Uszlachetnienia – zmień swój proces drukowania dzięki technologii lakierowania cyfrowego

Dlaczego wrażenia zmysłowe mają rzeczywisty komercyjny sens?

Twórz doznania zmysłowe za pomocą tekstu. Nie pożałujesz.


Sensoryczna technologia druku umożliwia stymulowanie zmysłu dotyku w środowisku cyfrowym, dlatego dziś drukarnie odnoszące największe sukcesy rozszerzają zakres swoich usług. To właśnie dzięki tym technologiom są w stanie zapewniać bardziej atrakcyjne i kreatywne rozwiązania sensoryczne. Nowatorskie ujęcie sensorycznej cyfrowej technologii lakierowania od MGI pozwala na zwiększenie konkurencyjności i wyróżnienie się na rynku.

Niezliczona liczba dostawców usług drukarskich – zarówno druku offsetowego, jak i cyfrowego – oferuje dziś zwykłe drukowanie jako standardową usługę. Na rynku istnieją też jednak wizjonerzy, chcący zdywersyfikować i wzbogacić swoją ofertę produktową o nową, atrakcyjniejszą jakość druku. Tworzenie specjalnych efektów, takich jak lakier punktowy, druk trójwymiarowy czy błyszczące metaliczne efekty było możliwe od zawsze. W przypadku konwencjonalnych metod produkcji często okazywało się jednak mało wydajne i czasochłonne, więc drukarnie rezygnowały ze świadczenia tej usługi – zwłaszcza przy zleceniach na krótkie serie w jeszcze krótszych terminach. Teraz, dzięki nowej technologii lakierowania cyfrowego cenionej francuskiej firmy i naszego strategicznego partnera MGI, Konica Minolta rewolucjonizuje branżę dla dostawców chcących oferować zarówno klientom bezpośrednim jak i użytkownikom końcowym coś naprawdę wyjątkowego (a przy tym pomóc im zmaksymalizować zyski).


Nowa technologia 

Nasza nowa technologia umożliwia nanoszenie punktowej powłoki na wydruki, wyróżnianie określonych obszarów i dodawanie efektu 3D, co tworzy zupełnie inne, przyjemne w dotyku i pełne życia wydruki, co wyróżni Twoją firmę na tle o wiele bardziej przeciętnej konkurencji. Technologia cyfrowa MGI zamienia zwykły druk w materiały przyciągające uwagę zarówno klientów, jak i ich odbiorców docelowych.

Technologia lakierowania cyfrowego doskonale sprawdza się w szerokiej gamie zastosowań – od książek przez ekskluzywne wizytówki czy zaproszenia, opakowania, aż po materiały sprzedażowe i wiele innych. Tym samym oferuje niezrównany zestaw możliwości, w tym pełnostronnicowy skaner, jednoprzebiegowy druk o wysokiej wydajności, łatwość obsługi i wiele innych udogodnień. To sprawia, że korzystanie z tej technologii staje się jeszcze przyjemniejsze dla Twoich klientów bezpośrednich (a jednocześnie sprawia, ze będą gotowi zapłacić więcej za dostęp do niej).


przykładowy nadruk ozdobny — wąż


Rynek druku rozwija się dziś w wyjątkowo w szybkim tempie. Tworzenie podobnych do siebie, szablonowych produktów nie przynosi już wysokich zysków. Właśnie dlatego wizjonerscy gracze na rynku inwestują obecnie w technologię lakierowania cyfrowego –  nową technikę druku, która otwiera przed klientami nowe poziomy kreatywności, różnicuje produkty i umożliwia klientom oferowanie bardziej atrakcyjnych i zapadających w pamięć produktów, a także sprawia, że proces drukowania staje się opłacalny dla wszystkich użytkowników.


TECHNOLOGIA MGI JETVARNISH 3D pomaga przyciągać nowych klientów i wykorzystać szanse, jakie oferuje dzisiejszy rynek. Dzięki niej możesz dostarczać klientom niezwykle precyzyjne powłoki punktowe i tworzyć oryginały cyfrowych lub offsetowych w długich lub krótkich seriach, a nawet różnicować grubość powłok w ramach jednego materiału. To pozwala na produkcję atrakcyjnych wydruków o dużej głębi, która zwiększa efekt całego przekazu. Ta nowa, fascynująca technologia zainteresuje każdego dostawcę usług druku, który korzysta z systemów tonerowych, offsetowych lub cyfrowych. Dzięki niej możesz łatwo nadawać twórczy charakter materiałom o szerokiej gamie zastosowań.


Czym dokładnie są techniki  uszlachetnienia i druku i jakie korzyści przyniosą mojej firmie?

Nadruk może być po prostu tuszem na papierze, produkcie lub etykiecie. Uszlachetnienie przekształca go jednak we wrażenie z wykorzystaniem konkurencyjnej przewagi sensorycznej. Gdy klienci zauważają uwypuklone elementy na opakowaniu, o wiele chętniej biorą go do ręki, co z kolei jeszcze zwiększa prawdopodobieństwo zakupu. Uszlachetnienia można dodawać na wybranych cyfrowych urządzeniach produkcyjnych oraz w trybie offline, korzystając z dedykowanych rozwiązań do poprawy jakości druku.


Uszlachetnienie druku – wykończenie, które spodoba się Tobie, Twoim klientom oraz ich konsumentom
Dostawcy usług druku i specjaliści ds. marketingu coraz częściej poszukują spektakularnych efektów, które wyróżnią ich produkty na tle innych marek. Dlatego chętnie dodają drukowane materiały „dotykowe” do materiałów i opakowań swoich produktów. Procesy estetycznej dynamiki sprzedażowej wpływają na wiele aspektów rynku, a uszlachetnienia nie tylko pomagają wyróżnić dowolny produkt na tle konkurencji, ale także walczyć z ciągłym wymuszaniem obniżek cen Dawniej uszlachetnienia znaleźć można było jedynie na produktach klasy premium. Dziś takie efekty pojawiają się na wyrobach do pielęgnacji ciała i włosów, produktach spożywczych i cukierniczych oraz w wielu innych branżach.

Pobierz raporty z badań

Poczuj to!

Wrażenia dotykowe zwiększają zakres zakupów impulsywnych

Zamów zestaw próbek już teraz!
endowment effect embellishment

„Jeśli go dotknę, muszę go mieć”

„Jeśli go dotknę, muszę go mieć”

Wrażenia dotykowe

Dotknięcie produktu pozwala poprawić nastawienie względem niego, zwiększyć chęć zakupu, a także poprawić zaufanie do produktów i marki – twierdzą Joann Peck i Jennifer Wiggins.


„Elementy dotykowe opakowań przyczyniają się do ogólnego pozytywnego wizerunku marki”

Z tego względu coraz częściej na rynek wprowadzane są nowe technologie druku, które zapewniają efekty sensoryczne i zachęcają konsumentów do dotykania produktów.
Niektóre badania sugerują, że dotykowe elementy opakowania produktu mogą nawet przyczyniać się do poprawy ogólnego wizerunku marki. Według najnowszych badań im dłużej koncentrujemy się na danym elemencie, tym większe prawdopodobieństwo, że zdecydujemy się go wybrać i lepiej go ocenić. Jeśli produkty przyciągają uwagę od strony wizualnej, klienci są bardziej skłonni do ich dotknięcia – a to zwiększa prawdopodobieństwo ich zakupu.


„Wyróżniające się opakowania pomagają  przyciągnąć uwagę klienta”

Biorąc pod uwagę różnorodność produktów dostępnych dziś w sklepach detalicznych, właściciele marek muszą mieć pewność, że ich produkty wyróżnią się na tle konkurencji. W związku z tym uwagę klienta musi najpierw przyciągnąć opakowanie. Według Joann Peck i Jennifer Wiggins opakowanie produktu, które zachęca do dotknięcia, może zwiększyć jego sprzedaż – nawet jeśli dotyk nie zapewnia żadnych dodatkowych informacji o atrybutach produktu.

(Źródło: Joann Peck i Jennifer Wiggins, It Just Feels Good: Customers' Affective Response to Touch and Its Influence on Persuation, Aradhna Krishna, Luca Cian, Nilüfer Z. Aydınoglu, Sensory Aspects of package design, 2017)


Gdy tylko klient odkrywa sensoryczne efekty opakowania, takie jak wypukłe powłoki punktowe UV, natychmiast staje się bardziej zainteresowany produktem. To dobra wiadomość dla każdego.


Doznania dotykowe zwiększają ilość zakupów pod wpływem impulsu

Kolejne badanie  przeprowadzone przez Peck i Suzanne B. Shu w 2013 roku (The Effect of Mere Touch on Perceived Ownership) wykazało, że wzrok i dotyk zwiększyły psychologiczne poczucie własności i ocenę wartości produktu wyłącznie za sprawą warstwy wizualnej odpowiednio o 22% i 24%. Tymczasem badanie z 2017 roku, Sensory Aspect of Package Design, autorstwa Aradhna Krishny, Luke'a Ciana i Nilüfer Z. Aydinoglu, pokazało, że opakowania foliowe zwiększyły współczynnik przyciągania zainteresowania klientów nawet 2,5-krotnie.


Dodatki — statystyki i raporty rynkowe


Korzyści płynące z technik uszlachetnienia nadruku, które może wykorzystać dostawca usług poligraficznych

Nowe techniki uszlachetnienia i technologie lakierowania cyfrowego, takie jak druk cyfrowy z technologią powlekania punktowego oraz wyróżnianie określonych obszarów i dodawanie efektów 3D pozwalają dostawcom usług poligraficznych osiągnąć zupełnie nowy poziom kreatywności – a w konsekwencji naliczać dodatkowe opłaty z tego tytułu. Dodając do drukowanych materiałów trójwymiarowe lakiery i folie możesz zamienić standardowy wydruk w wysokiej jakości produkt.

Zdobienie — gotowość do zapłacenia większej kwoty


Co więcej, klienci drukarni doceniają innowacyjne podejście do tej kwestii i są gotowi za to zapłacić. W ramach badania z 2016 r. Beyond CMYK: The Use of Special Effects in Digital Printing, Keypoint Intelligence dostawcom usług poligraficznych zadano pytanie: „W porównaniu z usługą samego druku w cyfrowej technologii CMYK, jakiej wysokości dopłatę lub jaki procentowy wzrost opłaty można naliczyć za wzbogacenie wydruku? ”. Europejscy nabywcy usług poligraficznych wyrazili gotowość zapłacenia nawet o 89% wyższej ceny niż w przypadku druku cyfrowego. Tymczasem nabywcy usług poligraficznych stwierdzili, że akceptują najwyższe opłaty w przypadku tekstur (o 89%), wydruków uszlachetnionych foliami (82%) i metalicznych efektów (51%), jakie można stworzyć przy użyciu tej technologii. Kolory specjalne (28%), folie (28%) i teksturowane wykończenia (27%) wykazywały najwyższy odsetek respondentów, którzy deklarowali chęć dopłaty o co najmniej 50% do pierwotnej ceny.


Zdobienie — opłata za udoskonalenie druku


To pokazuje, że uszlachetnienie jest rozwiązaniem korzystnym dla obu stron w branży poligraficznej. Pozwala przyciągnąć uwagę klientów w punkcie sprzedażym a także uzasadnia naliczanie stawek premium firmom zajmującym się marketingiem produktów.

Z chwilą rozpoczęcia działalności w branży firma MGI sprawiła, że uszlachetnienie wydruków stało się bardziej przystępne dla wszystkich – nie tylko w przypadku zleceń wysokiej klasy. Seria MGI JETvarnish 3D zapewnia dynamiczne wzbogacanie wydruków cyfrowych i offsetowych dzięki unikalnemu zastosowaniu trójwymiarowego lakieru i folii teksturowych w druku cyfrowym. Druk ten ma wiele atrakcyjnych zastosowań, takich jak projektowanie wnętrz, katalogi produktów i broszury w sektorze turystyczno-podróżniczym, karty menu i codzienne oferty w gastronomii, luksusowe opakowania na kosmetyki i inne produkty, przesyłki reklamowe i reklamy w kampaniach marketingowych, a także w wielu innych sektorach i branżach.


Jeśli chcesz znaleźć sę w czołówce branży poligraficznej, potrzebujesz technologii lakierowania cyfrowego. Można także zastanawiać się, w jakim kierunku to pójdzie dalej – który z naszych zmysłów podbije technologia? Być może nowe metody druku w jakiś sposób odtworzą dźwięk fal delikatnie rozbijających się o brzeg w broszurze turystycznej lub zapach pysznego posiłku w menu? Dziś to brzmi niewykonalnie, ale to samo zwykło się mówić na temat druku sensorycznego...


Chcesz porozmawiać z jednym z naszych ekspertów o tym, w jaki sposób technologia cyfrowego lakierownia firmy MGI może zwiększyć dochody Twojej firmy?

Firma MGI oferuje szeroki zakres opcji lakierowania, które z dnia na dzień zapewnią Ci wszystkie korzyści płynące ze uszlachetnienia druku, a jednocześnie zwiększą Twoje marże. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o inwestycji w przyszłość druku z wykorzystaniem naszych rewolucyjnych technik stylistycznych – a może przy okazji przetestować nasz sprzęt – skontaktuj się z nami!

Uszlachetnienie druku

Uszlachetnienie druku

Połącz kreatywność z funkcjonalnością i zyskownością

 Dzięki TECHNOLOGII LAKIEROWANIA MGI JETVARNISH 3D możesz zaoferować klientom nową, godną pozazdroszczenia i niezwykle oszczędną metodę lakierowania punktowego UV, która umożliwi punktowe powlekanie lakierem wszystkich wydruków cyfrowych, uwypuklone wyróżnianie zdefiniowanych obszarów i dodawanie spektakularnych efektów tłoczeń 3D, tworząc doskonały obraz. Wszystko to składa się na bardziej żywe i przyjemne w dotyku wrażenia, które zachwycą Twoich klientów. W połączeniu z wbudowanym modułem do foliowania na gorąco będziesz mógł uzyskać jeszcze bardziej efektowne wykończenie, idealne do krótkich i średnich projektów druku! 

Urządzenia
hardware icon
Technologia MGI JETvarnish 3D

Ta technologia punktowego powlekania UV umożliwia rozszerzenie usług, by podnieść ich jakość i zróżnicowanie. Stanowi przy tym idealne rozwiązanie zarówno dla drukarni offsetowych, jak i cyfrowych. Nowe, innowacyjne systemy zaprojektowane z myślą o rozwoju działalności biznesowej oraz liczne inne funkcje sprawiają, że nowa inwestycja doskonale wpasuje się w istniejące środowisko produkcyjne.

Software
software icon
Oprogramowanie Konica Minolta

Poznaj niezliczone możliwości usprawnienia Twojej działalności, jakie oferuje oprogramowanie Konica Minolta. Rozwiązujemy problemy wewnątrz Twojej firmy, dopasowujemy się do różnych stylów pracy i oferujemy oprogramowanie spełniające potrzeby Twojej branży. W Konica Minolta zawsze na pierwszym miejscu stawiamy Twoje potrzeby, dzięki czemu spełniamy wymagania nawet najbardziej wymagających globalnych organizacji. Z naszym systemem możesz kontrolować koszty druku i kopiowania dokumentów, tworzyć zaawansowane środki bezpieczeństwa, by uchronić poufne dokumenty przed nieautoryzowanym dostępem i osiągnąć jeszcze wiele więcej.

Usługi
service icon
Zawsze do usług

Nasz doświadczony i kompetentny zespół specjalistów udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania i pokaże Ci, jak obsługiwać ten produkt. Zapewniamy pełną pomoc techniczną, dzięki której Twoja firma będzie mogła w pełni korzystać z możliwości, jakie otwierają przed Tobą nasze rozwiązania. Oferujemy szereg różnych usług, w tym udogodnienia optymalizacji druku, które łączą w sobie doradztwo, wdrażanie nowego sprzętu i oprogramowania, a także zarządzanie przepływami pracy w celu obniżenia wydatków na cały proces przepływu dokumentów. Z nami możesz korzystać też z inteligentnych usług zabezpieczeń, które gwarantują pełną ochronę danych i informacji w Twojej firmie.

Urządzenia

Urządzenia

Rozwiązania MGI od firmy Konica Minolta do lakierowania cyfrowego sprawiają, że możesz oferować swoim klientom nowe, rentowne produkty i usługi, podnieść sprzedaż w ramach codziennych zadań wydruku i zwiększyć swoje zyski. Ten proces druku pozwala na personalizację materiałów i przyciąganie nowych klientów. Co więcej, w ten sposób zwiększysz wartość swoich dotychczasowych usług, i będziesz w stanie oferować znacznie szerszą gamy podłoży drukowych – w tym matowych lub błyszczących laminowanych powierzchni, wielowarstwowych powierzchni papierowych, plastikowych, PCV i innych materiałów powlekanych. Możesz też liczyć na uproszczenie przepływów pracy, skrócenie czasu realizacji, obniżenie kosztów, a także wiele innych korzyści!


Jakie są główne korzyści płynące z zastosowania nowej technologii lakierowania cyfrowego dostarczanej przez systemy JETVARNISH 3DS, JETvarnish 3D oraz JETvarnish 3D Evolution?

   

   

Technology feature icon

Uszlachetnienie wydruków offsetowych i cyfrowych

Ikona funkcji skanowania

Funkcja AIS SmartScanner

Productivity feature icon

Wysoka produktywność

Quality feature icon

Atrakcyjnie wytłaczane efekty 3D, dające doskonały obraz i luksusowe wykończenie dotykowe

Ikona funkcji prędkości

Różne rodzaje powłok lakierowanych

Quality feature icon

Głowice drukujące Konica Minolta

Productivity feature icon

Inteligentna analiza kosztów produkcji, pakiet oprogramowania i HubManager

Ikona funkcji dostosowania

Lakierowanie i foliowanie z uwzględnieniem zmiennych danych

Quality feature icon

Przyciągające wzrok efekty 3D

Media handling feature icon

Cyfryzacja punktowego wykończenia UV

Ikona funkcji zrównoważonego rozwoju

Wykorzystanie diod LED w celu obniżenia zużycia energii

embellishment print sample crocodile

Poproś naszych ekspertów o prezentację na żywo!

Nasi specjaliści chętnie opowiedzą Ci więcej o najważniejszych cechach oraz zaletach technologii zdobień cyfrowych.

Zarezerwuj prezentację na żywo już teraz

Druk dostosowany do każdego rodzaju działalności.

Prokom to społeczność użytkowników urządzeń firmy Konica Minolta, w ramach której możesz uzyskać dostęp do badań rynkowych, użytecznych informacji oraz praktycznych narzedzi, które pomogą Ci zwiększyć swoją produktywność, a co za tym idzie również zyski. W społeczności Prokom wierzymy, że nie liczy się tylko to, co tworzysz, ale też otwieranie przed Tobą nowych możliwości.

Dołącz do Prokom
prokom logo horizontal

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami
Wynieś swój druk na nowy poziom z naszą technologią lakierowania cyfrowego. Korzystaj z technik zdobienia, które zachwycą Ciebie, Twoich klientów oraz klientów Twoich klientów.