Pomiar koloru barwników

Pomiar barwników i atramentów na potrzeby kontroli i raportowania

Pomiar koloru barwników w przemyśle tekstylnym


Dokładne rozwiązania do pomiaru barwników w postaci płynnej i proszkowej dla towarów obsługiwanych przez zespoły badawczo-rozwojowe w przemyśle tekstylnym.

Barwniki są stosowane w przemyśle tekstylnym, aby pomóc producentom wyrobów tekstylnych osiągnąć żądany kolor produktów końcowych. Kolor barwnika, jego mieszanie, przetwarzanie i rezultat końcowy muszą być dokładnie kontrolowane w celu osiągnięcia spójnego produktu końcowego o wysokiej jakości bez nadmiaru odpadów i odrzutów oraz zwiększenia kosztów. W przypadku niektórych wyrobów tekstylnych kolor będzie czynnikiem decydującym o sukcesie w zakresie odzieży i tapicerki, a nawet w przypadku produktów, w których kolor nie stanowi podstawowej cechy.

 

Zapewnienie spójnego koloru i wyglądu poprawia postrzeganą wartość produktów i pomaga producentom wykazać się zaangażowaniem w zakresie zapewniania wysokiej jakości.

 
Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta gwarantują rozwiązanie umożliwiające dokładny pomiar barwników, atramentów i rezultatów powiązanych procesów, począwszy od surowców aż po gotowe produkty. Dokładne i identyfikowalne dane kolorów umożliwiają organizacjom wdrażanie procesów opartych na danych, które poprawiają jakość i spójność produktów, co pozwala ograniczyć ilość odpadów i zmniejszyć koszty. Niezależnie od tego, czy dane dotyczące kolorów są wykorzystywane do kontroli wewnętrznych, tworzenia, raportowania lub przekazywania informacji o kolorach partnerom w zakresie dostaw, nasze systemy są obsługiwane przez doświadczony zespół, który może pomóc w precyzyjnym określeniu, wytworzeniu i raportowaniu koloru.
 
Cyfrowe dane dotyczące kolorów mogą być używane w celu znacznego przyspieszenia i uproszczenia procesu uzyskiwania kolorów, co sprawia, że producenci barwników i producenci wyrobów tekstylnych są w stanie lepiej reagować na sytuację na rynku. Współpracując z partnerami w dziedzinie dostaw oraz wykorzystując dokładne i identyfikowalne przyrządy oraz przetestowane procesy i systemy, można wzmocnić relacje biznesowe w oparciu o jakość, spójność i komunikację.  
 
Kolor barwników i atramentów można zmierzyć za pomocą spektrofotometru stacjonarnego, co pozwala użytkownikowi uzyskać kontrolę nad procesem barwienia, zrozumieć wpływ procesów na końcowy kolor oraz przeprowadzić kontrolę jakości koloru. Przyrząd stacjonarny, taki jak CM-36dg, może mierzyć zarówno barwniki, jak i gotowe produkty. Ma kilka innowacyjnych funkcji, które przynoszą korzyści producentom tekstyliów, w tym wbudowaną kamerę do podglądu próbek, która umożliwia operatorowi dokładne mierzenie próbek wzorcowych lub pasków testowych, które zostały poddane obróbce innego rodzaju.

Korzyści

  • Poprawa konsystencji barwników i koloru atramentu.
  • Usprawnienie raportowania i komunikacji z klientami.
  • Optymalizacja pigmentów i obniżenie kosztów.
  • Zmniejszenie nieścisłości podczas kontroli jakości i zatwierdzania.
  • Zawężenie tolerancji.

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-36dG

Innowacyjny spektrofotometr stacjonarny do pomiaru płynnych barwników, proszkowanych pigmentów i materiałów tekstylnych, który jest wyposażony w filtr UV na potrzeby kontroli OBA i kamerę do podglądu próbek w celu precyzyjnego pomiaru próbek wzorcowych.

Spektrofotometr przenośny CM-26d

Łatwy w obsłudze przyrząd przenośny z małym otworem pomiarowym i wizjerem, który idealnie nadaje się do pomiaru barwionych próbek.

Spektrofotometr stacjonarny CM-5

Przyjazny dla użytkownika autonomiczny spektrofotometr stacjonarny mierzący kolor cieczy, proszku i próbek stałych. Wbudowany wyświetlacz i kreator operatora sprawiają, że jest to uniwersalne rozwiązanie dla różnych lokalizacji i procesów.

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar koloru tkaniny i nici

Spektrofotometry firmy Konica Minolta mogą wykonywać pomiary kolorów w celu określenia i kontroli przygotowania barwnika oraz barwienia próbek tkanin i nici. Nasi eksperci mogą pomóc we wdrożeniu systemu oznaczania i audytowania kolorów dla producentów odzieży i fabryk zajmujących się farbowaniem.

Spektrofotometr CM-36dG/CM-36dGV mierzy jednocześnie wartości koloru i połysku. Zapewnia to lepsze, identyfikowalne dane dotyczące wyglądu umożliwiające poprawę jakości produktów oraz wydajności pomiarów.

Zapytaj naszych ekspertów