INFORMACJE O KONICA MINOLTA

 

Nasze wartości

Poniższe sześć wartości stanowi esencję naszych wewnętrznych przekonań oraz dziedzicznego DNA i określa, w jaki sposób odnosimy się do naszej działalności i nawiązujemy stałe relacje ze wszystkimi partnerami. Symbolizują to, kim jesteśmy, i prowadzą proces podejmowania decyzji

Nasza historia

140-letni start-up

Transformacja to wszystko, co robimy — przyjrzyjmy się bliżej naszej historii.

Odkryj wszystkie technologie biznesowe Konica Minolta

 

Usługi biurowe

Firmy napotykają trudne wyzwania, takie jak konieczność obniżenia kosztów operacyjnych i zarządzania przy jednoczesnym zmaganiu się z procesami wymagającymi dużej ilości papieru, takimi jak wydajne gromadzenie, udostępnianie i archiwizowanie informacji. 

Firma Konica Minolta jako czołowy dostawca usług oferuje wysokiej jakości rozwiązania IT dla przedsiębiorstw, które pomagają organizacji w przekształceniu przepływu pracy. Nasza profesjonalna oferta obejmuje zarówno usługi optymalizacji procesów biznesowych, jak i zarządzania dokumentami, a także wielofunkcyjne urządzenia peryferyjne. 

 

Druk komercyjny i przemysłowy

Druk komercyjny i korporacyjny w firmie, profesjonalne usługi druku i przemysłowe drukowanie atramentowe przyniosły wiele korzyści, zwłaszcza w przypadku systemów druku cyfrowego, które umożliwiają drukowanie małych partii i zmiennych danych.
Firma Konica Minolta oferuje najnowsze rozwiązania w zakresie druku, które można wybierać z szerokiej gamy systemów druku, usług i powiązanych materiałów eksploatacyjnych, aby pomóc w lepszym zarządzaniu potrzebami biznesowymi.

Oferujemy szeroką gamę przemysłowych drukarek atramentowych, takich jak głowice atramentowe, atramentowe drukarki tekstylne i atramentowe drukarki do druku etykiet. 

 

Systemy optyczne do zastosowań przemysłowych

Jeśli chodzi o technologię optyczną, firma Konica Minolta jest znana z projektowania i produkcji kamer i obiektywów, na przykład projektorów kina cyfrowego lub soczewek typu pick-up do płyt Blu-ray.

Oferujemy także optyczne przyrządy pomiarowe używane do pomiaru źródeł światła (LED, OLED) oraz kontroli jakości urządzeń oświetleniowych, oświetlenia wewnętrznego, a także do pomiaru kolorów i jasności ekranów smartfonów, ekranów telewizyjnych oraz kolorów części samochodowych.

Jednym z naszych największych osiągnięć w sektorze ochrony zdrowia jest rozwój pulsoksymetru, który mierzy saturację tlenową krwi tętniczej i puls, eliminując w ten sposób potrzebę pobierania krwi. 

 

Materiały funkcjonalne

Konica Minolta produkuje szeroką gamę folii dla różnych sektorów, takich jak przemysł samochodowy, budownictwo i architektura, technologie i kinematografia. Nasze delikatne folie zapewniają ochronę, izolację termiczną, wodoszczelność, polaryzację, luminescencję i inne funkcje właściwe dla każdej branży. Tworzymy na przykład odbijające folie lustrzane do luster używanych w energetyce odnawialnej, a folie funkcjonalne do tworzenia budynków i samochodów zapewniają wydajność energetyczną. 

Co więcej, firma Konica Minolta opracowała najbardziej wydajny na świecie panel OLED (139 lm/W) z białymi diodami emitującymi światło organiczne i stała się pierwszą na świecie firmą, która rozpoczęła masową produkcję plastikowych opartych na substratach i elastycznych paneli oświetleniowych OLED z możliwością regulacji zarówno bieli, jak i koloru. 

 

Działalność w sektorze ochrony zdrowia

Działalność firmy Konica Minolta w sektorze ochrony zdrowia dostarcza rozwiązania do radiografii cyfrowej i ultrasonografii, zintegrowanego zarządzania informacjami diagnostycznymi oraz rozwiązania medycznych systemów informatycznych dla szpitali i klinik. W porównaniu ze skanowaniem kliszy radiografia cyfrowa (DR) nie tylko zmniejsza ekspozycję pacjentów na promieniowanie rentgenowskie, ale także umożliwia wyświetlanie obrazów o wysokiej rozdzielczości bezpośrednio po skanowaniu. 

Ponadto firma Konica Minolta dostarczyła pierwsze na świecie cyfrowe systemy mammograficzne do obrazowania rentgenowskiego, które stosowały technologię kontrastu fazowego, zapewniając najwyższą jakość obrazu poprzez połączenie wysokiej ostrości i szczegółowości z komputerowo wspomaganym wykrywaniem cieni wskazujących na podejrzewane zmiany chorobowe w przebiegu raka piersi. 

 

Inne działalności

Od 1958 roku Konica Minolta opracowuje rozwiązania i powiązane technologie dla planetariów w Japonii. Firma Konica Minolta, która przez lata wprowadziła i udoskonaliła wiele technologii w tej dziedzinie, odpowiada na potrzeby operatorów planetariów w całej Japonii, którzy są zainteresowani wyświetlaniem filmów na kopule, grafiką komputerową, projekcjami wideo i strategiami multimedialnymi. 

Oprócz działalności w Japonii firma Konica Minolta rozpoczęła rozszerzanie działalności marketingowej w pozostałych krajach Azji.