Nowoczesne metody recyklingu z korzyścią dla Ciebie i dla planety


Systemy Recyklingu Materiałów Eksploatacyjnych Firmy Konica Minolta w Europie

 

Krajowe oddziały firmy Konica Minolta stosują indywidualne rozwiązania związane ze składowaniem i recyklingiem materiałów eksploatacyjnych. Firma pracuje obecnie nad ujednoliceniem tych rozwiązań. Naszą nową inicjatywą jest Program Czysta Planeta, który działa już w niektórych krajach i którego znakiem opatrzone są urządzenia z serii bizhub, AccurioPrint i AccurioPress.

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób postępować z materiałami eksploatacyjnymi przeznaczonymi do recyklingu, kliknij w link poniżej i wybierz dany kraj. Oferujemy klientom swoje usługi w 18 europejskich krajach, w zakresie obsługi materiałów eksploatacyjnych pochodzących z drukarek laserowych  serii Magicolor i PagePro.

 

Dowiedz się więcej o Programie Czysta Planeta i naszych usługach związanych z gromadzeniem i wysokiej jakości recyklingiem materiałów eksploatacyjnych. 

Program Czysta Planeta odzwierciedla niebagatelne zaangażowanie firmy Konica Minolta w ekorozwój i realizację opracowanych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju. To świadczy również o tym, że nasza firma jest świadoma potrzeby chronienia naturalnych zasobów Ziemi, nie zapominając jednocześnie o potrzebach ekonomicznych każdego klienta. Czysta Planeta to zrównoważony program stworzony po to, by materiały eksploatacyjne wykorzystywane w trakcie użytkowania urządzeń marki Konica Minolta (takie jak pojemniki i butelki z tonerem, bębny światłoczułe i inne elementy) mogły być utylizowane bez szkody dla środowiska.


Nasze wysokiej jakości rozwiązania recyklingowe umożliwiają ochronę naturalnych ziemskich zasobów, ograniczając ilość odpadów w prosty i niezawodny sposób, korzystny zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów. Dzięki naszemu programowi nie będziesz miał żadnych wątpliwości, że nawet przy maksymalnej wydajności swojej pracy nie zaszkodzisz środowisku i pozostawisz po sobie czystą planetę przyszłym pokoleniom.

WYSOKIEJ JAKOŚCI RECYKLING

WYSOKIEJ JAKOŚCI RECYKLING
Recycling_Program_Icon

Programu Czysta Planeta Konica Minolta wykorzystuje najnowsze technologie w procesie przetwarzania odpadów, z czego Ty i Twoja firma możecie czerpać korzyści. Program w znaczącym stopniu przyczynia się do postępów w walce o czystą planetę dla przyszłych pokoleń i w działaniach dążących do ograniczenia globalnego ocieplenia, poprzez wtórne wykorzystanie jak największej ilości materiałów pochodzących z eksploatacji urządzeń firmy Konica Minolta.


Zgodnie z naszą strategią recyklingowi zostaje poddanych 100% zużytych materiałów eksploatacyjnych. Wykorzystujemy w tym celu zaawansowane technologie opracowane przez najlepszych naukowców. Zamiast spalania odpadów, przekształcamy poszczególne elementy, takie jak butelki z tonerem, w surowce wtórne do dalszej produkcji. Niewielką część materiałów, których nie można poddać recyklingowi, wykorzystujemy w procesie odzyskiwania energii.

Rzetelny proces

Rzetelny proces
Sustainability

W ramach naszego nowego programu nasi klienci nie muszą nic zmieniać w sposobie użytkowania najnowszych urządzeń Konica Minolta. Za wszystkie sprawy związane z recyklingiem zużytych przez Ciebie materiałów eksploatacyjnych odpowiadamy my. Oto jak krok po kroku wygląda cały proces:


 1. Rejestrujesz się na portalu Program Czysta Planeta;
 2. Zamawiasz na adres swojej siedziby pudełka do składowania materiałów w rozmiarze najbardziej odpowiadającym twoim potrzebom;
 3. Zbierasz do zamówionych pudełek zużyte materiały eksploatacyjne i ustalasz z nami termin ich odbioru przez naszych pracowników;
 4. Materiały eksploatacyjne zostają odebrane i poddane recyklingowi w odpowiednim ku temu miejscu.

Prosty i Przyjazny program recyklingu

Prosty i Przyjazny program recyklingu
Comfortable

Jeden portal – załatw wszystko kilkoma kliknięciami myszki.


Dzięki Programowi Czysta Planeta proces recyklingu staje się łatwy i niezawodny. Zakładając konto na stronie programu, użytkownik może zapisać w systemie swoje dane adresowe, aby nie wprowadzać ich przy każdym nowym zamówieniu. Zarejestrowane osoby mogą również przeglądać historię swoich zamówień. Proces realizacji poszczególnych zleceń jest niezwykle prosty. Klient zamawia określoną ilość pudełek do składowania materiałów z dostawą bezpośrednio do swojej siedziby. Następnie umawia się z nami na odbiór zapełnionych pudełek w dowolnym terminie. Nasz program został opracowany specjalnie po to, by walczyć z globalnym ociepleniem w rozsądny i oszczędny sposób!


Nasze usługi związane z recyklingiem materiałów eksploatacyjnych obejmują wszystkie elementy produkowanych przez nas urządzeń biurowych i urządzeń druku produkcyjnego, w tym produktów z serii bizhub, AccurioPrint i AccurioPress.

program czysta planeta

program czysta planeta

Program Czysta Planeta w kontekście urządzeń z serii bizhub, AccurioPrint i AccurioPress jest jak na razie dostępny tylko w wybranych krajach i dla zarejestrowanych klientów. Aby dokonać rejestracji i dowiedzieć się, czy usługa jest dostępna w twoim kraju, skontaktuj się z lokalnym oddziałem Konica Minolta.Oferujemy klientom swoje usługi w 18 europejskich krajach, w zakresie obsługi materiałów eksploatacyjnych pochodzących z drukarek laserowych serii Magicolor i PagePro. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij w poniższy link.

 


PROGRAM czysta planeta dla urządzeń z serii PAGEPRO i MAGICOLOR

 

Wysoka jakość recyklingu Twoich materiałów eksploatacyjnych jest w naszych rękach

Chcesz działać w odpowiedzialny i przyjazny dla środowiska sposób oraz skutecznie przyczynić się do ochrony zasobów naturalnych? Skorzystaj z Programu Czysta Planeta stworzonego przez firmę Konica Minolta:

Pobierz broszurę reklamową
Thumbnail of the clean planet program brochure

Nowoczesne metody recyklingu z korzyścią dla Ciebie i dla planety

Nowoczesne metody recyklingu z korzyścią dla Ciebie i dla planety

  • Niezwykle cenny wkład w ochronę środowiska
  • Ograniczenie ilości odpadów, ochrona zasobów naturalnych
  • Gwarantowana najwyższa jakość zaawansowanych procesów recyklingu
  • Możliwość działania w zgodzie z filozofią społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR)
  • Odpowiedzialne działania wykraczające poza zakres regulacji prawnych
  • Umocnienie wizerunku odpowiedzialnej firmy
  • Niezwykła prostota i wygoda – brak jakichkolwiek trudności i minimalna odpowiedzialność po stronie klienta

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami