OPAKOWANIA I ETYKIETY

Etykiety i opakowania: większa produktywność dzięki uporządkowanym danym

Jeśli chodzi o drukowanie etykiet i opakowań, nie ma dwóch takich samych zadań. Aby było można szybko rozpocząć nową produkcję, potrzebne są uporządkowane dane.

20.06.2024
5 minut 5 minut
Słowa kluczowe:
Spis treści
Aby zwiększyć wydajność drukowania etykiet i opakowań, niezbędny jest dostęp do łatwych w użyciu ustrukturyzowanych danych. Łatwe do przeszukiwania informacje pomagają wprowadzić standardowe procesy, zapisać ustawienia drukowania i zautomatyzować wybór materiału. Ułatwia to również zrównoważoną produkcję oraz efektywne wykorzystanie maszyn i pracowników.

Złożone wymagania utrudniają poszukiwanie synergii

W przypadku wysokiej jakości druku etykiet i opakowań na żądanie ważne jest, aby dostarczać indywidualne, spersonalizowane zamówienia w dużych ilościach na czas i za rozsądną cenę. Rozmiar, materiał, kolor i inne informacje dotyczące produkcji różnią się w zależności od zamówienia: identyfikacja synergii jest często trudna i kosztuje cenny czas. Ręczne definiowanie określonych list części i harmonogramów pracy oraz ponowne konfigurowanie maszyn to czasochłonne i podatne na błędy procesy.

Rola danych ustrukturyzowanych 

Aby pracować wydajniej, drukarnie decydują się na wdrożenie centralnie dostępnej struktury danych i oprogramowania opartego na chmurze. Jest to podstawa cyfrowej integracji procesów prepress, press i postpress. Internetowy system ERP oparty na dobrze ustrukturyzowanych danych umożliwia kompleksowe wyszukiwanie zamówień i produktów oraz tworzenie nowych projektów. Oszczędność czasu i zminimalizowanie ryzyka błędów transmisji może nawet obniżyć koszty. Skutkuje to bardziej stabilnymi cenami i dostosowanymi terminami dostaw, zapewniając zoptymalizowane procesy biznesowe i większe zadowolenie klientów.


Dzięki uporządkowanym danym można zoptymalizować proces produkcyjny w następujący sposób:

1. Ujednolicone informacje o produkcie 

Ustrukturyzowane dane o produktach mogą być wykorzystywane do opracowywania standardowych procesów dla często powtarzających się zamówień, znacznie skracając czas i wysiłek wymagany do tworzenia nowych list części i harmonogramów pracy. Jednocześnie te ustrukturyzowane dane ułatwiają sprawną i bezpośrednią komunikację z klientami końcowymi, na przykład za pośrednictwem portalu internetowego. 

2. Predefiniowane ustawienia drukowania 

Jeśli ustawienia drukowania są zapisane w bazie danych, powtarzające się zadania mogą być ponownie wykorzystane szybko i dokładnie: maszyny są szybciej konfigurowane, zużycie materiału jest mniejsze, a procesy drukowania stają się bardziej wydajne i ekonomiczne.

3. Zautomatyzowany wybór materiału 

Jeśli dostępne są uporządkowane dane dotyczące wymagań klienta, materiały mogą być wybierane automatycznie. Gwarantuje to nie tylko użycie odpowiedniego materiału do danego zadania, ale także zapobiega marnotrawstwu i błędom. 

4. Optymalne wykorzystanie maszyny 

Ustrukturyzowane dane umożliwiają lepsze planowanie zasobów przy krótszych przestojach. Informacje o czasie trwania procesów narządzania i zużyciu mogą być przejrzyście przygotowane, a przyszłe zadania można łączyć w celu uzyskania optymalnego wykorzystania maszyny. Aby zapewnić większą przejrzystość kosztów, drukarnie mogą dokładniej i obliczać swoje produkty oraz dokonywać porównań docelowych i rzeczywistych. Dzięki temu mają pełną kontrolę co do czasu przyrządu i wszystkich poniesionych kosztów. 

5. Monitorowanie w czasie rzeczywistym 

Czujniki i technologie IoT zbierają informacje w całym łańcuchu dostaw i uzupełniają ustrukturyzowaną bazę danych: klienci mogą śledzić postęp swoich zamówień w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można szybko reagować na wszelkie problemy i zapewnić dotrzymanie terminów dostaw.

Opłacalne inwestycje

Wprowadzenie ustrukturyzowanych treści danych w branży druku etykiet i opakowań jest z pewnością wyzwaniem dla wielu firm poligraficznych: wymagane są inwestycje w technologię, szkolenie personelu i tworzenie nowych procesów. Jednak wysiłek ten jest tego wart w dłuższej perspektywie, ponieważ produkcja zoptymalizowana za pomocą ustrukturyzowanych danych jest bardziej wydajna, mniej podatna na błędy i wzmacnia konkurencyjność na wysoce konkurencyjnym rynku druku etykiet i opakowań. Opierając się na bazach danych, standaryzacji i automatyzacji, producenci z tego sektora mogą elastycznie reagować na wymagania dotyczące drukarek, jednocześnie obniżając własne koszty operacyjne. W świecie, w którym czas i koszty mają coraz większe znaczenie, ustrukturyzowane dane i wydajne oprogramowanie są kluczem do pomyślnej przyszłości druku etykiet i opakowań.
 

Dla Ciebie od nas: