Drukarnia Totem, lider cyfrowego druku dziełowego

| 14 maja 2024

Drukarnia Totem.com.pl, jedna z czołowych i najbardziej innowacyjnych dziełowych drukarni cyfrowych w Europie, rozwija swoje strategiczne partnerstwo z Konica Minolta, inwestując w trzeci już system druku atramentowego – AccurioJet KM-1. Celem inwestycji jest zwiększenie możliwości produkcyjnych w zakresie druku książek.


Ulepszona wydajność, stabilność kolorów oraz szybki zwrot z inwestycji to główne przyczyny, dla których Totem zdecydował się na kolejną maszynę serii Konica Minolta AccurioJet KM-1, tym samym poszerzając swoje możliwości biznesowe zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.
 
Pogłębiając współpracę z Konica Minolta Totem zainwestował w model KM-1e, maszynę do cyfrowego druku atramentowego w formacie B2+. Pierwsza instalacja systemu z tej serii miała miejsce w Totemie już w 2018 roku. Druga zaś - połączona z zakupem urządzenia do cyfrowych uszlachetnień JETvarnish od MGI, partnera Konica Minolta, w 2020 roku. Najnowszy system AccurioJet KM-1 został zainstalowany w kwietniu 2024, tuż po Wielkanocy.
 
W ciągu ostatnich kilku lat Totem, jedna z najlepszych drukarni w Polsce, rozwijał swoją wielowymiarową współpracę z Konica Minolta. W tym czasie drukarnia otworzyła także nowy zakład produkcyjny, oferujący najnowocześniejsze technologie cyfrowej produkcji książek w twardej oprawie.
 
Dzięki doskonałej rozdzielczości i stabilności kolorów oraz bezkompromisowej jakości zapewnianej przez drukarki z serii KM-1, Totem.com.pl korzysta z tej samej technologii, którą zapewniają maszyny offsetowe, jednocześnie pracując na znacznie szerszym zakresie mediów – nie tylko papieru, ale również różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Jednym z opracowanych przez drukarnię Totem zastosowań KM-1 są przedruki starych ksiąg – manuskryptów, inkunabułów i starodruków.
 
Cyfrowa produkcja książek wykazuje duże tendencje wzrostowe w wysoce konkurencyjnym sektorze wydawniczym, otwierając przed drukarnią Totem, dzięki “offsetowym” możliwościom serii Konica Minolta AccurioJet KM-1, szereg nowych perspektyw biznesowych.
 
- „Jako firma wyznaczająca trendy w świecie produkcji książek, jesteśmy niezwykle dumni z rozwoju, jaki miał miejsce od czasu naszej pierwszej inwestycji w AccurioJet KM-1 firmy Konica Minolta.”: mówi Michał Rejnowski, Prezes Zarządu Totemu. “Systemy z serii KM-1 stwarzają przed nami nowe możliwości, otwierają drzwi do pozyskania kolejnych wydawców i pomagają znacznie obniżyć koszty produkcji. Dla nas książki to dzieła sztuki. Towarzyszą nam od setek lat. Uwielbiamy je drukować i robimy wszystko, aby książki produkowane przez nas były najpiękniejsze. Możliwości technologiczne maszyny pozwalają na prężny rozwój naszych produktów. AccurioJet KM-1 umożliwia drukowanie nie tylko na papierach offsetowych, ale także na niestandardowych surowcach, takich jak arkusze metalizowane, transparentne folie, płótna.”
 
Michał Rejnowski podsumowuje: „Współpracę Totemu z Konica Minolta można nazwać prawdziwym partnerstwem. Firma wsłuchała się w nasze potrzeby, przedstawiła kilka fantastycznych pomysłów i pomaga nam utrzymać przewagę biznesową na rynku”.
 
Masashi Morii, szef Centrum Kompetencji KM-1 w Konica Minolta Slovakia, komentuje: „Totem.com.pl rośnie w siłę dzięki ciągłemu postępowi technologicznemu. Swój udział ma w tym nasza seria AccurioJet KM-1. Trzecia już inwestycja Totemu pokazuje, że bardziej niż kiedykolwiek, druk atramentowy i kompleksowy cyfrowy druk produkcyjny są dziś motorem wzrostu dla całej branży poligraficznej.”
 
Mateusz Woźniak, Dyrektor Sprzedaży Druku Produkcyjnego w Konica Minolta Business Solutions Polska, dodaje: „Nasze ścisłe partnerstwo z Totem.com.pl otwiera przed firmą nowe możliwości biznesowe. Druk cyfrowy ma nieograniczony potencjał, szczególnie na rozwijających się rynkach, takich jak wydawanie książek.”

Komunikat Konica Minolta - wersja PDF