Pomiar koloru dla producentów masterbaczy i kompoundów

Dokładne mierzenie, dopasowywanie i udostępnianie danych koloru partnerom w łańcuchu dostaw

Pomiar koloru dla producentów masterbaczy i kompoundów


Popraw jakość produktu, zmniejszając ilość błędów, podnosząc wydajność, kontrolując koszty i redukując ilość odpadów.

Właściciele marek doskonale zdają sobie sprawę, jak ważną rolę kolor i jego spójność odgrywają w podejmowaniu decyzji przez klientów. Dlatego określenie atrakcyjnych kolorów jest ważną częścią procesu opracowywania produktu. Szybkie, spójne i ekonomiczne dostarczanie odpowiednich kolorów zgodnie ze specyfikacją klienta pomoże producentom masterbaczy i barwników rozwijać działalność i budować silne relacje w łańcuchu dostaw.
 

Konica Minolta pomaga klientom wdrożyć wyjątkowe rozwiązania, które pozwalają udoskonalić procesy barwienia w produkcji masterbaczy i w rezultacie ograniczyć ilość błędów produktów, a także podnieść wydajność wytwarzania dużych partii, zminimalizować ilość odpadów i obniżyć koszty produkcji.


Nasze doświadczone zespoły instalują cyfrowe systemy gromadzenia danych koloru, dzięki którym już żadna partia produktu końcowego nie będzie niezgodna z wymaganiami klienta. Wybierając najnowocześniejsze cyfrowe systemy danych koloru, producenci masterbaczy zyskują pewność, że ich system produkcyjny jest optymalny, a także możliwość ścisłej współpracy z klientami w zakresie specyfikacji, wykonalności, bibliotek kolorów i zatwierdzania produktów. Łańcuch dostaw może znacznie zmniejszyć ryzyko i koszty związane z wzorcami fizycznymi, subiektywnością oceny i brakiem spójności w informacjach dotyczących koloru.

Czynnikiem motywującym do podjęcia decyzji o wdrożeniu właściwych urządzeń w produkcji masterbaczy jest głównie konieczności ograniczenia zjawiska „utraty krawędzi” półprzezroczystych próbek. W tym przypadku jedynym właściwym wyborem jest geometria d:8. Wszystkie przyrządy sferyczne Konica Minolta zmniejszają wpływ tego zjawiska, oświetlając obszar nieco większy niż mierzony rozmiar. W przypadku próbek w pełni przezroczystych pomiar powinien być wykonywany w trybie przezrocza przy użyciu spektrofotometru laboratoryjnego.

Preferowanym przyrządem dla producentów masterbaczy jest nowy, innowacyjny spektrofotometr laboratoryjny serii CM-36. Modele z serii CM-36 są dostępne w konfiguracji pionowej odwróconej lub poziomej / z górnym portem. Zapewnia to wszechstronność i dokładność badania próbek od półprzezroczystych do nieprzezroczystych. Kluczowe znaczenie dla wymagającego wysokiej dokładności przemysłu produkującego masterbacze ma to, że pewność pomiaru w krótkim i średnim okresie można dodatkowo zwiększyć dzięki zastosowaniu funkcji analizy i adjustacji długości fali.

Firma Konica Minolta dysponuje specjalnym zespołem ekspertów odpowiedzialnym za wdrażanie, szkolenie, optymalizację i dostosowywanie naszej komputerowej platformy dopasowywania i danych koloru Colibri®. Colibri® to modułowa cyfrowa platforma danych koloru, która, dzięki specjalnym modułom dla wszystkich funkcji łańcucha dostaw, umożliwia firmom niezbędny rozwój i rozbudowę systemów. Właściciele mogą budować biblioteki i bezpiecznie udostępniać dane oraz funkcje partnerom handlowym za pośrednictwem chmury lub infrastruktury w siedzibie. Korzystając z zaawansowanego algorytmu dopasowywania koloru, producenci kolorowych produktów mogą znacznie uprościć etapy dopasowywania i korekcji oraz łatwo zmieniać materiały lub barwniki zgodnie z wymogami rynku lub łańcucha dostaw.
 

Lepsza komunikacja w zakresie koloru zapewnia właścicielom ogromne korzyści w postaci oszczędności czasu i zmniejszenia ilości odpadów oraz odrzutów.

Korzyści

  • Innowacyjność dzięki wyjątkowemu zarządzaniu kolorami.
  • Zapewnienie wąskich tolerancji zgodnie z odpowiednimi normami
  • Dostarczanie kolorów na czas i na żądanie
  • Spełnianie potrzeb i specyfikacji klienta
  • Przyspieszenie procesów i zmniejszenie liczby korekt
  • Wzmocnienie tożsamości marki.

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-36dGV

Urządzenie stacjonarne z równoczesnym pomiarem koloru i połysku. Wszechstronność i precyzja w zaawansowanych zastosowaniach kontroli jakości i dopasowywania kolorów dzięki wysokiej zgodności odczytu przez poszczególne przyrządy oraz innowacyjnej funkcji autotestu i regulacji. 

Przenośny spektrofotometr CM-26dG

Przenośny przyrząd o najwyższym w branży poziomie dokładności i zdolności do jednoczesnego pomiaru koloru i połysku. Zaprojektowany z naciskiem na łatwość użycia jako przyrząd o ścisłej tolerancji.

Spektrofotometr stacjonarny CM-5

Niezależne urządzenie stacjonarne ze zintegrowanym dużym kolorowym wyświetlaczem i kreatorem operatora to idealne rozwiązanie do pomiarów kolorów próbek stałych, granulatów, proszków i cieczy w warunkach laboratoryjnych. Skierowany do góry port pomiarowy i duża komora badania współczynnika przepuszczalności światła ułatwiają wydajne i wielokrotne pomiary.  

Platforma Colibri®

Platforma oprogramowania Colibri® pomaga określić, zarządzać, formułować i produkować kolory oraz przekazywać informacje na ich temat na wszystkich etapach łańcucha dostaw. Dzięki platformie Colibri® użytkownicy mają szybki, bezpieczny i kontrolowany dostęp do udostępnionych danych z centralnej bazy danych, co skraca czas wprowadzania produktów na rynek, jednocześnie zwiększając ich jakość. 

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar masterbaczy za pomocą CM-36dGV

Moduł CM-36dGV umożliwia wykonanie wszystkich zadań z zakresu pomiaru kolorów w łańcuchu dostaw — od tworzenia bibliotek, przez pomiary wzorców fizycznych dostarczanych przez klienta w celu dopasowania kolorów w programie Colibri®, pomiary w toku produkcji oraz wszelkie korekty, aż po ostateczną kontrolę jakości. Urządzenia z serii CM-36 jako pierwsze na rynku oferują funkcję analizy i korekty długości fali, zapewniając właścicielom spokój ducha pomiędzy rocznymi identyfikowalnymi kalibracjami.

Pomiar masterbacza z użyciem modułu CM-26dG

Dzięki lekkiej, ergonomicznej konstrukcji, opcjonalnej technologii Bluetooth™ i kolorowemu wyświetlaczowi TFT o wysokiej rozdzielczości seria CM-26d doskonale nadaje się do zastosowań w terenie. Spektrofotometr CM-26dG wyznacza nowy standard w zakresie łatwości użycia i szybkiej obsługi danych. Zapewnia także dużą elastyczność użytkowania dzięki dwóm łatwo wymiennym przysłonom pomiarowym o średnicy 8 mm (MAV) i 3 mm (SAV).

Pomiar koloru w partii granulatu masterbacza

Do pomiaru zażółcenia granulatu, który umieszcza się w szalce Petriego, wykorzystuje się stacjonarny spektrofotometr CM-5 oraz spektrofotometr stacjonarny CM-36dG. Przyrządy pomiarowe służą do zarządzania kolorami masterbaczy.
Ponadto w przypadku modułu CM-36dG możliwe jest równoczesne zmierzenie wartości koloru i połysku.

Zapytaj naszych ekspertów