Pomiar koloru wyrobów skórzanych

Rozwiązania pomiarowe na potrzeby barwienia i wykańczania wyrobów skórzanych

Pomiar koloru wyrobów skórzanych


Pomiar, kontrola i komunikacja koloru w celu produkcji dokładnych i spójnych wyrobów skórzanych.

Skóra jest postrzegana jako produkt luksusowy używany do wielu zastosowań, począwszy od tapicerki aż po odzież i akcesoria. Ze względu na wyższą cenę niż w przypadku alternatywnych wyrobów tekstylnych konsumenci będą bardziej krytyczni wobec wszystkich elementów, które nie odpowiadają ich oczekiwaniom w zakresie szeroko postrzeganej jakości. Producenci skóry muszą być w stanie kontrolować ostateczny kolor i wygląd powierzchni produktów, w zależności od indywidualności każdego skórzanego elementu.

 

Możliwość zaoferowania szerokiej gamy kolorów lub dostosowania produktu do specyfikacji klienta lub trendów konsumenckich jest potężnym atutem w zakresie wyróżnienia swoich produktów na rynku i oferowania usług o wartości dodanej.


Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta zapewniają rozwiązania do pomiaru i kontroli branżowych kolorów w przemyśle skórzanym, począwszy od surowców, barwników i uszczelniaczy aż po kontrolę jakości gotowego produktu. Pomiar kolorów pozwala organizacjom na wdrożenie procedur kontroli procesów i kontroli jakości opartych na danych, które poprawiają końcową jakość i spójność rezultatów oraz pozwalają zaoszczędzić czas i ograniczyć ilość odpadów. Niezależnie od tego, czy chodzi o kontrole wewnętrzne, komunikację z łańcuchem dostaw, dopasowywanie kolorów czy ponowne tworzenie na podstawie bazy danych kolorów, nasze rozwiązania programowe są wspierane przez doświadczony zespół, który zapewnia pomoc w precyzyjnym określeniu kolorów, ich tworzeniu i związanej z nimi komunikacji.

Pomiar koloru, odbywający się podczas wizyty z udziałem klientów, uzgadniania specyfikacji z dostawcami, w pracowniach opracowujących produkty, a także w przypadku porównywania produktów konkurencji lub raportowania w ramach wewnętrznych programów kontroli jakości, może pomóc w budowie relacji w łańcuchu dostaw w oparciu o jakość, spójność i zmniejszenie subiektywności w zakresie określania specyfikacji i zatwierdzania produktu.

Spektrofotometr laboratoryjny pozwoli użytkownikowi na pomiar koloru barwników, rozcieńczalników, testów i farbowanych skór, aby zrozumieć wpływ procesów na końcowy kolor i przeprowadzić kontrolę jakości koloru. Model CM-36dG ma kilka innowacyjnych funkcji, które przynoszą korzyści producentom skóry, w tym wbudowaną kamerę do podglądu próbek, umożliwiającą operatorowi dokładne mierzenie próbek wzorcowych lub pasków testowych, poddanych obróbce innego rodzaju.

Korzyści

  • Zmniejszenie ilości odpadów i odrzutów poprzez integrację danych kolorów, komunikację związaną z kolorami i uzgodnione tolerancje.
  • Optymalizacja procesów barwienia.
  • Poszerzenie gamy produktów.
  • Redukowanie subiektywnej oceny w kontaktach z dostawcami.

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-36dG

Uniwersalny przyrząd stacjonarny, który może spełniać wiele funkcji związanych z kontrolą kolorów wyrobów skórzanych, od pomiaru barwników i rozcieńczalników pod kątem przepuszczalności aż po pomiar barwionych próbek i gotowych produktów. 

Przenośny spektrofotometr CM-26d

Przenośne rozwiązanie do pomiaru kolorów próbek skóry i gotowych produktów. System jest wyposażony w łatwy w obsłudze interfejs użytkownika i duży kolorowy wyświetlacz, który upraszcza procesy pomiarowe i ogranicza liczbę błędów operatora.

Moduł kontroli jakości platformy Colibri®

Moduł kontroli jakości systemu komputerowego dopasowywania kolorów Colibri® może być używany do przechowywania biblioteki kolorów w celu uzyskania dostępu do niej przez wiele placówek lub użytkowników, co umożliwia łatwe testowanie i raportowanie w odniesieniu do poprzednich partii, oryginalnych barwników lub poszczególnych klientów. Biblioteki mogą znajdować się w sieciach lokalnych lub w chmurze.

Przenośny spektrofotometr CM-700d

Spektrofotometr przenośny o orientacji pionowej można łatwo ustawić na małych lub zakrzywionych próbkach, aby wyświetlić dane kolorów na ekranie lub bezpośrednio w oprogramowaniu do analizy i raportowania.

Spektrofotometr stacjonarny CM-3700A

Flagowy spektrofotometr przenośny został opracowany bez żadnych kompromisów w celu zapewnienia najlepszej możliwej dokładności oraz zagwarantowania przestrzegania zgodności międzyinstrumentowej i międzymodelowej. Nadaje się do pomiaru wszystkich próbek stałych i ciekłych.

SpectraMagic NX

SpectraMagic NX to pakiet oprogramowania do pomiaru kolorów, który można wykorzystać jako interfejs do współpracy z instrumentami Konica Minolta. Zapewnia rozszerzone możliwości raportowania oraz analizy kolorów i różnic kolorów. Użytkownik ma pełną kontrolę nad dostosowaniem szablonów i raportów.

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar skórzanych akcesoriów

Wykorzystując model CM-36dG podczas opracowywania nowej gamy torebek ze skóry, producent może określić kolor i tolerancję dla dostawcy, który dostarcza tekstylia podszewkowe do torebek. Dane dotyczące kolorów z procesu opracowywania i prototypowania pozwalają obu firmom współpracować w celu stworzenia podszewki o uzgodnionej tolerancji i przeprowadzenia kontroli wad jakościowych, takich jak metameryzm.

Coloured leather swatches in a fan.

Zapytaj naszych ekspertów