NOWE ARTYKUŁY

ZMIEŃ SEKCJĘ

Konica Minolta zwiększa wzrost na rynku druku przemysłowego

Konica Minolta podczas targów na Labelexpo poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego urządzenia do druku etykiet, potwierdzając swój przyspieszony wzrost na rynku druku przemysłowego. Firma ugruntowała swoją rosnącą pozycję na rynku, przekraczając założone cele biznesowe. Równolegle Konica Minolta ogłosiła partnerstwo strategiczne w Europie z firmą Grafisk Maskinfabrik (GM).

Warszawa, 11 października 2017r.

Podczas ostatnich targów Labelexpo Konica Minolta zaprezentowała swoje rozwiązania, skupiając  się na ich korzyściach biznesowych i wartości dodanej dla klientów zajmujących się drukiem etykiet oraz drukiem przemysłowym i komercyjnym. Kluczowym elementem na stoisku było przedstawienie całego cyklu produkcji etykiety, od przyjęcia pliku, kończąc na gotowej już etykiecie na rolkach. 

Głównym punktem targów było oficjalne przedstawienie cyfrowej maszyny AccurioLabel 190, która została opracowana w Europie i wyprodukowana we współpracy z duńską firmą Grafisk Maskinfabrik (GM). System Konica Minolta AccurioLabel 190 oferuje stabilną spójność kolorów 

i offsetową jakość druku o rozdzielczości 1200x1200 dpi. a oprogramowanie AccurioPro Label Impose dopełnia ofertę szybkiej i efektywnej produkcji etykiet. Sprawdzona cyfrowa technologia produkcji etykiet Konica Minolta oparta na tonerze jest szeroko stosowana na całym świecie. Oferowane przez Konica Minolta systemy do produkcji etykiet wypełniają lukę pomiędzy podstawowymi a wysokiej klasy maszynami cyfrowymi. Charakteryzują się prostotą obsługi, elastycznością produkcji, szybkim przetwarzaniem i drukiem VDP oraz światowej klasy wsparciem technicznym. 

Firma GM wyposażyła urządzenie AccurioLabel 190 w swój konwerter DC330 mini, który może pracować w linii lub jako moduł wolnostojący. Nowe urządzenie AccurioLabel 190 będzie dostępne w grudniu tego roku.

Kolejnym debiutem na stoisku Konica Minolta był system JetVarnish 3DWeb Color+ firmy MGI do druku i zdobienia etykiet oraz opakowań. Nowa maszyna nanosi w linii lakier UV na całej powierzchni lub wybiórczo z różnymi efektami tekstury 3D, umożliwiając także uzyskanie różnych efektów tłoczenia folią. Prezentacja tego produktu na Labelexpo jest dowodem wzmocnienia strategicznego sojuszu pomiędzy MGI Digital Technology i Konica Minolta. 

Targi Labelexpo były bardzo dobrą okazją do zaprezentowania światowej klasy technologii i usług, jakie oferowane są przez Konica Minolta. 

Kontakt dla mediów

Edyta Mazerska

Specjalista ds Komunikacji
Konica Minolta Business Solutions Polska
Tel.: +48 22 560 33 00
Tel.: +48 795 471 899 
edyta.mazerska(at)konicaminolta.pl