Pomiar koloru proszków, zbóż, granulatów i fasoli

Do mąki, mleka w proszku, ziaren kawy, granulatów i innych

Pomiar koloru proszków, fasoli i zbóż


Proste, powtarzalne i identyfikowalne pomiary dotyczące nasion, ziaren, proszków i podobnych produktów.

Bez względu na ich wielkość i kształt, kolor proszków, granulatów, nasion, ziaren itp. można konsekwentnie i dokładnie zmierzyć. Pomiar koloru proszków, granulatów itp. pozwala organizacji kontrolować procesy produkcyjne przy użyciu danych o kolorach w celu scharakteryzowania produktów w ich naturalnym stanie podczas przetwarzania, takiego jak palenie lub mieszanie, oraz do kontrolowania koloru gotowego produktu.

Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta to szeroka gama wysokiej jakości i przystępnych cenowo urządzeń, które pozwalają organizacjom na stworzenie systemów danych dotyczących kolorów na potrzeby laboratoriów rozwojowych, kontroli procesów oraz kontroli jakości, a także gwarantują połączenie zaawansowanej technologii, łatwości obsługi i przystępnej ceny.


Kolor może zapewnić ścieżkę napędzaną danymi, która pozwoli poprawić spójność, zoptymalizować procesy oraz ograniczyć ilość odpadów i produkcję niezgodną ze specyfikacją.


Doświadczony zespół firmy Konica Minolta oferuje globalną sieć lokalnych centrów sprzedaży i usług, aby zapewnić naszym klientom pomoc w uzyskaniu najlepszych wyników za pomocą ich rozwiązań pomiarowych.

Nasze przenośne kolorymetry mogą wykorzystywać prasę proszkową lub uchwyt komory w celu uzyskania spójnej prezentacji próbki. Klienci branży kawowej mogą korzystać ze specjalnie zaprojektowanego uchwytu komory i miernika kawy CR-410C, który wykorzystuje domyślnie załadowany indeks kawy opracowany przez SCAA.
Nasze przyrządy stacjonarne stanowią wszechstronne rozwiązanie dla użytkowników laboratoryjnych, wyposażone średnio w duży rozmiar otworu zapewniający identyfikowalne i powtarzalne dane dotyczące koloru, które odpowiadają ludzkiej percepcji, a oferta urządzeń obejmuje też dodatkowe opcje dla zapewnienia szerszej gamy możliwych typów próbek.
Klienci mogą skorzystać z doświadczenia naszego zespołu i elastycznego oprogramowania do tworzenia niestandardowych indeksów, tolerancji kolorów lub uproszczonych systemów typu pass/warn/fail.

Korzyści

  • Zmniejszenie ilości odpadów i kosztów
  • Poprawa spójności
  • Optymalizacja procesów
  • Ustalenie i zachowanie realistycznych tolerancji roboczych
  • Poprawa postrzeganej jakości

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-5

Najwyższej klasy spektrofotometr stacjonarny, który umożliwia pomiar wszystkich typów próbek dzięki dużemu otworowi i akcesoriom w postaci szalek Petriego.

Kolorymetr CR-400/CR-410

Modele CR-400 lub CR-410 zapewniają ekonomiczne podejście do pomiaru proszków, granulatów i ziaren. Większy otwór modelu CR-410 jest preferowany do mierzenia większych granulatów i ziaren, ponieważ mają one większą średnią powierzchnię. Akcesoria niestandardowe gwarantują powtarzalne pomiary i spójną prezentację próbek.

Kolorymetr CR-410C do pomiaru kawy

CR-410C to niestandardowa wersja modelu CR-410, która obejmuje wbudowany indeks opracowany przez SCAA (Speciality Coffee Association of America) oraz specjalnie skonstruowany zestaw do właściwego ułożenia ziaren kawy, ziemi lub granulatów do pomiaru. 

Kolorymetr stacjonarny CR-5

Spektrofotometr stacjonarny CR-5 służy do pomiaru próbek w odbiciu i w przeźroczu. Model CR-5 jest wyposażony w skierowany do góry port do pomiaru granulatów, proszków lub nasion w szalkach Petriego.

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar ziaren i granulatów kawy

Wszystkie rodzaje kawy można mierzyć za pomocą specjalnego urządzenia CR-410C, które jest wyposażone w niestandardowy przymiar i przesuwny uchwyt na próbki, co umożliwia uzyskanie powtarzalnych i dokładnych pomiarów wszystkich rodzajów produktów do produkcji kawy w ramach indeksu opracowanego przez SCAA. Dzięki temu operatorzy mogą szybko i łatwo przeprowadzać kontrole jakości wszystkich rodzajów kawy.

Pomiar sproszkowanych produktów mlecznych

Korzystając z modelu CR-400/410 i specjalnie opracowanego akcesorium w postaci prasy proszkowej, operator może szybko i wielokrotnie pobierać próbkę ze sproszkowanego produktu. Wystarczy docisnąć proszek na twardej i jednolitej powierzchni i wykonać pomiar za pomocą szkła optycznego, aby uzyskać dane dotyczące kolorów, umożliwiające podjęcie określonych działań.

Pomiar soczewicy i roślin strączkowych

Korzystając ze skierowanego do góry portu pomiarowego modelu CR-5 i jego szalki Petriego, operator może napełnić szalkę Petriego soczewicą, roślinami strączkowymi, ziarnami lub podobnymi produktami w celu wykonania pomiarów koloru na potrzeby kontroli jakości lub procesu. Próbki należy uzupełniać do odpowiedniej głębokości, a w przypadku niektórych próbek można skorzystać z ponowienia procedury w celu przeprowadzenia uśrednionych pomiarów.

Powiązane branże i zastosowania

Zapytaj naszych ekspertów