W ramach Programu Neutralności Węglowej Konica Minolta oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązanie, które w prosty sposób umożliwia pracownikom biurowym i producentom profesjonalnego sprzętu drukarskiego kompensację emisji gazów cieplarnianych, następującej w trakcie procesu drukowania. Aby zrównoważyć emisję CO2, w 2015 roku Konica Minolta nawiązała współpracę z ClimatePartner, międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną klimatu. Do inicjatywy dołączyli jak dotąd klienci z jedenastu krajów, co przełożyło się na kompensację ponad 10 milionów kilogramów CO2. Klienci otrzymują specjalny certyfikat informujący o wielkości emisji CO2, jaką udało im się ograniczyć. Program Neutralności Węglowej umożliwia klientom realizację swych celów związanych z ochroną środowiska: redukcję własnego śladu węglowego i wykazanie zaangażowania w ochronę klimatu, a co za tym idzie poprawę wizerunku firmy. Dowiedz się więcej o naszym Umożliwieniu osiągnięcia neutralności węglowej.
Technologia obecna w urządzeniach biurowych marki Konica Minolta pozwala użytkownikom na czerpanie korzyści z niskiego zużycia energii, a tym samym na dalsze ograniczenie negatywnego oddziaływania ich biznesu na środowisko.
W ramach programu EcoVision 2050, Konica Minolta do 2050 roku chce osiągnąć wskaźnik emisji gazów cieplarnianych niższy o 80% w porównaniu z rokiem 2005. W 2016 roku wskaźnik ten był niższy już o 49%, głównie ze względu na fakt, iż między 2005 a 2016 rokiem emisja CO2 w trakcie użytkowania firmowych produktów została ograniczona o 79%.
Tam, gdzie potrzebna jest energia, Konica Minolta stara się zastąpić źródła zasilania emitujące CO2 energią zieloną. Firma dołączyła do grupy RE100 i zobowiązała się, że do 2050 roku będzie w swojej działalności pozyskiwać w 100% energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Główna europejska siedziba firmy w niemieckim Langenhagen, jak również serwerownia w Hannoverze i wszystkie pozostałe biura w Niemczech już teraz są zasilane w 100% energią odnawialną. W 2020 roku to samo będzie można powiedzieć o oddziałach w Austrii i Wielkiej Brytanii.
W Niemczech i Czechach pracownicy firmy Konica Minolta mogą uczestniczyć w akcji Bike2Work, w ramach której w letnich miesiącach dojeżdżają do pracy rowerami. Dzięki temu mogą zademonstrować swoje poczucie odpowiedzialności za środowisko i poprawić swój własny stan zdrowia. Od 2014 roku pracownicy KM przejechali na rowerze ponad 110 tys. kilometrów, chroniąc tym samym powietrze przed emisją ponad 20 ton CO2 , które dostałyby się do środowiska, gdyby ten sam dystans został pokonany samochodem.
Jeśli chodzi o emisję gazów cieplarnianych, której nie da się w żaden sposób uniknąć, grupa Konica Minolta stara się ją kompensować poprzez wspieranie różnych wiarygodnych projektów mających na celu ochronę klimatu. Od 2015 roku firma współpracuje na przykład z ClimatePartner, międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną klimatu. Wspiera tylko te projekty, które opatrzone są znakiem certyfikacyjnym Gold Standard. W chwili obecnej KM utrzymuje również farmę wiatrową na wyspie Aruba. Dodatkowo, europejska siedziba główna oraz holenderski oddział firmy są ,,neutralne klimatycznie”. Grupa KM kompensuje również emisję CO2 wyprodukowanego w trakcie wydarzeń takich jak European Leadership Campus lub drupa a ponadto udało jej się zrównoważyć emisję gazów cieplarnianych powstałych od 2015 roku w trakcie użytkowania urządzeń drukarskich w siedzibie głównej w Langenhagen.
…z naszym zespołem ds. zrównoważonego rozwoju!