Strzeż się podróbek

POWRÓT

Podejrzanie atrakcyjna cena może być sygnałem, że dany produkt nie jest oryginalnym produktem Konica Minolta!

Strzeż się podróbek materiałów eksploatacyjnych Konica Minolta

Podrabianie produktów jest poważnym problemem dla producentów i użytkowników oryginalnych markowych wyrobów wysokiej jakości. W ostatnich latach obrót nieoryginalnymi produktami rozrósł się do takich rozmiarów, że ma on wypływ na wyniki ogólnoświatowej gospodarki. Tracą na tym użytkownicy produktów podrabianych, ponieważ są one zazwyczaj trudne do rozpoznania z wyglądu, ale charakteryzują się niskimi parametrami, a nawet mogą powodować uszkodzenie oryginalnych urządzeń.

To z kolei ma negatywne konsekwencje dla producentów, ponieważ zagraża wizerunkowi ich marek.

Opinia publiczna wykazuje dużo większą świadomość piractwa markowych produktów w segmencie towarów luksusowych. Brak jest natomiast powszechnej wiedzy o tym, że szczególnie dotknięta takim zjawiskiem jest branża technologii informatycznych, zwłaszcza w segmencie materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów do sprzętu.

Konica Minolta Europe zdaje sobie sprawę z faktu, że w Europie funkcjonuje obrót podrabianymi materiałami eksploatacyjnymi do drukarek laserowych. Podejmujemy zdecydowane działania w celu wyeliminowania z rynku produktów bezprawnie wprowadzanych do obrotu oraz wykorzystujemy środki dostępne na gruncie prawa cywilnego i karnego w celu ścigania producentów i dystrybutorów, których działania godzą w dobre imię marki Konica Minolta i działalność firmy.

Wszyscy użytkownicy drukarek laserowych Konica Minolta i materiałów eksploatacyjnych do tych urządzeń są proszeni o zwracanie uwagi na opisane szczegóły w celu upewnienia się co do autentyczności kupowanych materiałów eksploatacyjnych Konica Minolta. Prosimy pamiętać – podejrzanie atrakcyjna cena może być sygnałem, że dany produkt nie jest oryginalnym produktem Konica Minolta! W razie wątpliwości co do pochodzenia materiałów eksploatacyjnych prosimy o kontakt z przedstawicielem Konica Minolta, który pomoże zweryfikować kupowany produkt.

Dziękujemy!