Konica Minolta

Polska

Ostrzeżenie o fałszywych wiadomościach

WSPARCIE

Wsparcie, jakiego udzielamy klientom, jest kompleksowe i dostępne w każdej chwili – każdy z pracowników firmy Konica Minolta z przyjemnością udzieli Państwu wszelkiej możliwej pomocy.

18.10.2016

Uprzejmie informujemy, iż  w sieci pojawiły się fałszywe wiadomości email na temat usług serwisowych Konica Minolta, których nie jesteśmy bezpośrednim ani pośrednim nadawcą. Prosimy o zachowanie ostrożności, ponieważ niniejsza korespondencja ma charakter spamu. Nie jesteśmy w żaden sposób powiązani z rozsyłanym materiałem, ani oferowanymi usługami. Cechą charakterystyczną fałszywych emaili jest nadawca: kamil@578marketing.pl oraz tytuł: sprzedaż, wynajem i serwis urządzeń kopiujących. Jednocześnie informujemy, iż oficjalna korespondencja z firmy Konica Minolta odbywa się z naszej domeny firmowej ‘konicaminolta.pl’.

10.05.2016

W związku z licznie pojawiającymi się fałszywymi wiadomościami email na temat usług serwisowych Konica Minolta – niniejszym informujemy, iż nie jesteśmy bezpośrednim ani pośrednim nadawcą niniejszej korespondencji. Poniższy materiał należy traktować jako spam, czyli niechcianą korespondencję. Nie jesteśmy również w żaden sposób powiązani z rozsyłanym materiałem, ani oferowanymi usługami. Cechą charakterystyczną rozsyłanych, fałszywych wiadomości jest adres nadawcy i domena: postmaster@supermail.com.pl, której nie jesteśmy właścicielem i nigdy nie byliśmy. Jednocześnie informujemy, iż oficjalna korespondencja z firmy Konica Minolta odbywa się z naszej domeny firmowej ‘konicaminolta.pl’.

Pojawiły się podejrzane emaile, wyglądające na wysłane z urządzenia MFP przez funkcję „Skanowanie do emaila“*

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie odnotowaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących fałszywych wiadomości email, jakie otrzymują Klienci Konica Minolta. Wiadomości te wyglądają na wysłane z urządzenia Konica Minolta bizhubC280 przez funkcję „Skanowanie do emaila“.

W temacie podejrzanych wiadomości znajduje się treść [wiadomość z KMBT_C280] oraz adres nadawcy: skaner@domenafirmy. Emaile te zawierają również załączone pliki w formacie MS Office (tj, .doc lub .xls), nie tworzone przez urządzenie bizhubC280. Załączony plik zawiera złośliwe oprogramowanie, które uaktywnia się w momencie jego otworzenia.

W przypadku otrzymania jakichkolwiek nieoczekiwanych wiadomości, prosimy o USUNIĘCIE ich a co najważniejsze NIE OTWIERANIE żadnych załączonych plików.

Zalecamy również, aby klienci korzystający z funkcji „Skanowanie do email“ w urządzeniach wielofunkcyjnych Konica Minolta skonsultowali się z administratorem tych urządzeń w celu podjęcia odpowiednich środków ostrożności.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt odpowiednio ze swoim przedstawicielem handlowym lub Biurem Obsługi Klienta Konica Minolta.

Jednocześnie informujemy Państwa, że przez cały czas kontrolujemy poziom zabezpieczeń naszych produktów przed zagrożeniami i odpowiednio na nie reagujemy.

Bardzo dziękujemy za korzystanie z produktów Konica Minolta.

*Skanowanie do email: funkcja, która przesyła dane oryginału zeskanowanego przez urządzenie wielofunkcyjne w postaci załącznika wiadomości email.