Usługi Centrum Danych w Chmurze Konica Minolta

Dążenie do wydajnej i bezpiecznej infrastruktury to nieustające wyzwanie, szczególnie dla małych i średnich organizacji. Pomocne wsparcie w tym zakresie oferują rozwiązania oparte na chmurze tzw. „as a Service”, takie jak Infrastructure as a Service, w skrócie IaaS.

Jak IaaS odpowiada na potrzeby firm?

Jak IaaS odpowiada na potrzeby firm?
Świat zmienia się w błyskawicznym tempie. Coraz trudniej nadążyć za szybkim rozwojem technologii informacyjnej, szczególnie małym i średnim organizacjom. Wynika to przede wszystkim z rosnących kosztów utrzymania własnego centrum danych i wewnętrznego zespołu IT. Dodatkowo masowe przejścia na hybrydowy lub zdalny model pracy sprawiły, że firmy stanęły przed nowym wyzwaniem: jak efektywnie wspierać mobilne środowiska pracy?

Czynniki te powodują, że obsługa własnego centrum danych staje się coraz mniej  atrakcyjna. Zamiast inwestować w zakupy i utrzymanie serwerów oraz dodatkowe urządzenia sieciowe, które są niezbędne do pracy zarówno zdalnej, jak i w siedzibie firmy, warto rozważyć skorzystanie z rozwiązań chmurowych Konica Minolta. Ułatwiają one pracę, eliminują  wyzwania związane z zarządzaniem infrastrukturą IT, obniżają koszty i pozwalają organizacji skupić się na głównych zadaniach.

Dlaczego powinieneś wybrać Konica Minolta?

Dlaczego powinieneś wybrać Konica Minolta?

Dzięki naszym usługom w chmurze możemy zaoferować klientom dokładnie takie rozwiązania Iaas, jakich potrzebują. Niezależnie od tego kiedy, gdzie i w jakim stopniu. Najważniejsze jest to, że wspólnie opracowujemy model płatności, aby płacili tylko za te usługi i zasoby, które są rzeczywiście potrzebne i wykorzystywane.

Philip Plischke, starszy menedżer ds. rozwoju biznesu międzynarodowego, Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH
Konica Minolta oferuje pełne spektrum elastycznych rozwiązań chmurowych, zapewniając swoim klientom dostęp do infrastruktury IT obejmujący hosting. Oznacza to przechowywanie danych, przestrzeń dyskową, moc obliczeniową i bezpieczną sieć.

Bezpieczeństwo danych w chmurze również odgrywa tutaj kluczową rolę. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie centra danych Konica Minolta znajdują się w Europie, a zatem są zgodne z RODO.
Zespoły ekspertów Konica Minolta wspierają przedsiębiorstwa analizą systemową i procesową, a następnie dopasowują indywidualny plan. 

Oferujemy naszym klientom spersonalizowaną obsługę i doradztwo dostosowane do ich potrzeb. Nasi eksperci wspierają przedsiębiorstwa analizą systemową i procesową, a następnie dopasowują optymalny plan rozwiązania. Zapewniamy szczegółowe wsparcie obejmujące konfigurację elementów sieci, a także doradztwo w zakresie najlepszego wykorzystania chmury prywatnej do celów biznesowych.

Trzy powody, dla których warto skorzystać z oferty

Trzy powody, dla których warto skorzystać z oferty
 1. Dla coraz większej liczby przedsiębiorstw wyzwaniem staje się sprostanie wymaganiom nowoczesnego IT i związanej z tym odpowiedzialności finansowej i wymagalności zasobowej w związku z czym firmy te intensywnie poszukują wiarygodnego dostawcy IaaS.
 2. Infrastructure as a Service zapewnia bezpieczeństwo poprzez: stabilną infrastrukturę i zgodność ze wszystkimi standardami i poziomami bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy dotyczy to ochrony antywirusowej, zarządzania kopiami zapasowymi i aktualizacjami, czy monitorowaniem bezpieczeństwa.
 3. Dzięki przetwarzaniu w chmurze i dostosowanym usługom IaaS firmy redukują koszty , płacąc tylko za oprogramowanie, usługi i zasoby w infrastrukturze chmury, które są rzeczywiście potrzebne i wykorzystywane.

Konica Minolta IaaS i korzyści dla Twojej firmy

Konica Minolta IaaS i korzyści dla Twojej firmy

Centra danych w skrócie

Płynność i bezpieczeństwo działań biznesowych
 • Wysoka dostępność nowoczesnej infrastruktury IT 
 • Łatwiejsza praca zdalna – w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca, na dowolnym urządzeniu
 • Zachowanie najwyższych środków bezpieczeństwa
 • Monitoring (24/7)  
 • Wysoce bezpieczne środowisko chmury prywatnej typu single-tenant.

Oszczędność czasu i kosztów
 • Brak konieczności zarządzania sprzętem w firmie
 • Brak ryzyka związanego z infrastrukturą lokalną
 • Stały, przejrzysty model cenowy.

Adaptacja do Twoich potrzeb
 • Przenieś odpowiedzialność i ryzyko związane z infrastrukturą IT na naszych ekspertów i pozwól nam dostosować środowisko chmury dokładnie do Twoich potrzeb

Broszura Usługi Centrum Danych w Chmurze Konica Minolta

Usługi centrum danych w chmurze firmy Konica Minolta zapewniają wysokiej jakości skalowalne środowisko chmury prywatnej. Nasza oferta  zapewnia dostęp do wirtualnej infrastruktury IT, obejmujący hosting, co oznacza przechowywanie danych, przestrzeń dyskową, moc obliczeniową i bezpieczną sieć we własnych europejskich centrach danych Konica Minolta.

POBIERZ NASZĄ BROSZURĘ

Najważniejsze cechy


 

Pojedynczy centralny punkt kontaktowy dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu


 

Certyfikaty ISO27001 i DIN EN 50600 zapewniające zgodność z RODO


 

Restrykcyjne procedury bezpieczeństwa i kompleksowa ochrona danych


 

Maksymalna elastyczność i skalowalne środowisko chmury obliczeniowej – rozbudowywane zgodnie z wymaganiami firmy


 

Pełna kontrola kosztów bez zbędnych inwestycji we własną infrastrukturę


 

Odciążenie personelu – brak konieczności wykonywania czynności konserwacyjnych przez pracowników

Kontakt

Kontakt

Chcesz się przenieść do chmury? Wypełnij formularz kontaktowy, a nasi eksperci wkrótce się z Tobą skontaktują.