Transport i mobilność

Zadbaj o rozwój swojej firmy

Bezpieczeństwo w trasie — dlaczego wideomonitoring skutecznie chroni transport publiczny


Czy czujesz się bezpiecznie jako pasażer lub pracownik nocnego transportu publicznego? Twoje poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, dlatego inteligentne systemy wideomonitoringu MOBOTIX stanowią mądre rozwiązanie dla wszystkich nowoczesnych sieci transportu. Pomagają one zwiększać Twoją mobilność i gwaranują spokój pasażerom i pracownikom pojazdów i stacji.

W dużych miastach nie da się przecenić wagi bezpieczeństwa transportu publicznego – dotyczy to zarówno pojazdów jak i stacji, przystanków czy peronów.

W ostatnich latach jednak coraz częściej musimy borykać się z terroryzmem, przestępczością, kradzieżami i aktami wandalizmu. Władze miast w odpowiedzi coraz bardziej zaostrzają przepisy bezpieczeństwa, co z kolei sprawia, że zarządzanie sieciami transportu publicznego staje się coraz większym wyzwaniem. W konsekwencji zwiększyło się też zapotrzebowanie na nowoczesne i niezawodne systemy zabezpieczeń.


Instalacja monitoringu wideo w środkach i placówkach transporty publicznego niesie ze sobą wielkie korzyści. Kamery zapewniają bezpieczeństwo podróżnym i pracownikom, a także gwarantują sprawne funkcjonowanie całego systemu transportu przez całą dobę. Bezprzewodowe systemy wideomonitoringu sprawiają, że podróżni i obsługa czują się bezpieczniej oraz chętniej podróżują, a przypadki wandalizmu i przestępstw stają się coraz rzadsze. Poczucie bezpieczeństwa to kluczowa sprawa, szczególnie po zapadnięciu zmroku – właśnie dlatego obecność inteligentnego systemu wideomonitoringu robi tak wielką różnicę.


Kamery MOBOTIX są dyskretne, stabilne i niezawodne. Zostały skonstruowane tak, by świetnie sobie radzić zarówno w pomieszczeniach jak i na dworze, we wszystkich rodzajach pojazdów, na peronach, w poczekalniach i w miejscach publicznych, bez względu na warunki pogodowe i prędkość poruszania się pojazdów bądź obiektów.


Kamery MOBOTIX są produkowane w Niemczech, dzięki czemu gwarantują wysoką jakość i niezawodność, a także maksymalny zasięg przy najniższej liczbie kamer za sprawą zastosowanej technologii półsferycznej. To zaś przekłada się na redukcję kosztów eksploatacji i wysoką stopę zwrotu inwestycji.

Nasze technologie

Nasze technologie

Urządzenia
hardware icon
O wiele więcej niż standardowe rozwiązanie

Kamery MOBOTIX w nowoczesnej organizacji mogą spełniać wiele zróżnicowanych zadań, a dzięki swojej wyjątkowej niezawodności gwarantują poprawę działania całej firmy. Kamery MOBOTIX zapewniają najwyższą wydajność energetyczną i są niewiarygodnie precyzyjne: jedno urządzenie umożliwia dyskretny monitoring rozległego obszaru bez żadnych martwych punktów.

Software
software icon
Wszystko w jednym miejscu – system zarządzania sygnałem wizyjnym VMS

Intuicyjne i elastyczne oprogramowanie VMS (Video Management System) dla MOBOTIX ułatwia zarządzanie nagraniami, inteligentną analizę obrazu i sterowanie urządzeniem, by zapisywało dokładnie taki rodzaj materiału, jakiego potrzebujesz. System zarządzania sygnałem wizyjnym MOBOTIX (VMS) oferuje wszystkie funkcje, jakich możesz potrzebować, bez konieczności korzystania z serwera zarządzającego czy dodatkowych funkcji analizy obrazu.

Usługi
service icon
Pakiet stworzony pod Ciebie

Zapewniamy Ci wsparcie na każdym etapie instalacji i korzystania z systemu MOBOTIX, tak byś mógł w pełni korzystać z jego możliwości. Poczynając od szczegółowych konsultacji, w tym wizyty na terenie obiektu i analizy potrzeb, zidentyfikujemy konkretne potrzeby Twojej firmy, by dostosować całą strukturę zabezpieczeń dokładnie do Twoich potrzeb. Nasze usługi obejmują profesjonalną instalację oraz zdalne monitorowanie infrastruktury IT i stanu sieci, a także bieżące serwisowanie, by zapewnić bezproblemową pracę systemu.

Niezawodne rozwiązania monitoringu przystosowane do potrzeb użytkowników i pracowników transportu publicznego

Solidne kamery, technologia półsferyczna oraz zdecentralizowany system zarządzania obrazem i zdarzeniami sprawiają, że MOBOTIX to jedyny logiczny wybór dla zapewnienia bezpieczeństwa w transporcie.

Pobierz teraz

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, a nasz zespół eksperów przeprowadzi Cię przez cały proces – od wyboru najlepszego rozwiązania do Twoich potrzeb po wdrożenie najnowszych technologii oferowanej przez Konica Minolta i MOBOTIX.