Business

Jak podejmować trafniejsze decyzje biznesowe? Wykorzystaj pełen potencjał danych!

Nie od dziś wiadomo, że informacje stanowią największą wartość w biznesie. Czy potrafisz je odpowiednio wykorzystać? Oto 4 sposoby na usprawnienie procesów biznesowych za pomocą danych.

01.06.2022
6 minut 6 minut
Słowa kluczowe:
Spis treści
Biznes nieustannie ewoluuje, a co za tym idzie, ciągle zmieniają się trendy i pojawiają nowe, lepsze rozwiązania. Dla każdej firmy bardzo istotne jest śledzenie tych zmian, a odpowiednia analiza pozwala na podejmowanie kluczowych decyzji szybko i skutecznie. Przedstawiamy 4 rozwiązania od Konica Minolta, które usprawnią pracę każdej firmy.

Każda firma, bez względu na wielkość czy branżę, przetwarza i analizuje dane. Pozwala to wyciągnąć odpowiednie wnioski i podejmować decyzje, które mają skutecznie wpłynąć na wydajność i efektywność pracy.

Wszyscy pracownicy, nie tylko liderzy, mogą czerpać korzyści z analizy danych. Jest to pomocne przy codziennych zadaniach: podejmowaniu rutynowych decyzji, analityce biznesowej, analizie wydajności i wielu, wielu innych. Przy użyciu odpowiednich narzędzi, Ty i Twój zespół będziecie mogli jeszcze lepiej wykorzystywać dane, by zwiększyć efektywność wykonywanej pracy i móc skupić się na tym, co jest naprawdę ważne.

Nie trzeba zatrudniać całego zespołu analityków, którzy będą wykonywać dla Ciebie bieżącą analizę. Nie musisz również poświęcać swojego czasu na samodzielne analizowanie danych. Odpowiedni sprzęt i oprogramowanie może wykonać za Ciebie wiele skomplikowanych zadań, niezależnie od tego, czy chodzi o pomiar jakości druku, pracę z analizą Big Data, analizę biznesową, czy też zadania związane z bezpieczeństwem IT. Korzystanie z inteligentnych narzędzi zwiększy produktywność Twoją oraz Twojego zespołu oraz pozwoli zaoszczędzić dodatkowe środki i czas. Za przykład mogą posłużyć banki, które, zamiast marnować czas pracowników na ręczne przeglądanie wniosków kredytowych, wykorzystują zaawansowane technologie do przetwarzania wniosków i obliczania ryzyka.

Nie warto odkładać tematu analizy danych na później  i czekać, aż szef zada pytania lub sam podsunie pomysły. Przewiduj, analizuj dostępne rozwiązania i sam je proponuj. Pamiętaj, że Twoi konkurenci inwestują w analizę Big Data, budując tym samym przyszłość opartą na danych. Zastosowanie odpowiedniej technologii przyniesie wiele usprawnień.

Oto 4 rozwiązania, przy użyciu których Konica Minolta pomaga swoim Klientom wykorzystywać dane w taki sposób, by ich praca stała się skuteczniejsza i bardziej efektywna.
 

Robotic Process Automation (RPA): przenieś powtarzalne czynności na autopilota

Co by się stało, gdyby najbardziej powtarzalne i prozaiczne zadania były wykonywane przez roboty, a nie pracowników?

Robotic Process Automation (RPA), stworzony przez Konica Minolta, sprawia, że jest to możliwe. RPA bada i uczy się, jak ludzie wykonują określone zadania, aby w później móc robić to w ten sam sposób. Wdrożenie RPA ułatwia firmom skalowanie zasobów zgodnie z potrzebami, aby mogły szybko dostosowywać się do zmian. Większa dokładność może skutkować mniejszymi różnicami w jakości pracy, a także pomóc w dostarczaniu szczegółowych analiz. RPA pomaga zaoszczędzić więcej czasu, dzięki czemu pracownicy mogą w pełni wykorzystać swój potencjał i skupić się na rzeczach, które napędzają rozwój firmy.

Dobrym przykładem wykorzystania RPA mogą być firmy ubezpieczeniowe. 70-80% zadań wymagających przetwarzania szkód jest powtarzalnych i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Należą do nich takie czynności, jak sprawdzanie, czy roszczenia są prawdziwe i, czy osoby, które je zgłaszają, są już zarejestrowane w systemie. RPA może zautomatyzować te zadania, a także inne procesy, np. monitorowanie aplikacji, pobieranie danych, tworzenie raportów i wystawianie faktur. Dzięki temu eksperci ubezpieczeniowi mogą rozpatrywać szkody szybciej i dokładniej, ponieważ skupiają swoją uwagę tylko na tych 20-30% roszczeń, w których potrzebna jest ich specjalistyczna wiedza.
 

Zarządzanie bezpieczeństwem informacji (SIEM): zadbaj o bezpieczeństwo systemów IT

W dzisiejszych czasach firmy są szczególnie narażone na ataki, ponieważ coraz więcej pracowników pracuje zdalnie i korzysta z wielu różnych urządzeń podłączonych do sieci. Często zdarza się, że do pracy z danymi wykorzystywane są również osobiste urządzenia. Może to stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa firmy. Przy tak wielu możliwych lukach w zabezpieczeniach, ręczna kontrola nad wszystkimi zagrożeniami stanowi poważne wyzwanie. Nawet najbardziej skoncentrowane wysiłki ludzkie mogą sprawić, że błędy w zabezpieczeniach pozostaną niezauważone. Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo tysiąca urządzeń? 

Odpowiedzią na te wyzwania jest oprogramowanie SIEM Konica Minolta. SIEM pomaga organizacjom zachować bezpieczeństwo, ponieważ pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, analizując systemy informatyczne w celu wykrycia luk w zabezpieczeniach. Eliminuje ataki, zanim zdążą spowodować jakiekolwiek problemy. W tym celu gromadzi i analizuje w czasie rzeczywistym ogromne ilości informacji, takich jak komunikaty, alarmy oraz różne pliki. Do pracy z dużą ilością danych system SIEM wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, dzięki czemu natychmiast wykrywa i reaguje na wszelkie nietypowe zachowania. SIEM wykorzystuje także analitykę predykcyjną, czyli taką, która ma na celu przewidywanie zagrożenia.

 

IQ 501: drukuj inteligentnie 

 

IQ 501 to narzędzie od Konica Minolta, które daje drukarkom możliwość włączenia kontroli jakości przez autopilota. Oszczędza to wiele czasu i pozwala pracownikom skupić się na innych, ważnych zadaniach.

Dzięki działaniu IQ 501 strony są skanowane i porównywane z wydrukiem referencyjnym. Pozwala to wykryć wszelkie nieprawidłowości, takie jak plamy, zabrudzenia, brakujące strony i obrazy lub treści wydrukowane w niewłaściwej kolejności. IQ 501 nanosi korekty w czasie rzeczywistym i stale dostosowuje nakłady drukowania w celu utrzymania wysokiej jakości. 

Dzięki temu urządzenie jest wydajniejsze i może wykonywać wszystkie czynności z dużą prędkością. Druckpress, firma medialna z siedzibą w Niemczech, była w stanie potroić liczbę wydruków cyfrowych w ciągu trzech miesięcy od wdrożenia systemu IQ 501.
IQ 501 wykorzystuje dane, aby wyeliminować konieczność przeprowadzania przez pracowników bieżącej kontroli. Narzędzie jest również korzystne dla środowiska, ponieważ pozwala uniknąć błędnych wydruków, co z kolei może znacznie ograniczyć marnowanie papieru. 

 

Pomiar temperatury ciała: zachowaj bezpieczeństwo w miejscu pracy 

Większość firm musiała dostosować swój sposób pracy w obliczu pandemii wirusa COVID-19. Nie każdy jednak mógł przenieść swoją pracę do domu. Firmy, których pracownicy takiego komfortu nie posiadali, musiały wdrożyć procesy awaryjne, aby zapewnić im bezpieczeństwo. 

Rozwiązanie Konica Minolta do pomiaru temperatury ciała zapewnia firmom narzędzia niezbędne do dalszego działania. Kamery termowizyjne MOBOTIX automatycznie identyfikują podwyższoną temperaturę ciała osób znajdujących się w ich polu widzenia i wysyłają powiadomienia, jeśli temperatura przekracza określony próg. Ten środek bezpieczeństwa może pomóc w rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, a tym samym w zmniejszeniu liczby osób zakażonych.

To również może być dla Ciebie interesujące:

Przyszłość oparta na danych. Jak wykorzystać analitykę do rozwoju firmy?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że przez Twoją firmę przepływają tony...

Business
22.07.2022
Dla Ciebie od nas: