdrożyć w firmie

Prawdopodobnie wiesz już, czym jest druk w chmurze, ale być może nie zdajesz sobie sprawy, jak ważny jest dla Twojego biznesu. Dowiedz się, dlaczego warto już teraz wdrożyć to rozwiązanie w swojej firmie.

31.08.2022
6 minut 6 minut
Słowa kluczowe:
Spis treści
Spotify, Google Drive, LinkedIn, Instagram - cloud computing jest już od dawna zakorzeniony w Twoim codziennym życiu. A teraz, poprzez przyspieszone przez pandemię wprowadzenie modeli pracy zdalnej i hybrydowej, rozwiązania chmurowe rozgaszczają się również w życiu zawodowym, mając ogromny wpływ na pracę.

W badaniu przeprowadzonym w 2021 roku osiem na dziesięć firm oczekiwało, że do 2022 roku ponad połowa ich infrastruktury IT będzie oparta na chmurze, a 43% myślało o przeniesieniu całej swojej infrastruktury IT do chmury. Dlaczego to tak istotne? Przede wszystkim dlatego, że jest to szybkie, bezpieczne, opłacalne i wydajne.

Pomimo szeregu korzyści, jakie za sobą niesie druk w chmurze, wiele firm wciąż wstrzymuje się przed wprowadzeniem tego rozwiązania. W tym artykule wyjaśnimy Ci, dlaczego tak się dzieje i co Ty powinieneś zrobić, by uniknąć tego błędu.

Aby umiejętnie wdrożyć to rozwiązanie w swojej firmie, najpierw trzeba zrozumieć, czym właściwie jest drukowanie w chmurze. Najprościej mówiąc jest to oprogramowanie, które umożliwi każdemu pracownikowi drukowanie czegokolwiek, gdziekolwiek oraz z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci. Główną zaletą takiego rozwiązania jest jego mobilność. Oferuje ona elastyczność drukowania niezależnie od lokalizacji, a jednocześnie odciąża dział IT od zarządzania niezliczoną ilością sterowników i serwerów druku. Firmy, które wdrożyły to rozwiązanie w swojej organizacji, zyskały większą mobilność przy mniejszym nakładzie pracy.

Badania potwierdzają, że 39% firm wdrożyło już jakąś formę zarządzania drukiem w chmurze. Jednak niektóre z nich wciąż pozostają w tyle. Być może drukowanie w erze cyfrowej jest uznawane za zbyt archaiczne, a wdrożenie specjalnego oprogramowania do drukowania może wydawać się zbyt skomplikowane, kosztowne lub logistycznie trudne. Wiemy przecież, jak bardzo przeciążone są działy IT i myśl o wprowadzeniu kolejnej zmiany może stanowić dla nich zbyt duże wyzwanie.

Na szczęście w praktyce wdrożenie usług drukowania w chmurze jest łatwe i intuicyjne, a w dodatku ułatwia pracę, zwiększa wydajność oraz ogranicza koszty. A to tylko część korzyści, które możesz zyskać. Poznaj dziewięć powodów, dla których warto przenieść swój druk do chmury.
  1. Drukowanie nadal ma znaczenie: Chociaż obecnie coraz częściej pracujemy przed ekranem komputera, nie oznacza to, że druk jest zbędny – wręcz przeciwnie. Nadal firmy mają obowiązek przechowywania niektórych dokumentów w formie fizycznej, do zamówień dla klientów często dołączane są wydrukowane opisy, specyfikacje, personalizowane kartki, itd., a korespondencja oficjalna wysyłana jest przez instytucje w formie papierowej. Istnieje wiele zadań, do których wykonania niezbędna jest drukarka.                    
  2. Wydajność: Technologia ciągle się zmienia, a od zespołów IT oczekuje się, że będą za nią nadążać. Do ciągłej analizy trendów dochodzą działania związane z bezpieczeństwem danych oraz zwiększonym zapotrzebowaniem na pracę w domu. Nie da się ukryć, że działy IT mają dużo obowiązków. Przeniesienie infrastruktury druku do chmury może ułatwić im pracę. Na przykład konsola zarządzania dająca wgląd w sieć lokalną upraszcza i przyspiesza administrowanie aktualizacjami w przypadku zmian na platformie (na przykład zmiana właściwości drukarki lub aktualizacja i uaktualnienie serwerów za każdym razem, gdy zostanie wydana poprawka bezpieczeństwa).
  3. Oszczędność: Zarządzanie drukiem w chmurze może przynieść firmom oszczędności. Nie trzeba inwestować w serwery i ogólną infrastrukturę druku, a dzięki modelowi opartemu na subskrypcji, drukowanie w chmurze umożliwia lepszy wgląd w ilość zużywanego druku, a co za tym idzie, lepsze zarządzanie zasobami i dokładniejsze przewidywanie kosztów.
  4. Bezpieczeństwo: Według badania 73% organizacji obawia się naruszeń zasad bezpieczeństwa związanych z drukowaniem, szczególnie podczas pracy zdalnej, kiedy drukowanie odbywa się często na urządzeniach prywatnych. Przy odpowiednim podejściu drukowanie w chmurze może zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Współpracując z nami masz pewność, że Twój biznes chronią dwa centra danych: główne centrum danych oraz zapasowe centrum danych na wypadek awarii.
  5. Zgodność z RODO: Nasze centra danych posiadają certyfikat ISO 27001, który gwarantuje zgodność z RODO, a szyfrowanie end-to-end wzmacnia ochronę danych.
  6. Elastyczność: Nikt nie jest w stanie określić przyszłości swojej firmy, co udowodniła nam pandemia Covid-19. Rozwiązania druku w chmurze zapewniają elastyczność w zwiększaniu lub zmniejszaniu zasobów drukowania w zależności od potrzeb, sytuacji i możliwości. Pomaga to zachować mobilność w stale zmieniających się warunkach.
  7. Optymalizacja: Drukowanie w chmurze pozwala na automatyczne aktualizacje oprogramowania i serwerów, bez konieczności angażowania zespołów IT. Ta funkcja nie tylko oszczędza czas pracowników, ale również gwarantuje, że zawsze będziesz korzystać z najnowszych wersji oprogramowania.
  8. Łatwe wdrożenie: Dzięki naszemu rozwiązaniu do drukowania w chmurze firmy mogą cieszyć się jego wszystkimi korzyściami, a także płynnym przejściem, bez utraty godzin pracy pracowników. To wszystko jest możliwe dzięki temu, że chmura nie wymaga instalacji żadnej infrastruktury, a tylko oprogramowania. To pozwala na płynne, łatwe oraz bezproblemowe wdrożenie.
  9. Także dla Twoich pracowników: Choć odpowiedzialność za zmianę systemów druku spadnie na zespoły IT, nie można zapominać o tych, którzy będą korzystać z tej funkcjonalności na co dzień. Pracownicy nie lubią zmian technicznych, ponieważ często się to wiąże z nauką nowych systemów. Aby temu zapobiec, warto wybrać oprogramowanie, które nie wpłynie na sposób pracy osób korzystających z druku w firmie. Jeśli już znasz wszystkie korzyści dotyczące drukowania w chmurze, to czas, by podjąć kolejne kroki.

Usługi druku w chmurze od Konica Minolta

Dowiedz się więcej o usługach druku w chmurze od Konica Minolta i przekonaj się, jakie korzyści możesz zyskać wdrażając te rozwiązanie w swojej firmie.

To również może być dla Ciebie interesujące:

Centra Danych Konica Minolta – podwójne zabezpieczenie Twoich danych

Przechowywanie danych w chmurze jest wygodne, łatwe i przyjemne. Jednak...

Cloud
01.06.2022
Dla Ciebie od nas: