Konica Minolta

Polska

Zielone Certyfikaty

OCHRONA ŚRODOWISKA

Zielone Certyfikaty

Certyfikat „Blue Angel”

Certyfikat „Blue Angel” powstał w 1978 roku w Niemczech. Jest to pierwszy światowy system oznaczeń ekologicznych, który wyróżnia produkty i usługi szczególnie przyjazne dla środowiska. Pierwszy certyfikat „Blue Angel” w dziedzinie sprzętu do kopiowania Konica Minolta otrzymała w styczniu 1992 roku. Od tego czasu wiele nowych produktów firmy także zostało wyróżnionych tym certyfikatem.

Sprzęt Biurowy z Możliwością Drukowania (Drukarki, Kopiarki, Urządzenia Wielofunkcyjne),
RAL-UZ 122

Korzyści dla Zdrowia i Środowiska

  • Minimalizacja wpływu zanieczyszczeń na jakość powietrza w pomieszczeniach
  • Niskie zużycie energii w trybie bezczynności systemu, co wpływa na polepszenie ochrony klimatu
  • Cicha praca umożliwia pracownikom odpowiednią koncentrację
  • Zastosowanie papieru z recyklingu
  • Moduł druku dwustronnego w urządzeniach wysokiej klasy

www.blauer-engel.de/en

Standard „Energy Star”

  • Produkty spełniające kryteria określone w normie mogą zostać zarejestrowane jako urządzenia „Energy Star”, czyli takie, które są częścią programu oszczędzania energii sprzętu biurowego.
  • Międzynarodowy program wprowadzono w 1995 roku na mocy porozumienia między rządami Japonii i Stanów Zjednoczonych. W kolejnych latach dołączyły do niego państwa członkowskie UE, a także Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Tajwan i inne kraje.

www.eu-energystar.org

Efektywne Wykorzystanie Energii

Dwa razy w roku niezależny amerykański instytut badań BLI (Buyers’ Laboratory Inc.) przyznaje nagrodę „Wybitne Osiągnięcie” dla przetestowanych modeli, które najefektywniej wykorzystują energię. Systemy bizhub C452 i bizhub 363 otrzymały to wyróżnienie, ponieważ ich prognozowane roczne zużycie energii było znacznie niższe niż innych ocenianych produktów. Instytut BSL podkreślał, że systemy bizhub C452 i bizhub 363 mogą pracować w trybie najniższego poboru energii bez utraty produktywności. Jest to możliwe dzięki bardzo szybkiemu czasowi powrotu z trybu oszczędzania energii i uśpienia.

www.buyerslab.com

RoHS (Ograniczenie użycia substancji niebezpiecznych)

Zgodnie z Dyrektywą RoHS Konica Minolta zupełnie zaprzestała stosowania wyszczególnionych w niej substancji we wszystkich swoich produktach biurowych.

Indeks „Global 100 Corporate Sustainability Benchmark”

Konica Minolta jest najwyżej ocenioną firmą z branży poligraficznej, która figuruje w indeksie „Global 100” jako korporacja o najbardziej zrównoważonym rozwoju.

Od 2005 roku magazyn na rzecz ekologicznego kapitalizmu „Corporate Knights” wraz z partnerami publikuje coroczną listę „Global 100”. Kryterium doboru firm do tego zestawienia jest analiza ich działania na podstawie danych dotyczących środowiska, zarządzania społecznego i finansów.

Obecność firmy Konica Minolta na liście „Global 100” to wyraz uznania dla wysiłków włożonych w ochronę środowiska i troskę o społeczeństwo, szczególnie od momentu stworzenia planu „Eco Vision 2050” w styczniu 2009 roku.

www.corporateknights.ca