Udostępnianie
Funkcje obróbki końcowej pozwalają zwiększyć zyski płynące z usług druku przy jednoczesnym skróceniu czasu produkcji, obniżeniu kosztów pracy, poprawieniu kontroli jakości oraz zmniejszeniu ilości generowanych odpadów i zużycia energii.
Obróbka końcowa dawniej była postrzegana jako zaledwie dodatek i wąskie gardło produkcyjne. Obecnie jednak uważa się ją za kluczowy etap produkcji oraz sposób na wyróżnienie produktów i wyprowadzenie wartości dodanej oferty na nowy poziom. Obróbka końcowa może generować nawet 40% kosztów produkcji, a niedostateczna kontrola jakości na tym etapie może znacznie obniżyć wartość dodaną usług i produktów.
Nowe rozwiązania w dziedzinie cyfrowej technologii produkcji, małe i średnie drukarnie szybko się zorientowały, że stosunkowo niska inwestycja w urządzenia wykańczające może znacznie poprawić wydajność i obniżyć koszty produkcji. Wyniki najnowszego raportu dotyczącego globalnych trendów na rynku druku wykazały, że 48% respondentów planuje inwestycje w sprzęt do obróbki końcowej, a 40% inwestuje w poprawę efektywności swojej organizacji.
Obróbka końcowa obejmuje takie usługi jak składanie, zszywanie zeszytowe, zszywanie boczne, oprawianie, dziurkowanie i inne procesy obróbki materiałów druku w ramach jednej linii produkcyjnej, dzięki czemu są one wykonywane równocześnie z drukowaniem. Zadania te są realizowane za pomocą rozmaitych urządzeń wykańczających podłączanych do cyfrowych drukarek produkcyjnych.
Wykonywanie tych usług na linii produkcyjnej nie tylko pozwala zaoszczędzić na kosztach pracy, ale także zapobiega brakom stron, błędom sortowania i innym częstym niedoróbkom. Pozwala to na drukowanie bardzo małych partii – a nawet pojedynczych egzemplarzy – i rozszerza zakres usług "od ręki" z ulotek na katalogi, instrukcje obsługi i inne publikacje wielostronicowe.
Samodzielne wykonywanie obróbki końcowej w branży poligraficznej zapewnia wiele korzyści:
Wszystkie jednak dotyczą automatyzacji pracy i opierają się na urządzeniach działających na linii produkcujnej chociaż czasami mogą też operować online.
Jak więc inwestować w obróbkę końcową? Modernizacja tej technologii oznacza, że prasa i urządzenia do wykańczania na linii będą odtąd bezpośrednio połączone i ściśle zintegrowane w interfejsie obsługi. Jest to rozwiązanie dla użytkowników, którzy tworzą określoną gamę produktów w standardowych formatach, takich jak broszury zszywane, raporty, kalendarze i bloki książkowe. Ogólna wydajność prasy cyfrowej z funkcjami wykańczania na linii zależy od prędkości i wydajności elementów wykańczających. Właśnie dlatego ważne jest, aby nie ograniczać znamionowej prędkości prasy cyfrowej.
Obróbka offline jest stosowana częściej w drukarniach posiadających szereg urządzeń cyfrowych i offsetowych. Należy przy tym jednak pamiętać, że zwiększa to koszty nakładów pracy. Czasami wyższa prędkość urządzeń wykańczających offline z nadwyżką rekompensuje konieczność większego zaangażowania operatora. Wszystko zależy od rodzaju i liczby zadań wykończeniowych.
W przeciwieństwie do produkcji wykończeniowej na linii i off-line, technologia near-line zapewnia większą elastyczność. Nie wymaga ona fizycznego połączenia między urządzeniami, ale linia wykańczająca rozpoznaje wymagania każdego zadania, wykorzystując technologię OMR (optycznego rozpoznawania znaków) lub bezpośrednią komunikację z serwerem druku prasy za pośrednictwem JDF. Dzięki temu linia może zarządzać wydrukami z różnych pras i tworzyć ścieżkę audytu, która ma kluczowe znaczenie dla spersonalizowanych produktów, takich jak korespondencja seryjna czy dokumenty transakcyjne.
Wybór właściwego modelu przepływu pracy dla obróbki końcowej zależy nie tylko od znajomości swojego nakładu pracy, ale także od tego, jak różne rozwiązania mogą zwiększyć wydajność i wartość dodaną Twoich usług dzięki nowym technologiom i produktom. Jedną z głównych korzyści, które pozostają często niedostrzeżone przez drukarnie i nie są skutecznie sprzedawane klientowi, jest jednak obróbka końcowa na linii.
Obróbka końcowa na linii daje możliwość oferowania kompletnych produktów poligraficznych, krótszych terminów produkcji bardziej złożonych produktów poligraficznych. Co więcej, wszystkie te usługi stają się dostępne w jednym miejscu.
W przypadku mniejszych drukarni i wewnętrznych działów produkcji poligraficznej zmniejszenie ilości pracy zlecanej na zewnątrz daje większą elastyczność produkcji i kontrolę. (Dobrym przykładem są systemy W2P, zapewniające stały, ale nieprzewidywalny dopływ cyfrowych zleceń druku na żądanie w małych nakładach, które nie mogą być zlecane na zewnątrz i muszą być wykonywane przez firmę we własnym zakresie).
Im więcej aspektów zadania drukowania jesteś w stanie kontrolować wewnątrz firny i oferować na żądanie, tym większy będzie Twój wzrost zysków i łatwiej zaskarbisz sobie lojalność klientów.
Zależy Ci na najwyższej wydajności druku cyfrowego? Trafiłeś we właściwe miejsce. Urządzenia od Konica Minolta do druku produkcyjnego i biurowego spełniają najbardziej wyśrubowane standardy na rynku. Gwarantują one rewolucyjną jakość obrazu kolorowego, błyskawiczny druk czarno-biały, profesjonalne techniki wykańczania, pozwalające sprostać najbardziej złożonym zamówieniom, i nie tylko. Bez względu na rozmiar i specjalizację Twojej firmy nasze urządzenia pozwolą Ci zbudować własną infrastrukturę druku, zarządzać zawartością cyfrową, stosować najnowocześniejsze narzędzia pomiarowe i odkrywać inne rozwiązania, zaprojektowane tak, by całkowicie odmienić Twoją organizację pracy.
Poznaj niezliczone sposoby, w jakie oprogramowanie firmy Konica Minolta może usprawnić Twoją działalność. Konica Minolta rozwiązuje problemy Twojej firmy, dopasowuje różne style pracy i oferuje rozwiązania programowe spełniające potrzeby Twojej branży. Dzięki nieustannemu ustalaniu priorytetów potrzeb firma Konica Minolta spełnia wymagania dotyczące oprogramowania nawet najbardziej wymagających globalnych organizacji. Korzystając z systemu, można kontrolować koszty wydruków lub kopii, stworzyć zaawansowane środki bezpieczeństwa, które zapewnią ochronę poufnych dokumentów przed wpadnięciem w niepowołane ręce i nie tylko.
Nasz doświadczony i kompetentny zespół specjalistów udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania i pokaże Ci, jak obsługiwać ten produkt. Zapewniamy pełną pomoc techniczną, dzięki której Twoja firma będzie mogła w pełni korzystać z możliwości, jakie otwierają przed Tobą nasze rozwiązania. Oferujemy szereg różnych usług, w tym udogodnienia optymalizacji druku, które łączą w sobie doradztwo, wdrażanie nowego sprzętu i oprogramowania, a także zarządzanie przepływami pracy w celu obniżenia wydatków na cały proces przepływu dokumentów. Z nami możesz korzystać też z inteligentnych usług zabezpieczeń, które gwarantują pełną ochronę danych i informacji w Twojej firmie.
Odkryj korzyści płynące z usprawnienia technik obróbki cyfrowej:
Wyższe marże zysku
Możliwość oferowania kompleksowych rozwiązań poligraficznych
Oszczędność energii
Mniej konfiguracji urządzeń
Większa elastyczność produkcji
Lepsza kontrola jakości
Mniej odpadów
Niższe koszty pracy
Krótsze czasy produkcji
W połączeniu z systemami druku produkcyjnego GBC PUNCH G2 umożliwia produkowanie idealnie wydrukowanych, dziurkowanych i gotowych do bindowania dokumentów. A wszystko to w zaledwie jednym prostym kroku.
Prokom to społeczność użytkowników urządzeń firmy Konica Minolta, w ramach której możesz uzyskać dostęp do badań rynkowych, użytecznych informacji oraz praktycznych narzędzi, które pomogą Ci zwiększyć swoją produktywność, a co za tym idzie również zyski. W społeczności Prokom wierzymy, że nie liczy się tylko to, co tworzysz, ale też otwieranie przed Tobą nowych możliwości.
Rozwijaj swoją działalność w czterech krokach: