Przyszłość wydawania książek

Nowa technologia druku na żądanie zapewnia szereg nowych możliwości wydawniczych, które zachwycą Twoich klientów

Twórz nowe źródła dochodu dzięki drukowaniu na żądanie


Bezkonkurencyjna linia urządzeń AccurioPress od firmy Konica Minolta umożliwia wejście na rynki self-publishingu, które dawniej były niedochodowe lub po prostu nie istniały.

Dawniej wydawanie książek było bardzo skomplikowaną działalnością. Czasy i technologie jednak się zmieniają. Tradycyjna działalność wydawnicza była wprawdzie domeną druku offsetowego, ale obecnie prężnie rozwija się sektor wydawania na żądanie, który pozwala coraz większej liczbie autorów z całego świata na tworzenie książek, kalendarzy, czasopism i albumów fotograficznych na żądanie, nawet w niewielkich nakładach.

Na rynku powstała olbrzymia nisza: to wielki potencjalny rynek dla drukarni cyfrowych. Elastyczni dostawcy usług poligraficznych mogą czerpać korzyści z tego trendu i tworzyć atrakcyjnie oprawione materiały, w tym książki, kalendarze, czasopisma i albumy fotograficzne. Firma InfoTrends przewiduje, że przez najbliższe siedem lat rynek druku książek wzrośnie o 16,7%, co oznacza, że do 2016 r. wielkość nakładów wydawanych książek osiągnęła prawie 54 miliardy stron Wydawanie książek na żądanie to nowa przestrzeń na rynku, której nie należy ignorować.

Wydawanie na żądanie pozwala autorom wydawać książki we własnym zakresie, a nawet sprzedawać je, zanim zostaną wydrukowane, by dostosować nakład do zapotrzebowania rynku. Dużą zaletą wydawania na żądanie jest to, że można zarabiać nawet na nakładach rzędu jednego egzemplarza. Istotny jest także krótki czas wprowadzania książki na rynek. Wydawanie na żądanie może okazać się lukratywnym źródłem nowych przychodów dla Twojej firmy.

Jak jednak zmaksymalizować korzyści płynące z tego sektora? Bezkonkurencyjna linia urządzeń drukujących AccurioPress firmy Konica Minolta, do której należą zarówno serie produktów AccurioPress, jak i bizhub Press, zapewnia wiele rozwiązań, które to umożliwiają. Systemy AccurioPress doskonale nadają się do rozszerzania środowisk druku cyfrowego, zapewniając profesjonalne modułowe opcje wykańczania, doskonałą stabilność kolorów i rejestracji oraz wspaniałą jakość druku. Systemy AccurioPress pozwalają dostawcom usług poligraficznych na obsługę szerszej gamy niezbędnych usług druku cyfrowego i zastosowań związanych z drukowaniem w kolorze, w tym m.in. kolorowych kart biznesowych, ulotek, broszur, banerów, kopert i wielu innych.

Witryna Totem.com.pl wyznacza nowe trendy i tworzy wyjątkowej jakości książki z KM-1

Do tej pory firma zlecała produkcję okładek swoich książek firmie zewnętrznej. Teraz, dzięki urządzeniu AccurioJet KM-1, całość procesu może być zarządzana wewnętrznie, co umożliwia serwisowi Totem.com.pl oferowanie kompleksowych usług związanych z drukiem na żądanie. To sprawia, że firma czerpie korzyści z produkcji druku o jakości odpowiadającej offsetowej przy niższych kosztach. Może przy tym drukować zarówno na standardowych nośnikach offsetowych, jak i na tekturze, powłokach metalicznych oraz tworzywach sztucznych.

Wydawanie książek

Wydawanie książek

Przyszłość wydawania

Mówi się, że każdy z nas nosi w sobie co najmniej jedną książkę. To bardzo dobra wiadomość dla drukarni. Wydawanie na żądanie to dynamicznie rozwijający się sektor rynku wydawniczego, który w ciągu ostatnich dwóch dekad powstał od zera za sprawą nowych technologii. Twoi klienci będą zainteresowani możliwością wydawania na żądanie, ponieważ to rozwiązanie umożliwia im samodzielne wydawanie dowolnych książek w małych nakładach, skraca czas potrzebny na wprowadzenie książki na rynek, obniża koszty publikacji i eliminuje koszty magazynowania wydrukowanych książek, zanim zostaną sprzedane.

Urządzenia
hardware icon
AccurioPress i bizhub PRESS

Chcesz uzyskać najwyższą wydajność druku cyfrowego? Mamy rozwiązanie dla Ciebie. Urządzenia firmy Konica Minolta do drukowania produkcyjnego i obsługi druku biurowego spełniają najwyższe standardy branży. Zapewniają przy tym rewolucyjną jakość obrazu kolorowego, bardzo szybkie drukowanie czarno-białe, wysokojakościowe opcje zdobień i wykończeń nawet najbardziej skomplikowanych zleceń i projektów, i wiele więcej. Bez względu na wielkość i specjalizację Twojej firmy nasze urządzenia do drukowania pozwalają zbudować sprawną i wydajną infrastrukturę drukowania, łatwo zarządzać zawartością cyfrową, stosować najnowocześniejsze przyrządy pomiarowe i testować różne nowe rozwiązania, które pozwolą całkowicie odmienić organizację pracy w Twojej firmie.

Software
software icon
Oprogramowanie Konica Minolta

Poznaj niezliczone możliwości usprawnienia Twojej działalności, jakie oferuje oprogramowanie Konica Minolta. Rozwiązujemy problemy wewnątrz Twojej firmy, dopasowujemy się do różnych stylów pracy i oferujemy oprogramowanie spełniające potrzeby Twojej branży. W Konica Minolta zawsze na pierwszym miejscu stawiamy Twoje potrzeby, dzięki czemu spełniamy wymagania nawet najbardziej wymagających globalnych organizacji. Z naszym systemem możesz kontrolować koszty druku i kopiowania dokumentów, tworzyć zaawansowane środki bezpieczeństwa, by uchronić poufne dokumenty przed nieautoryzowanym dostępem i osiągnąć jeszcze wiele więcej.

Usługi
service icon
Zawsze do usług

Nasz doświadczony i kompetentny zespół specjalistów udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania i pokaże Ci, jak obsługiwać ten produkt. Zapewniamy pełną pomoc techniczną, dzięki której Twoja firma będzie mogła w pełni korzystać z możliwości, jakie otwierają przed Tobą nasze rozwiązania. Oferujemy szereg różnych usług, w tym udogodnienia optymalizacji druku, które łączą w sobie doradztwo, wdrażanie nowego sprzętu i oprogramowania, a także zarządzanie przepływami pracy w celu obniżenia wydatków na cały proces przepływu dokumentów. Z nami możesz korzystać też z inteligentnych usług zabezpieczeń, które gwarantują pełną ochronę danych i informacji w Twojej firmie.

Dlaczego popyt na drukowanie na żądanie jest tak duży (i ciągle wzrasta)

Wydawanie na żądanie zapewnia Tobie i Twoim klientom wiele korzyści. Otwierając rynek na nowe możliwości drukowania książek, kalendarzy, czasopism, albumów fotograficznych i innych publikacji, tworzy ono nowe źródło zarobków. Umożliwia przy tym pełniejsze wykorzystanie istniejącego potencjału Twojej firmy, na przykład dzięki nowym, lepszym funkcjom zdobień i wykończeń.

Chcesz zwiększyć przychody ze sprzedaży, rozszerzyć swoją ofertę i zyskać pozycję lidera na dynamicznie rozwijającym się rynku druku? Zainstaluj urządzenie z linii jest AccurioPress i wejdź na rynek wydawniczy.

Wydawanie na żądanie otwiera przed Tobą wiele korzyści:

   

   

Ikona funkcji użyteczności

Łatwa, intuicyjna obsługa urządzeń

Quality feature icon

Możliwość samodzielnego wydawania własnych książek przez autorów i firmy

Ikona funkcji kopiowania

Poszerzony zakres oferowanych produktów i usług poligraficznych

Ikona funkcji wykańczania

Tworzenie gotowych produktów poligraficznych, takich jak oprawione i złożone książki, bez konieczności wykonywania czyności manualnych

Ikona funkcji skanowania

Możliwość produkcji kalendarzy, książek i innych materiałów poligraficznych

Ikona funkcji dostosowania

Wyższa rentowność małych nakładów książek

Ikona funkcji wykańczania

Minimalizacja kosztów przygotowania druku

Productivity feature icon

Bardzo wydajny proces produkcji

Ikona funkcji prędkości

Oszczędność materiałów, czasu i pieniędzy

Druk dostosowany do każdego rodzaju działalności.

Prokom to społeczność użytkowników urządzeń firmy Konica Minolta, w ramach której możesz uzyskać dostęp do badań rynkowych, użytecznych informacji oraz praktycznych narzedzi, które pomogą Ci zwiększyć swoją produktywność, a co za tym idzie również zyski. W społeczności Prokom wierzymy, że nie liczy się tylko to, co tworzysz, ale też otwieranie przed Tobą nowych możliwości.

Dołącz do Prokom
prokom logo horizontal

Program rozwoju biznesowego firmy Konica Minolta


Digital1234 składa się z czterech prostych kroków, które pomogą Ci rozwijać swoją działalność. Program rozwoju biznesowego firmy Konica Minolta został opracowany z myślą o umożliwieniu dostawcom usług drukarskich szybszego i sprawniejszego rozwoju. Program Digital1234 koncentruje się na przestrzeniach nowych możliwości, wskazując klientom cztery praktyczne kroki, które pozwalają aidentyfikować, ocenić, uzasadnić i wdrażać nowe rozwiązania biznesowe. Wystarczy się zarejestrować, aby uzyskać wszystkie te informacje – bez żadnych dodatkowych zobowiązań i wydatków.

Oto cztery kroki do budowania Twojej działalności:

Identyfikacja

Krok 1 1

Ocena sytuacji

Krok 2 2

Wdrażanie

Krok 3 3

Zwrot z inwestycji

Krok 4 4

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami
Rozważasz wejście na nowy rynek i wprowadzenie do swoich usług rozwiązania druku na żądanie? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów i dowiedz się, jak urządzenia AccurioPress mogą Ci w tym pomóc.