Business

Przyszłość oparta na danych. Jak wykorzystać analitykę do rozwoju firmy?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że przez Twoją firmę przepływają tony danych, ale być może nie wiesz, w jaki sposób możesz je wykorzystać. Poznaj sposoby na analizę danych i usprawnij swoje strategiczne działania biznesowe, by rozwinąć firmę i wyprzedzić swoją konkurencję!

22.07.2022
5 minut 5 minut
Słowa kluczowe:
Spis treści
Skuteczna analiza danych jest sposobem, dzięki któremu możesz wyprzedzić swoich konkurentów. Oni, zapewne, już teraz inwestują w infrastrukturę opartą na danych, bo wiedzą, że tylko dzięki niej mogą podejmować trafne decyzje biznesowe. Jak zacząć analizować swoje dane, by móc w przyszłości osiągnąć sukces w branży? Uzyskaj jasny obraz danych, skup się na właściwych informacjach i korzystaj z nowych technologii.

Jak wiele z Twoich decyzji biznesowych jest podejmowanych na podstawie danych?

Badanie przeprowadzone przez Business Application Research Center wykazało, że 58% respondentów twierdzi, że kieruje się przeczuciem i doświadczeniem zamiast danymi
i faktami. Ale czy przeczucie może być solidną podstawą do podejmowania decyzji?

Dane są surowcem, który napędza dobrze prosperujące przedsiębiorstwa. Organizacje kierujące się danymi inwestują w big data i analitykę danych, aby uzyskać niezbędne informacje do podejmowania trafnych decyzji, opartych na danych i faktach. Analitykama szerokie zastosowanie w wielu biznesach, począwszy od branży medycznej, w której wykorzystuje się dane do dokładnego diagnozowania chorób, kończąc na firmach obsługujących karty kredytowe, które stosują big data do zapobiegania nieuczciwym transakcjom.

Według PWC „firmy, które z powodzeniem wykorzystują dane i analitykę, szybko dostrzegają możliwości, oceniają pomysły, testują i wyciągają wnioski z tych doświadczeń. Oprócz tego nieustannie wprowadzają innowacje, rozumieją i przyjmują nowe modele biznesowe”. Wykorzystanie danych do zasilania strategii biznesowej prowadzi do podejmowania lepszych decyzji i może pomóc w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej.

Przedsiębiorstwa, które są w stanie dokładanie analizować swoje dane, mogą również dostrzec więcej możliwości, które uzupełnią ich decyzje. Na przykład, skuteczna analiza danych może być źródłem informacji biznesowych, które pomogą znaleźć obszary wymagające poprawy. Podejmowanie decyzji w oparciu o dane wynika z umiejętności gromadzenia surowych informacji, a następnie przekształcania ich w dokładne i możliwe do wykorzystania pomysły.

Rozwijanie kultury opartej na danych jest ważnym krokiem, ale zanim to nastąpi, musisz upewnić się, że poprawnie je analizujesz. Nie sposób wdrożyć skutecznej strategii opartej na danych, które są niedokładne lub błędnie zidentyfikowane.

Zaufaj swoim danym – to klucz do stworzenia skutecznej strategii biznesowej

Zanim zaczniesz analizować dane i wykorzystywać je w procesie podejmowania decyzji, musisz być pewny tych informacji. W momencie, kiedy na analizie danych opiera się cała, długoterminowa strategia biznesowa – nie ma miejsca na wątpliwości.

Podejmowanie decyzji na podstawie niepewnych danych może spowodować wiele strat dla firmy. Strategiczne decyzje mogą być podejmowane tylko wtedy, gdy źródła danych dają pełny i wiarygodny obraz. Użycie odpowiedniej technologii, która pozwoli Ci ujrzeć wiarygodny obraz danych, zwiększy również Twoją pewność w biznesie. Czy możesz sobie wyobrazić chaos, jaki prognozy oparte na niedokładnych danych mogą spowodować w łańcuchach dostaw? Błędne dane mogą doprowadzić do tego, że sprzedawcy będą mieli więcej zapasów, niż są w stanie udźwignąć.

Co więcej, dane powinny być ustrukturyzowane i skategoryzowane w taki sposób, aby można było z łatwością je znaleźć oraz przetworzyć.

Jak określić dane, które wskażą kierunek organizacji?

Poza zapewnieniem jasnej wizji, która wspomaga podejmowanie decyzji w oparciu o dane, właściwa technologia pomaga organizacjom zaoszczędzić czas, nie tracąc go na przetwarzanie i przygotowywanie danych. Jest to ważna kwestia, ponieważ przy niewłaściwej infrastrukturze istnieje ryzyko, że zespoły ds. danych spędzają zbyt dużo czasu na poszukiwaniu i organizowaniu danych niż na przeprowadzaniu kluczowych analiz. Zatrudnienie wykwalifikowanego zespołu zajmującego się danymi tylko po to, aby zbierał dane, byłoby kosztownym błędem.

Strategie oparte na analizie są napędzane przez właściwe dane, niekoniecznie wszystkie, które są dostępne. Cele biznesowe i strategia pomogą zdefiniować, na jakich danych warto się skupić. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której Twoi pracownicy będą szukać informacji, których nikt tak naprawdę nie potrzebuje.

Jeśli jednak okaże się, że mamy do czynienia z dużą ilością surowych danych należy skorzystać ze sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML). Te technologie są doskonałym rozwiązaniem dla firm przetwarzających ogromne ilości danych. Dzięki ciągłej poprawie wydajności algorytmów, AI i ML mają potencjał, aby w nadchodzących latach stać się wsparciem analitycznym w wielu branżach.

Przekonaj się, jak Konica Minolta rozwija technologię opartą na danych

Decyzje oparte na danych pomagają firmom wpływać na partnerów biznesowych, potwierdzając swoje opinie, rzetelnymi faktami. Ponadto przejrzyste postrzeganie biznesu
to mocny fundament przyszłego sukcesu.

Konica Minolta pozwoli Ci uzyskać przewagę nad konkurencją, pomagając czerpać cenne informacje z danych. Nasze dziedzictwo to technologia obrazowania, którą doskonaliliśmy przez kilka pokoleń. Teraz, wykorzystujemy je w połączeniu z naszą obecną wiedzą i technologiami w zakresie IoT i AI, aby pomóc naszym klientom widzieć swoje dane z precyzją i aby mogli na ich podstawie podejmować trafne decyzje biznesowe.

Co więcej, Konica Minolta opracowała technologię wydajnej konserwacji drogowej, aby zapobiegać awariom mostów betonowych. Technologia SenrigaN wykorzystuje połączenie czujników pola magnetycznego i sztucznej inteligencji, aby wszelkie ukryte pęknięcia lub korozję były łatwo widoczne. Pomaga to w odkryciu potencjalnych zagrożeń, które można usunąć, zanim doprowadzą do zawalenia się mostów.

To doskonały dowód na to, że dane mogą być stosowane w wielu, różnych branżach, aby
na ich podstawie podejmować trafne decyzje biznesowe. Mogą one całkowicie przekształcić strategie, dostosować operacje firmowe i zoptymalizować przepływy pracy, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności. Już teraz zacznij wdrażać w swojej firmie infrastrukturę opartą na danych, by zwiększać zyski, optymalizować koszty oraz budować swoją pozycję na rynku.
To również może być dla Ciebie interesujące:

Jak podejmować trafniejsze decyzje biznesowe? Wykorzystaj pełen potencjał danych!

Nie od dziś wiadomo, że informacje stanowią największą wartość w biznesie...

Business
01.06.2022
Dla Ciebie od nas: