Workplace

Czym jest inteligentne miejsce pracy?

Poznaj 9 powodów, dla których warto zmienić swoje biuro w inteligentne miejsce pracy

02.06.2022
4 minut 4 minut
Spis treści
Jeśli jest jedna rzecz, którą możemy śmiało powiedzieć o przyszłości pracy, to to, że przechodzimy przez okres znaczących zmian technologicznych, społecznych, środowiskowych oraz pokoleniowych. Wpływają one nie tylko na nasze priorytety, ale również na pracę, która przestała być już definiowana jako fizyczna przestrzeń, do której udajemy się każdego dnia z określonym harmonogramem pracy. I choć wydarzenia związane z pandemią spowodowały, że coraz więcej uwagi poświęcamy na myślenie o „nowej normalności” i przyszłości pracy, to w rzeczywistości jest to proces, który ewoluuje od dawna. Dziś możemy pracować niemal wszędzie – w domu, w biurze, w samolocie, a nawet na statku wycieczkowym! Możliwość pracy zdalnej miała kluczowe znaczenie dla organizacji w czasie pandemii i nadal będzie priorytetem w nadchodzących miesiącach i latach.

Szybkie przenoszenie pracowników z biura do pracy w domu stanowiło wyzwanie zarówno dla infrastruktury technologicznej, jak i koncepcji pracy zdalnej. Organizacje miały trudności z utrzymaniem kontaktu ze swoimi pracownikami, a osoby pracujące zdalnie musiały nauczyć się logowania do służbowego komputera za pomocą sieci VPN. Kolejnym wyzwaniem była konieczność łączenia wielogodzinnych spotkań on-line z opieką nad dziećmi i hałasem dobiegającym z zewnątrz. Niektóre firmy nie poradziły sobie z tymi trudnościami, oczekując od pracowników, że Ci powrócą do biur, gdy tylko stanie się to bezpieczne.

Nadal jednak nie wiadomo, jaka forma pracy –  stacjonarna, zdalna czy hybrydowa –  będzie najbardziej odpowiednia dla poszczególnych branż w najbliższych latach. W związku z tym, firmy będą musiały dokładniej skupić się na ludziach (pracownicy), miejscach pracy (fizyczne przestrzenie) i technologii (od sprzętu po oprogramowanie). Konieczne będzie skuteczne i efektywne połączenie tych części składowych, aby móc stworzyć wydajne, dobrze zarządzane „inteligentne miejsce pracy”.
 

Czym jest inteligentne miejsce pracy?

Opublikowany przez Accenture dokument Technology Vision 2021 zawiera kilka pomysłów, które doskonale identyfikują się z naszą wizją inteligentnego miejsca pracy. Pierwsza z nich to „Demokratyzacja technologii”, czyli udostępnianie pracownikom zaawansowanych narzędzi bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności wymaganych do ich obsługi. Druga to „BYOE” (bring your own environment), co oznacza, że pracownicy mają mieć dostęp do tego samego środowiska, co pracownicy biurowi, niezależnie od tego, gdzie pracują.
 
Koncepcje te zostały połączone w inteligentne miejsce pracy, tworząc dynamiczny i cyfrowo przekształcony model pracy. Pozwala on na wdrożenie nowoczesnych sposobów pracy, a także przyspieszenie cyfrowej transformacji. W ten sposób kładziemy nacisk na znalezienie usług, które ułatwią pracę, a pracownicy zyskają kontrolę nad narzędziami IT, które są im niezbędne do zachowania wydajności i bezpieczeństwa. Dlatego też, kiedy mówimy o inteligentnym i połączonym miejscu pracy, oferujemy naszym klientom technologię przyszłości. Osiągnięcie tego celu jest możliwe dzięki zintegrowanej ofercie usług dostosowanych do potrzeb klienta.
 

Zintegrowana oferta

Nasza oferta sprzętu i rozwiązań została zaprojektowana z myślą o integracji rozwiązań w całym środowisku pracy. Współpracując z firmami każdej wielkości, stosujemy podejście 360 stopni, łącząc nasze globalne doświadczenie z wiedzą na temat rynków lokalnych. Dzięki temu możemy tworzyć rozwiązania dostosowane do zróżnicowanych potrzeb organizacyjnych.

Poznaj 9 powodów, dla których warto zmienić swoje biuro w inteligentne miejsce pracy

  1. Technologia: Łatwy dostęp i możliwość korzystania z danych zgromadzonych przez organizację usprawniają proces podejmowania decyzji.
  2. Współpraca: Zdigitalizowany przepływ pracy, chmura i narzędzia do współpracy poprawią relację w zespole oraz zwiększą jego wydajność.
  3. Bezpieczeństwo: Procesy biznesowe zaczną być realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, a wrażliwe dane firmy staną się bezpieczniejsze oraz mniej podatne na cyberataki.  
  4. Odporność: Twoje działania zostaną zoptymalizowane pod kątem wyeliminowania przestojów oraz utrudnień, które mogłyby doprowadzić do spadku wydajności.
  5. Elastyczność: Skalowanie procesów firmowych pozwala szybko i skutecznie dostosować się do wymagań oraz zmiennej rzeczywistości biznesowej.
  6. Mobilność: Praca zdalna umożliwia pracownikom nie tylko możliwość wykonywania swoich obowiązków z dowolnego miejsca, ale również pozwoli im uzyskać bezpieczny dostęp do firmowych danych.
  7. Produktywność: Możliwość pracy z dowolnego miejsca pozwoli zwiększyć produktywność Twojego zespołu.  
  8. Zrównoważony rozwój: Wdrożenie pracy zdalnej pozwala zmniejszyć ślad węglowy organizacji oraz zadbać o środowisko naturalne.
  9. Wydajność: Usprawnienie procesów pracy poprawi rentowność i wyeliminuje konieczność ponoszenia nakładów inwestycyjnych.

RETHINK YOUR WORKPLACE - zdefiniuj na nowo swoje miejsce pracy

Konica Minolta oferuje szeroki wachlarz rozwiązań, usług i ofert, co daje nam wyjątkową możliwość rozwiązywania problemów, z jakimi borykają się nasi klienci. Współpracując z klientem, możemy skutecznie wprowadzić go na drogę do cyfrowego przekształcenia organizacji za pomocą rozwiązań dla połączonych miejsc pracy, a także pomóc mu w poruszaniu się na przyszłej fali zmian. Krótko mówiąc, jesteśmy partnerem pomagającym firmom w dążeniu do inteligentnego, połączonego miejsca pracy i czerpaniu z niego korzyści.

To również może być dla Ciebie interesujące:

Praca zdalna jako nieodłączny element biznesu przyszłości

Przekonaj się jak wykorzystać zdobytą, podczas pandemii, wiedzę z zakresu...

Workplace
02.06.2022
Dla Ciebie od nas: