Konica Minolta

Polska

Zielona Funkcjonalność

OCHRONA ŚRODOWISKA

Zielona Funkcjonalność

Drukowanie i kopiowanie dwustronne

Niemal wszystkie urządzenia firmy Konica Minolta umożliwiają drukowanie i kopiowanie dwustronne. Większość z nich pozwala drukować/kopiować z pełną prędkością na obu stronach kartki, co oszczędza czas, papier i pieniądze.

Przykład: Liczba kopii/wydruków wynosi 250 stron tygodniowo.

Dwustronne drukowanie/kopiowanie umożliwia zaoszczędzenie ponad 6500 arkuszy papieru w ciągu roku.

Oznacza to 13 ryz papieru po 500 arkuszy każda.

Drukowanie i kopiowanie typu „N-up”

Funkcja umożliwia zestawienie kilku stron dokumentu na pojedynczym arkuszu papieru. Zastosowana do roboczych wersji dokumentów i archiwizacji umożliwia oszczędzanie tonera i papieru oraz ochronę środowiska naturalnego.

Jeżeli podczas drukowania dwustronnego na każdej stronie arkusza A4 zostaną wydrukowane dwie pomniejszone strony, zużycie papieru znacznie spadnie. Wprowadzenie takiego rozwiązania umożliwia zaoszczędzenie 9500 arkuszy w skali roku.

Ponowne użycie wydruków jednostronnych

W dzisiejszych czasach wiele dokumentów drukuje się do natychmiastowego i jednorazowego użycia (wiadomości e-mail, strony internetowe itp.). Większość z nich to wydruki jednostronne, zazwyczaj o objętości nie większej niż jedna strona. Systemy Konica Minolta z możliwością druku dwustronnego pozwalają wykorzystywać jednostronnie zadrukowane kartki i drukować na pustych stronach. Jeden z pojemników drukarki można przeznaczyć wyłącznie do druku jednostronnego. Pozwoli to uniknąć pomyłek, takich jak drukowanie oficjalnych dokumentów na już raz użytym papierze. Ponowne wykorzystanie jednostronnych wydruków chroni środowisko naturalne nawet podczas codziennych czynności.

Zadania połączone

Drobne zadania drukowania i kopiowania wzmagają częste cykle ponownego nagrzewania i zużywają dużo energii. Dlatego warto zbierać drobne zadania w prywatnej skrzynce użytkownika. Zgromadzone materiały można potem wydrukować jednorazowo. Rozwiązanie to ma też inną zaletę. Przechowywane w skrzynce użytkownika dane zostają wstępnie przetworzone. Dzięki temu drukowanie odbywa się szybciej, a urządzenie jest w mniejszym stopniu narażone na nagrzewanie.

Proofing i drukowanie

Użytkownik może wydrukować pojedynczą stronę lub zestaw stron testowych przed zleceniem drukowania lub kopiowania całego dokumentu. Jest to najlepszy sposób, aby uniknąć marnowania nośników i tonera. Oszczędza papier, czas i pieniądze.

Pomijanie pustych stron

Dokumenty często zawierają puste strony. Jest to sprytny sposób na dodanie objętości broszurom reklamowym lub zapewnienie, że rozdziały książki rozpoczynają się na kartce po prawej stronie. Jednak drukowanie pustych stron to również marnotrawstwo papieru. W celu jego ograniczenia zalecamy zastosowanie automatycznego kontrolera druku, który ominie puste strony w drukowanym dokumencie.

Nakładki

Produkty firmy Konica Minolta umożliwiają drukowanie na papierze firmowym dzięki zastosowaniu plików nakładowych zapisanych w pamięci urządzenia. Plik tego rodzaju zawiera kompletne informacje korporacyjne i może być nadrukowany automatycznie na wybranych stronach. W przypadku zajścia jakichkolwiek zmian zapisany plik można łatwo i szybko zaktualizować. Pozwala to uniknąć wyrzucania dużych ilości wcześniej wydrukowanych papeterii firmowych.

My Tab

My Tab (Moja Zakładka) jest dostępna w większości nowych modeli biurowych i stanowi dodatkowe ułatwienie pracy. Pozwala użytkownikowi łączyć wedle życzenia często używane komendy i funkcje w jeden ekran ustawień. Dzięki temu można dołączyć do osobistej zakładki ustawienia przyjazne dla środowiska, takie jak druk dwustronny lub drukowanie typu „n-up”. My Tab znacznie ułatwia obsługę wielu urządzeń, ponieważ ta sama osobista zakładka jest dostępna we wszystkich systemach. Ponadto poznanie zasad funkcjonowania My Tab nie wymaga w zasadzie żadnego szkolenia, co skutecznie oszczędza czas wszystkich pracowników firmy.

Podgląd wydruku XPS

Funkcja Podglądu wydruku XPS łączy wydajność i zredukowany koszt TCO z proekologiczną świadomością. Pozwala również ograniczyć ilość odpadów drukarskich. Błędy spowodowane przez nieodpowiednie ustawienia drukarki są przyczyną dużych strat nośnika i tonera. Podgląd Wydruku XPS to precyzyjna funkcja, która na ekranie komputera wyświetla rzeczywisty obraz materiału przeznaczonego do druku. Dokładne położenie wydruku oraz układ dziurkowania i zszywania można zatwierdzić na ekranie, dzięki czemu wydruki próbne stają się zbędne. Wskaźnik oszczędności pokazuje przybliżoną liczbę zaoszczędzonego papieru. Unikaj błędów drukarskich, oszczędzaj papier – bądź ekologiczny!

Timer i Kalendarz

Tryby Oszczędzania Energii i Tryb Uśpienia zostały wyposażone w funkcje timera i kalendarza. Dzięki temu można uniknąć przypadkowego wyłączenia urządzenia. Pozwala to również zaprogramować uruchamianie drukarki/kopiarki w rytmie dziennym, tygodniowym albo zgodnie z datą kalendarza. Na przykład, można ustawić urządzenie tak, aby w normalny dzień pracy włączało się i wyłączało automatycznie, natomiast w niedzielę lub specjalne dni (np. Święta Bożego Narodzenia) pozostawało całkowicie wyłączone.

Nośniki certyfikowane przez FSC

Konica Minolta zaleca stosowanie we wszystkich systemach biurowych nośników, które posiadają certyfikat FSC. Certyfikacja FSC (Forest Stewardship Council) oznacza,  że producent papieru postępuje odpowiedzialnie w zarządzaniu zasobami leśnymi. Produkcja papierów z certyfikatem FSC ma minimalny negatywny wpływ na środowisko, a jednocześnie gwarantuje wysoką jakość i niezawodność.

www.fsc.org