Drukarnia GRAFIS cyfrowa dzięki AccurioJet KM-1e od Konica Minolta

| 13 marca 2023

Rynek poligraficzny zmienia się błyskawicznie. Firmy nie chcą już drukować milionowych nakładów, z których znaczna część musiałaby być magazynowana. Potrzebują mniejszych serii i przede wszystkim – możliwości personalizacji, wprowadzania zmian, ciągłego dostosowywania do zmieniających się potrzeb. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów nowoczesne drukarnie inwestują w rozwiązania z zakresu druku cyfrowego. Doskonałym przykładem jest pruszkowska Drukarnia Grafis, która dzięki ogromnym możliwościom urządzenia AccurioJet KM-1e od Konica Minolta zrezygnowała z druku offsetowego.


Drukarnia Grafis w ciągu swojej niemal 30 letniej działalności stosowała różne techniki druku. Właściciele przywiązują dużą wagę do wyposażenia zakładu, w związku z tym inwestują w nowoczesne urządzenia, które gwarantują wysoką jakość świadczonych usług oraz dzięki automatyzacji i eliminacji niektórych procesów technologicznych, umożliwiają dotrzymanie napiętych terminów wykonania zlecenia wymaganych przez klientów. Oprócz usługi druku zakład świadczy usługi uszlachetniania papieru przez foliowanie, lakierowanie, złocenie, tłoczenie, kaszerowanie, usługi introligatorskie t.j. cięcie, falcowanie, oprawy zeszytowe, klejenie, wykrawanie oraz usługi dodatkowe – drukowanie spersonalizowane, dostosowane do konkretnych potrzeb, seryjne czy druk na życzenie. Ponieważ druk cyfrowy oraz usługi dodatkowe są obecnie motorami rozwoju przemysłu poligraficznego, właściciele drukarni Grafis zdecydowali się na zakup urządzenia AccurioJet KM-1e, umożliwiającego druk  formacie B2+.
 
- „To nasza kolejna współpraca z drukarnią Grafis, ale pierwsza wprowadzająca w biznesie klienta prawdziwą rewolucję. Firma dzięki urządzeniu AccurioJet KM-1e płynnie przechodzi z technologii tradycyjnej na cyfrową. Zmiana robi tym większe wrażenie, że przedsiębiorstwo rezygnuje z zaawansowanej technologicznie
maszyny offsetowej, którą zakupiło zaledwie 5 lat temu.
" – mówi Bartosz Bukolt – Commercial and Packaging Market Key Account Manager w Konica Minolta.
 

Jakość dostępna od ręki

-„Ogromnym atutem firmy Konica Minolta było posiadanie rozwiązania uszytego na nasze potrzeby i możliwość natychmiastowej implementacji. W połączeniu z wyjątkową technologią oraz kompleksowym serwisem ze strony partnera, AccurioJet KM-1e doskonale wpisało się w rewolucję naszej placówki w stronę cyfrowych rozwiązań.” – mówi Jacek Chudziński, właściciel drukarni Grafis.
 
AccurioJet KM-1e, to maszyna cyfrowa drukująca w kolorze, w formatach do B2+, z prędkością 3.000 arkuszy na godzinę, która zapewnia unikatową w skali rynku kombinację funkcjonalności. Jest to jedyne na rynku urządzenie wykorzystujące technologię Ink Jet UV, co pozwala na użycie najszerszego spektrum mediów: od papierów powlekanych i niepowlekanych, przez materiały syntetyczne, po canvas, materiały transparentne, samoprzylepne czy barwione w masie, przy zachowaniu doskonałej jakości druku. Ponadto oferuje najszerszy na rynku zakres grubości materiałów. Maszyna umożliwia między innymi drukowanie wyjątkowych, spersonalizowanych opakowań, które pozwalają się wyróżnić na tle konkurencji w e-commerce i są dodatkowym narzędziem marketingowym.
 
- „AccurioJet KM-1e, to maszyna łącząca dokładność w zakresie transportu obracania i wykładania arkusza charakterystyczną dla najlepszych maszyn offsetowych, z szeregiem korzyści płynących z druku cyfrowego.” – podsumowuje Łukasz Kurasiński – Business Development Manager Packaging Commercial Market z Konica Minolta.

Wsparcie na każdym etapie

- „Dla firmy Konica Minolta przy wdrożeniach kluczowa jest partnerska relacja z klientami – odpowiednie zaprezentowanie maszyny, wsparcie techniczne, czy szukanie procesów, w których urządzenia sprawdzą się najlepiej, optymalizując działalność i usprawniając operacje.” – mówi Łukasz Kurasiński.
 
Firma zapewnia stałe wsparcie także drukarni Grafis. Po trwającym trzy tygodnie montażu urządzenia, eksperci Konica Minolta przez tydzień kompleksowo szkolili pracowników placówki. Dzięki temu drukarnia mogła sprawnie wdrożyć nową maszynę do swoich procesów i od razu w pełni wykorzystywać jej możliwości. Długofalowo Konica Minolta zapewnia wsparcie serwisowe i merytoryczne, gwarantując płynność operacji. –„Naszym największym atutem są nie tylko zaawansowane technologicznie urządzenia, ale indywidualne podejście do klienta, zrozumienie jego potrzeb i dobranie do nich optymalnej technologii” – dodaje Łukasz Kurasiński.

Ekologia i inne korzyści

AccurioJet KM-1e, to doskonały wybór na obecne czasy” – mówi Jacek Chudziński z drukarni Grafis i dodaje: „Krótkie spersonalizowane nakłady stają się odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Klienci oczekują pewnego rodzaju wielkoseryjnej produkcji jednostkowej – dużych ilości, ale w krótkich seriach, z możliwością adaptacji, płynnej zmiany danych. Możliwe jest to w urządzeniach cyfrowych, dzięki drukowaniu dynamicznemu, które przy odwzorowaniu obrazu od nowa dla każdego arkusza umożliwia wprowadzenie zmian, których wykonanie byłoby niemożliwe przy zastosowaniu statycznej metody drukowania. Ponadto znacznie szybsze procesy technologiczne niż w przypadku rozwiązań offsetowych łączą się z ograniczeniem odpadów, co jest bardzo ważnym aspektem dla przedsiębiorstw, dla których ekologia jest coraz istotniejszą częścią filozofii i strategii”.
 
Oprócz licznych możliwości personalizacji projektu drukarnia Grafis zyskuje znaczną optymalizację kosztową. Rozwiązania cyfrowe oferowane przez AccurioJet KM-1e pozwalają na usługi druku just-in-time, w mniejszych nakładach, których koszt przygotowania jest niższy niż w rozwiązaniach offsetowych.
 
- „Współpraca z Drukarnią Grafis pokazuje kierunek w jakim zmierza branża i wyraźnie sygnalizuje, że druk cyfrowy to nie tylko przyszłość, ale już teraźniejszość przemysłu poligraficznego." - podsumowuje Łukasz Kurasiński.
 
 
Komunikat Konica Minolta - wersja PDF