Różnorodność w miejscach pracy

 

Usługi mające na celu poprawę środowiska pracy

Czyste powietrze w biurze

Konica Minolta jest aktywnie zaangażowana w ulepszanie środowiska pracy swoich klientów i w tworzenie dla nich przestrzeni, w której mogą skupić się na swoich najważniejszych obowiązkach. Jakość Powietrza Wewnętrznego to usługa, której celem jest poprawa zdrowia i ogólnego samopoczucia pracowników i która polega na dokonywaniu pomiarów czystości powietrza w pomieszczeniach biurowych oraz badaniu jej potencjalnego wpływu na zdrowie i komfort osób w nich przebywających. Firma współpracuje z wieloma godnymi zaufania i kompetentnymi partnerami przy produkcji filtrów do różnych urządzeń biurowych, umożliwiających redukcję wysokich wskaźników emisji gazów cieplarnianych przy jednoczesnym utrzymaniu przepływu powietrza w danym urządzeniu. Rozwiązania filtrujące, oznaczone certyfikatem Blue Angel, obniżają emisję cząsteczek w kopiarkach aż o 98%. W ten sposób klienci mogą poprawić jakość powietrza wewnętrznego w swoich biurach, co jest kluczowe w utrzymaniu wysokiego poziomu zdrowia, komfortu i produktywności pracowników. 
 

  • Standardowy mechanizm czyszczący powietrze
    • Obniża wskaźnik emisji o przynajmniej 90%
    • Standardowe wyposażenie najnowszych urządzeń marki Konica Minolta

 

  • Opcjonalny mechanizm czyszczący powietrze
    • Obniża wskaźnik emisji o wartość pomiędzy 82% i 97%
    • Dwa różne filtry użyte w urządzeniach marki Konica Minolta
 
 
 
 
 

Jakość Powietrza Wewnętrznego

Powietrze, którym oddychamy, jest ściśle związane z naszym zdrowiem i samopoczuciem. Powietrze w miejscu pracy wpływa z kolei na nasz komfort i produktywność. Konica Minolta jest zaangażowana w działania dążące do poprawy warunków pracy w każdy możliwy sposób, na przykład oferując zrównoważone i skuteczne rozwiązania, które pomagają naszym klientom poprawić jakość powietrza wewnątrz biur poprzez obniżenie wskaźnika emisji gazów.

Urządzenia dostępne dla każdego: Uniwersalna Konstrukcja

Konica Minolta oferuje urządzenia dostępne dla każdej osoby bez względu na jej wiek, doświadczenie, parametry fizyczne czy specjalne potrzeby. Dzięki uniwersalnej konstrukcji urządzenia te są proste, intuicyjne i wygodne w obsłudze. Umożliwia to osobom z niepełnosprawnością ruchową lub upośledzonym wzrokiem korzystanie z tych produktów.

Dowiedz się więcej o produkcie: Uniwersalny projekt i dostępnośćW jaki sposób technologia przyczynia się do ochrony środowiska?

Nieszkodliwy kontakt z żywnością

Dzięki właściwościom przyjaznym środowisku toner Simitri® został  uznany przez jednostkę certyfikującą TÜV Reinland za w 100% bezpieczny w kontakcie z żywnością. Daje to możliwość zastosowania go w nadrukach na etykietach i opakowaniach żywności. 


Zaangażowanie firmy na rzecz różnorodności wśród pracowników oraz równości płci

Różnorodność wśród pracowników jako źródło innowacji i sukcesu

Konica Minolta wykorzystuje różnorodność wśród pracowników do stworzenia nowej jakości. Jedną z zalet firmy jako globalnej marki jest to, że pracownicy, którzy różnią się ze względu na pochodzenie, poglądy, kulturę, język, płeć, wiek czy kompetencje, pracują razem w różnych miejscach na całym świecie. To właśnie zróżnicowanie pracowników przyczynia się do innowacyjnego myślenia i oryginalnych pomysłów, dzięki czemu zapewnia się nową jakość w tworzeniu rozwiązań dla klientów i społeczeństwa. Jakość ta jest odzwierciedleniem wyznawanej przez firmę wartości, którą najlepiej oddają dwa słowa: „powszechność i współpraca”. Konica Minolta stara się postępować zgodnie z tą wartością, szanując różnorodność i promując powszechność, aby stworzyć jakość umożliwiającą osiągnięcie postępu przez klientów, społeczeństwo i poszczególne jednostki. Firma wspiera wymianę międzynarodową poprzez swój „program mobilności”.
 

Wsparcie młodych kobiet i dziewczyn w branży IT

Konica Minolta współpracuje z organizacją pozarządową przy projekcie budowy potencjału wspierającego kobiety, które chcą rozpocząć kariery w branży IT. Celem projektu jest przyciągnięcie, wybranie i wspieranie kobiet oraz dziewczyn w branży IT, udzielenie im pomocy w wejściu na rynek pracy, uczeniu się podstaw, znalezieniu pracy lub założeniu start-upu. Początkowo uruchomiony w Czechach w sierpniu 2015 roku, projekt został rozszerzony na Niemcy w 2016 roku, a następnie zapoczątkowany w Polsce i Austrii w 2017/2018 roku.

Skontaktuj się…

…z naszym zespołem ds. zrównoważonego rozwoju!

Wyślij wiadomość e-mail

Uzyskaj więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju:

 

Uzyskaj więcej informacji o usługach zrównoważonego rozwoju:

 

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami