Rozwiązania pomiarowe do oświetlenia wnętrza samochodów

Dokładne i możliwe do śledzenia rozwiązania do specyfikowania i testowania zestawów oświetlenia wnętrza

Pomiar oświetlenia wnętrza samochodu


Kontrola funkcjonalnego i dekoracyjnego oświetlenia wnętrza samochodu

Wnętrze nowoczesnego samochodu jest kluczowym elementem wpływającym na wrażenia klienta i jego postrzeganie wartości. Teraz bardziej niż kiedykolwiek jest to również wyraz marki, jej charakteru, a zatem również właściciela pojazdu. Nowoczesne technologie oświetleniowe dają producentom mnóstwo opcji zarówno w zakresie funkcjonalnym, jak i efektu wizualnego. Każdy element musi być wyspecyfikowany i kontrolowany, a wraz z każdą dodatkową opcją lub poziomem dostosowania do potrzeb użytkownika zwiększają się wyzwania w zakresie specyfikacji, pomiaru i kontroli dla niepożądanych interakcji.
 
Konica Minolta Measuring Instruments i należąca do grupy firma Radiant Vision Systems produkują szereg rozwiązań do pomiaru oświetlenia i zespołów oświetleniowych w środowisku projektowym lub produkcyjnym, aby zagwarantować, że oświetlenie przyczynia się do stworzenia wysokiej jakości wnętrza w harmonii z materiałami wykorzystanymi do jego produkcji. Rozwiązania zapewnią kontrolę jasności, jednolitości i koloru oświetlenia wnętrza, w tym oświetlenia do czytania, oświetlenia na nogi, oświetlenia wnętrza itp.
 
Identyfikowalne i godne zaufania rozwiązania dla cyfrowych danych dotyczących luminacji mogą znacznie przyspieszyć proces opracowywania, produkcji i testowania jakości. Nasze zespoły ekspertów mogą pomóc we wdrożeniu systemu, który pozwoli wszystkim stronom, od producenta sprzętu po kontrolę jakości, pracować bardziej sprawnie i spójnie.
Doświadczenie pokazuje, że podejście oparte na danych pozwala łańcuchom dostaw budować relacje oparte na jakości i spójności, ograniczając subiektywność oraz upraszczając specyfikowanie i zatwierdzanie.
Firma Konica Minolta oferuje klientom globalną sieć sprzedaży, pomocy technicznej i wiedzy specjalistycznej, która umożliwia dostarczanie sprawdzonych rozwiązań klientom z branży motoryzacyjnej. Nasza sieć autoryzowanych placówek serwisowych zapewnia stałą konserwację i kalibrację urządzeń, aby zminimalizować przestoje i zapewnić, że systemy pozostają identyfikowalne przez cały okres ich eksploatacji.

Rozwiązanie pomiarowe Konica Minolta Group może zapewnić wysoką jakość wnętrza w harmonii z materiałami użytymi do jego budowy, dzięki kontroli jasności, jednolitości i koloru zespołów oświetlenia wnętrza, w tym oświetlenia do czytania, oświetlenia na nogi, oświetlenia akcentowego itp.

Korzyści

  • Wyeliminowanie subiektywności w ramach specyfikacji oraz kontrola jakości z dokładnymi i identyfikowalnymi danymi.
  • Identyfikowalne dane dotyczące bezpieczeństwa uzyskane poprzez pomiar i analizę punktów danych luminancji w celu uzyskania maksymalnej luminancji, kąta itp.
  • Harmonizacja wnętrza podczas pomiaru w określonych źródłach światła w celu określenia własnych iluminantów do pomiaru kolorów elementów wewnętrznych, takich jak plastiki, dywany itp., w celu wczesnego wykrywania niespójnych kolorów.

Przyrządy

Przyrządy

Spektroradiometr CS-3000

Służy do pomiaru luminancji i chromatyczności różnych urządzeń optycznych, a także źródeł światła, takich jak diody LED i lampy. Następca modeli CS-2000 i CS-2000A.

Spektrofotometr CL-500A

Przenośny spektralny miernik natężenia oświetlenia do pomiaru natężenia oświetlenia punktowego i chromatyczności, na przykład we wnękach na nogi i w bagażniku.

Miernik luminancji i koloru CS-150

Kolorymetr do analizy źródeł światła i obiektów napromieniowanych, oświetlenia wyświetlacza i oświetlenia sygnalizacyjnego. Przenośny kolorymetr trójchromatyczny do pomiaru źródła światła i napromieniowanych obiektów to urządzenie powszechnie stosowane do pomiaru oświetlenia wyświetlacza, oświetlenia sygnalizacyjnego oraz do wykonywania bezkontaktowych pomiarów kolorów powierzchni.

Miernik luminancji i koloru CS-200

Kolorymetr spektralny do pomiaru natężenia oświetlenia, w tym chromatyczności i temperatury barwowej. Miernik Chroma CS-200 mierzy luminancję i chromatyczność produktów emitujących światło, obejmujących tak różne rozwiązania, jak duże wyświetlacze plazmowe, kompaktowe monitory LCD i diody LED, ekrany zewnętrzne, lampy wysokociśnieniowe i panele przyrządów.

Radiant Vision Systems Prometric® z serii Y

Radiant ProMetric® Y to seria wydajnych fotometrów do obrazowania przeznaczonych do wysokoseryjnych testów produkcyjnych wyświetlaczy, klawiatur, produktów oświetleniowych, komponentów urządzeń i powierzchni. 
 

Radiant Vision Systems Prometric® z serii I

Dokładne oświetlenie i kolor w środowiskach produkcyjnych do pomiarów podświetlonych elementów sterujących, oświetlenia LED i koloru w oprawkach oświetleniowych lub dużych tablicach LED.

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar oświetlenia bagażnika

Przenośny miernik natężenia oświetlenia może służyć do sprawdzania równomiernego i odpowiedniego poziomu natężenia oświetlenia na całej głębokości i szerokości bagażnika w celu poprawy wrażeń klienta.

Interior of a car with blue effect lighting.

Pomiar oświetlenia elementów wykończenia

Zastosowanie kamery do analizy natężenia oświetlenia i koloru do sprawdzania jakości w celu pomiaru spójności i koloru oświetlenia efektu wizualnego na desce rozdzielczej i na elementach wykończenia drzwi w celu zapewnienia odpowiedniego koloru i jasności.

Pomiar natężenia/jasności/chromatyczności oświetlenia wnętrza

Kontrola i zarządzanie natężeniem oświetlenia, jasnością i chromatycznością oświetlenia LED wnętrza za pomocą miernika luminancji (CS-150 / CS-200) i miernika natężenia oświetlenia (CL-500A). Dzięki ręcznej obsłudze ułatwiony są pomiary trudno dostępnych miejsc w samochodach, takich jak koło kierownicy, otoczenie drzwi, miejsc pod fotelami itp.

Zapytaj naszych ekspertów