Konica Minolta przesuwa granice, wprowadzając na rynek urządzenie AccurioLabel 400

| 3 kwietnia 2023

System AccurioLabel 400 firmy Konica Minolta jest na dobrej drodze do zrealizowania pierwszych instalacji w 2023 r. w związku z doniesieniami o zmianach na rynku, według których w ciągu najbliższych dwóch lat aż 48% producentów etykiet planuje inwestycje w nowe, cyfrowe systemy drukowania etykiet. AccurioLabel 400, skierowany do średnio- i wysokonakładowych producentów zapewni niedrogi wydruk cyfrowy najwyższej jakości.


Dzięki AccurioLabel 400 Konica Minolta chce zwiększyć swój udział w szybko rozwijającym się sektorze, w którym szacuje się, że działa ponad 3 tys. producentów etykiet w sektorach średnio- i wysokonakładowych. Jak wyjaśnia prezes FINAT Philippe Voet w najnowszym raporcie i analizie swojego stowarzyszenia dla europejskiego rynku technologii wąskowstęgowej, „Etykiety są niezbędnym elementem infrastruktury krytycznej[1].
 
Jeden na pięciu (21%) producentów etykiet przewiduje, że zakupi cyfrowy system produkcyjny w 2022 roku, natomiast ponad jedna trzecia (37%) respondentów wskazała, że zakupi cyfrowy system produkcyjny w 2023 roku" - czytamy w tym samym raporcie FINAT RADAR1. „Producenci etykiet informują, że ich działalność cyfrowa znacznie wzrosła ze względu na pandemię i ciągłą potrzebę składania zamówień w pośpiechu”.
 
Z danych firmy analitycznej IDC wynika, że zachodnioeuropejski rynek cyfrowych systemów do produkcji etykiet i opakowań będzie rosnąć w tempie 13,1% CAGR (skumulowana roczna stopa wzrostu) w okresie pięcioletnim do 2025 r.[2]. Zdaniem IDC2AccurioLabel 400 zwiększa automatyzację, szybkość, elastyczność i możliwości w zakresie barw, umożliwiając Konica Minolta dalszy podbój rynku etykiet i opakowań. Wprowadzenie białego tonera jest nieocenione - średnio- i wysokonakładowi producenci etykiet z zadowoleniem przyjmą możliwości, jakie oferuje ten dodatek kolorystyczny”. W sprawozdaniu dodano, że nowy system produkcyjny „podkreśla również zaangażowanie Konica Minolta w innowacje i stymulowanie wzrostu na rynku etykiet i opakowań".
 
Istotne zmiany w nowym systemie produkcyjnym AccurioLabel 400 obejmują możliwość rozszerzenia zastosowań dzięki białemu tonerowi, poprawę produktywności przy superszybkich prędkościach drukowania do 39,9 m na minutę oraz dalsze obniżenie kosztów pracy dzięki jeszcze bardziej trwałym częściom eksploatacyjnym, a także poprawę jakości druku. Urządzenie jest dostępne w wersji 4- i 5-kolorowej.
 
Informacje zwrotne z pierwszych testów wewnętrznych i pierwszych publicznych prezentacji AccurioLabel 400 były niezwykle pozytywne" - stwierdził Dawid Greber, Label Market Business Development Manager. „Nowe urządzenie wynosi na kolejny poziom możliwości transformacji druku na rynkach produkcji średnio- i wysokonakładowej dla myślących przyszłościowo producentów etykiet. W oparciu o rozmowy z producentami etykiet i naszą własną analizę rynku uznajemy również, że przepływ pracy, oprogramowanie, automatyzacja procesów (...) są kluczowymi czynnikami napędzającymi wzrost poziomu automatyzacji i wydajności w ramach dążenia do inteligentnej fabryki.
 
Istotne korzyści płynące z posiadania Konica Minolta AccurioLabel 400 obejmują:
  • Zwiększoną automatyzację dzięki Intelligent Quality Care i modułowi IQ-520, który umożliwia kontrolę w czasie rzeczywistym stabilności kolorów i rejestracji kolorów, a także automatyczną kalibrację, regulację gęstości i tworzenie profili.
  • Rozdzielczość druku 1200 dpi (odpowiednik 3600 dpi) na 2400 dpi. Ponadto jednoprzebiegowy, kolorowy system produkcyjny Konica Minolta AccurioLabel 400 posiada również możliwość druku na papierze o szerokości do 330 mm lub 250 mm (opcja).
  • Urządzenie wyposażone jest w monitory dotykowe, znajdujące się w trzech różnych miejscach, które umożliwiają intuicyjną obsługę i są łatwe w użyciu, eliminując tym samym potrzebę długotrwałego szkolenia użytkowników.
Więcej informacji na temat AccurioLabel 400 można znaleźć na: LINK
 
[1] FINAT Radar 17, 2022 r. Wydanie letnie / I półrocze 2022 r.: „Analysis: The European Narrow Web Market” [Analiza: Europejski rynek technologii wąskowstęgowej] 
[2] IDC Market Note, Konica Minolta prezentuje AccurioLabel 400, dok. nr EUR149276522, czerwiec 2022 r.
Komunikat Konica Minolta - wersja PDF