Technologia Konica Minolta optymalizuje procesy Drukarni Edytor

| 20 stycznia 2023

Równoważenie rozwiązań offsetowych technologiami cyfrowymi to już widoczny trend na rynku, który pozwala drukarniom znacznie ograniczyć koszt projektów o mniejszych nakładach – lepiej dopasowanych do zmiennych oczekiwań klienta. Konica Minolta optymalizuje procesy Drukarni Edytor wdrażając urządzenie AccurioJet KM-1e. Nowa maszyna poszerza możliwości firmy i pozwala rozbudować usługi cyfrowe, które doskonale uzupełniają ofertę biznesową.


Drukarnia Edytor działa na rynku od ponad 30 lat. Obecnie sercem działalności jest zaawanasowany technologicznie zakład w Dzierżonowie, w którym działają m.in. linie do produkcji opakowań i etykiet z efektem holograficznym.

- „Z drukarnią Edytor współpracujemy od 5 lat dostarczając szeroką gamę maszyn. Postawienie na tak zaawansowane urządzenie jak AccurioJet KM-1e, to najlepsze możliwe podsumowanie dotychczasowej kooperacji. To także ogromny krok dla drukarni w stronę rozwoju rozwiązań cyfrowych i jeszcze bardziej kompleksowej oferty, która pozwoli tworzyć personalizowane projekty na szerokiej palecie materiałów i podłoży” – mówi Łukasz Kurasiński, Business Development Manager w Konica Minolta.

- „Ponad 6 lat temu zainstalowaliśmy pierwsze urządzenie Konika Minolta, które okazało się być  bardzo efektywnym i wydajnym. Od tego czasu zainstalowaliśmy jeszcze dwa urządzenia, a obecnie właśnie wdrażamy naszą największa inwestycję, czyli AccurioJet KM-1e. Ta inwestycja była możliwa  dzięki zbudowaniu zaufania opartego o bardzo dobrą współpracę z serwisem Konika Minolta i perspektywom na dalszy rozwój naszej firmy, jakie daje tak unikalny produkt, jakim jest bez wątpienia maszyna KM-1e.
Wydaje się że maszyna w sposób doskonały uzupełnia park maszynowy firmy, który jest zdominowany przez maszyny offsetowe, umożliwiając druk bardzo małych i średnich nakładów z wysoką jakością na różnorodnych podłożach i w dużym formacie. Ponadto pozwoli rozwinąć naszą ofertę z zakresu realizacji unikalnych opakowań produktowych, etykiet, folderów i wielu innych produktów poligraficznych” – powiedział Tomasz Ligięza, właściciel Drukarni Edytor z Dzierżoniowa.

Zróżnicowanie wymogiem biznesu

Drukarnia Edytor dąży do nieustannej optymalizacji procesów przez odpowiedni balans między rozwiązaniami offsetowymi i cyfrowymi. Dzięki AccurioJet KM-1e od Konica Minolta firma zyska możliwość druku małych i średnich nakładów o większym stopniu personalizacji, które coraz częściej są wymagane przez klientów. „Druk analogowy wiąże się m.in. z szeregiem procesów pre i postpresowymi, co przekłada się na wysokie koszty materiałowe jak i pracownicze oraz wydłuża całkowity czas produkcji. Metoda ta świetnie sprawdza się przy dużych nakładach. Dzięki AccurioJet KM-1e Drukarnia Edytor będzie mogła optymalizować proces produkcji w oparciu o najnowsze dostępne na rynku technologie cyfrowe.” - mówi Łukasz Kurasiński z Konica Minolta

AccurioJet KM-1e często jest nazywana maszyną offsetową drukującą w technologii cyfrowej. Cały pomysł na podawanie transport czy wykładanie papieru jest tożsame jak w maszynach offsetowych. Natomiast proces samego druku jest już całkowicie cyfrowy. I to cyfrowy w najlepszym tego słowa znaczeniu.
Nowe urządzenie pozwoli Drukarni Edytor zaoferować usługę druku opakowań na żądanie, a to w dobie zyskującego popularność packvertisingu, może okazać się kluczowe dla klientów firmy. Dla branży e-commerce wyjątkowe, spersonalizowane opakowania to dodatkowe, doskonałe narzędzie marketingowe. „Badania portalu interaktywnie.com wykazują, że aż 91% respondentów zwraca uwagę na wizualną stronę opakowań, co ułatwia im podejmowanie decyzji zakupowych. Ponadto ponad 50 proc. osób, które otrzymują zamówienie w niestandardowym opakowaniu twierdzi, że chętniej skorzysta z usług tej samej firmy przy przyszłych zamówieniach. Wybierając AccurioJet Drukarnia Edytor zyskuje narzędzie do realizacji niepowtarzalnych opakowań, w dopasowanych nakładach” – mówi Łukasz Kurasiński.

Gotowość, personalizacja i kompleksowa obsługa

Atutem Konica Minolta w kontekście współpracy z drukarnią Edytor było posiadanie urządzenia doskonale skrojonego do potrzeb klienta i natychmiastowa gotowość do implementacji. Proces montażu zajął trzy tygodnie, a następnie eksperci firmy przez tydzień kompleksowo szkolili pracowników placówki. Prezentując możliwości i funkcjonalności AccurioJet KM-1e, zapewnili sprawność procesów po uruchomieniu maszyny. Długofalowo Konica Minolta zapewnia stałe wsparcie serwisowe i merytoryczne, gwarantując płynność operacji.

Dla firmy Konica Minolta przy wdrożeniach kluczowa jest partnerska relacja z klientami – odpowiednie szkolenie operatorów, kierowników zmian czy już mniej oczywiste - współpraca z działem sprzedaży czy marketingu. Tylko takie nowoczesne holistyczne podejście pozwala klientom w pełni wykorzystać możliwości drzemiące w technologii AccurioJet KM-1e.”  – podsumowuje Łukasz Kurasiński.

Poszerzenie możliwości

Dzięki instalacji AccurioJet KM-1e Edytor znacząco poszerza zakres usług. Maszyna jest jedynym urządzeniem cyfrowym w formacie B2++, które drukuje w technologii Ink Jet UV. Pozwala to na wykorzystanie najszerszego spektrum mediów: od papierów powlekanych i niepowlekanych, przez materiały syntetyczne, canvas, materiały transparentne czy barwione w masie. Ponadto oferuje niespotykany na rynku zakres grubości materiałów.

- „Drukarnia Edytor zyskuje szerokie możliwości optymalizacji jakościowej i ilościowej, z możliwością druku just-in-time, mając większy wpływ na zużycie energii oraz czasu” – mówi Łukasz Kurasiński. „Odpowiednio balansując między technologią offsetową i cyfrową firma trafia w potrzeby klientów o różnych wolumenach, oferując szeroki zakres usług. Cieszymy się, że gwarantem tego balansu stało się nasze urządzenie. Myślę że właśnie dlatego nasi klienci o maszynie KM-1e mówią bardzo często <<szwajcarski scyzoryk>>” – podsumowuje.