Synchronizacja offsetowa

Połącz prasę cyfrową z offsetową

Wykorzystaj maksymalnie możliwości korzystania z urządzeń cyfrowych i offsetowych za pomocą jednego interfejsu.


W dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie druku produkcyjnego, usługodawcy muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jak w pełni wykorzystać nowe inwestycje? Czy korzystać z tradycyjnego druku offsetowego, a może lepiej przejść w całości na rozwiązania cyfrowe? Jak najlepiej połączyć dostępne technologie, by gwarantować klientom maksymalną jakość i wydajność produkcji? To tylko niektóre z pytań, jakie należy sobie zadać.

Firma Konica Minolta oferuje hybrydowe rozwiązania dla technologii przepływu pracy, połączone z najwyższą elastycznością produkcji. Dzięki temu możesz maksymalnie wykorzystać możliwości swoich urządzeń cyfrowych i offsetowych – a wszystko to za pomocą jednego intuicyjnego interfejsu. Z biegiem lat komercyjne drukarnie offsetowe opracowały wewnętrzne systemy przepływów pracy wyłącznie z myślą o druku offsetowym. Kiedy jednak do asortymentu produkcyjnego weszły technologie druku cyfrowego, firmy oparte na rozwiązaniach offsetowych szybko przekonały się, że wiąże się to z innymi wymaganiami produkcyjnymi i musiały obsługiwać przepływy pracy oddzielnie na każdej z tych technologii.


Wraz ze zmianą wymagań i potrzeb klientów wzrosło zapotrzebowanie na druk tych samych zleceń w druku offsetowym i cyfrowym. To jeszcze nie wszystko: dostawcy usług druku potrzebowali rozwiązania, które pozwoliłoby zmniejszyć koszty, ilość błędów i powtórzeń serii, ale przede wszystkim musieli opracować strategię, która umożliwiłaby im sprostanie ciągle zmieniającym się wymaganiom rynku. Właśnie dlatego pojawiły się hybrydowe rozwiązania integracji przepływu pracy.


Jak jednak połączyć dwa tak różne światy jak druk litograficzny i cyfrowy?

Przede wszystkim należy pamiętać, że choć przepływy pracy druku cyfrowego i offsetowego się od siebieróżnią, to mogą się wzajemnie uzupełniać. Dzisiejsze hybrydowe systemy organizacji przepływów pracy pozwalają Ci wykorzystać wszystkie najlepsze rozwiązania z obu tych technologii.


Hybrydowy przepływ pracy

Hybrydowy przepływ pracy to zintegrowany system zarządzania, obsługujący zarówno druk offsetowy jak i cyfrowy. Umożliwia on przetwarzanie, drukowanie i śledzenie zadań w różnych technologiach za pomocą jednego wspólnego interfejsu. Rozwiązanie hybrydowego przepływu pracy może przekazywać zadania do urządzeń offsetowych lub cyfrowych w oparciu o szereg czynników, takich jak długość serii, czas realizacji, rozmiar strony, podłoże i wykończenie. Pozwala to na zachowanie integralności produkcji, wysokiej jakości druku, spójności kolorów i krótszego czasu produkcji, a także na zmniejszenie liczby błędów dzięki automatyzacji procesów produkcyjnych.


Jak zwiększyć elastyczność produkcji poligraficznej?

Wdrożenie hybrydowego systemu przepływów pracy pozwoli Twojej firmie uzyskiwać najlepsze rezultaty w wielu różnych scenariuszach produkcji. Najbardziej zauważalne będą usprawnienia w reakcjach na wymogi produkcyjne, takie jak długość serii, łączenie elementów stałych i zmiennych oraz przesyłanie zadań online. Proces produkcyjny pozwala osiągać większą elastyczność, lepiej śledzić zadania i automatyzować procesy produkcyjne. Jeśli jednak chcesz osiągnąć maksymalną elastyczność w pracy, kluczem do sukcesu będzie wdrożenie bogatszych opcji integracji przepływów pracy i właściwe dostosowanie otwartych standardów, takich jak JDF (Job Definition Format).


Oto w jaki sposób hybrydowa organizacja przepływów przcy może pomóc w ulepszeniu produkcji poligraficznej:

Wydruki wstępne realizowane z dnia na dzień pozwalają użytkownikom przeglądać zadania przed zatwierdzeniem produkcji masowej. Pliki gotowe do druku umożliwiają późniejsze ponowne wykorzystanie zadań zarówno przez drukarki cyfrowe jak i prasy offsetowe.

  • Organizacja hybrydowa umożliwia wielokrotne wykorzystanie tego samego zadania i zawartości co we wcześniejszych zadaniach offsetowych w celu uzyskania większej spójności przygotowania do druku oraz krótkich przedruków cyfrowych.
  • Możliwe staje się też drukowanie na prasie cyfrowej dokumentów próbnych dla zadań offsetowych.
  • To rozwiązanie eliminuje konieczność ręcznego przypisywania poszczególnych zadań do innej kolejki produkcji, co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy.


W jaki sposób możesz maksymalnie wykorzystać już istniejące zasoby w swojej firmie?

Aby zapewnić optymalne wykorzystanie istniejących rozwiązań z zakresu offsetowego przepływu pracy, wystarczy dodać moduły druku cyfrowego, aby utworzyć hybrydowy przepływ pracy. Możesz również zintegrować system informacji o zarządzaniu drukiem (Management Information System – MIS). W ten sposób możesz wyświetlać wszystkie statusy zadań w czasie rzeczywistym. Pełna gama urządzeń do druku produkcyjnego i szeroka gama dostępnych sterowników firmy Konica Minolta pozwala zmaksymalizować istniejące inwestycje. Co więcej, można je łatwo zintegrować z istniejącymi systemami przepływów pracy w zakresie druku offsetowego, takimi jak Agfa Apogee, Screen Equios czy Kodak Prinergy.

Te systemy to zautomatyzowane narzędzia przepływu pracy, oparte na plikach PDF. Stanowią one w pełni scentralizowane centrum obsługi druku wstępnego z obsługą JDF. Ten zaawansowany poziom automatyzacji pomaga osiągnąć wyższą wydajność, ograniczyć liczbę błędów i skrócić czas realizacji zadań. Integracja obsługi druku offsetowego i cyfrowego pozwala stworzyć bardziej wydajny i łatwiejszy sposób zarządzania produkcją na wszystkich urządzeniach oraz usprawnić realizację zadań druku.

Niezrównana elastyczność produkcji

Niezrównana elastyczność produkcji

Harmonizacja prasy cyfrowej i offsetowej

  • Niższe koszty i większa produktywność dzięki automatyzacji procesów produkcji
  • Większa efektywność przygotowania do druku
  • Maksymalizacja możliwości druku poprzez wykonywanie większej ilości zadań w krótszym czasie i przy mniejszej liczbie błędów
  • Utrzymanie integralności zadań, spójności specyfikacji i kontroli jakości przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji
  • Przewyższanie oczekiwań klientów dzięki skróceniu czasu realizacji zamówień
Urządzenia
hardware icon
Produkty sprzętowe firmy Konica Minolta

Chcesz uzyskać najwyższą wydajność druku cyfrowego? Właśnie udało Ci się znaleźć właściwe rozwiązanie. Urządzenia firmy Konica Minolta do druku produkcyjnego i obsługi druku biurowego wyznaczają najwyższą poprzeczkę w branży. Nasze urządzenia oferują rewolucyjną jakość obrazu kolorowego, bardzo szybkie tempo druku monochromatycznego, a także profesjonalne opcje wykańczania, które pozwalają sprostać nawet najbardziej złożonym projektom i systemom pracy. Bez względu na wielkość i specjalizację firmy nasze urządzenia drukujące pozwalają skutecznie rozbudować infrastrukturę druku, zarządzać zawartością cyfrową, wdrażać najnowocześniejsze przyrządy pomiarowe i integrować inne rozwiązania, które wyniosą funkcjonowanie Twojej firmy na nowy poziom.

Software
software icon
Oprogramowanie firmy Konica Minolta

Poznaj niezliczone możliwości usprawnienia Twojej działalności, jakie oferuje oprogramowanie Konica Minolta. Rozwiązujemy problemy wewnątrz Twojej firmy, dopasowujemy się do różnych stylów pracy i oferujemy oprogramowanie spełniające potrzeby Twojej branży. W Konica Minolta zawsze na pierwszym miejscu stawiamy Twoje potrzeby, dzięki czemu spełniamy wymagania nawet najbardziej wymagających globalnych organizacji. Z naszym systemem możesz kontrolować koszty druku i kopiowania dokumentów, tworzyć zaawansowane środki bezpieczeństwa, by uchronić poufne dokumenty przed nieautoryzowanym dostępem i osiągnąć jeszcze wiele więcej.

Usługi
service icon
Usługi firmy Konica Minolta

Nasz doświadczony zespół ekspertów odpowie na wszelkie pytania i pokaże Ci, jak korzystać z wybranych przez Ciebie produktów. Nasze usługi mają za zadanie zapewnić Ci maksymalne korzyści, a system wsparcia Konica Minolta powstał z myślą o tym, by Twoja firma mogła w pełni korzystać z naszych rozwiązań. Oferujemy szereg usług, w tym zoptymalizowany system druku, łączące doradztwo, wdrażanie sprzętu i oprogramowania, zarządzanie przepływem pracy w celu obniżenia kosztów, a także inteligentne systemy zabezpieczeń dla Twojej firmy.

Offset i technologia cyfrowa – jedno rozwiązanie do zarządzania wszystkimi narzędziami produkcji

Hybrydowy przepływ pracy umożliwia pojedynczemu operatorowi przygotowywać zadania do druku, a także zarządzać i sterować różnymi urządzeniami z poziomu jednej stacji. Zintegrowany proces przepływu pracy obsługuje zarówno zadania druku offsetowego jak i cyfrowego, zapewniając większą spójność kolorów, niezawodność treści i krótszy czas produkcji. Co więcej, dzięki zautomatyzowanym przepływom pracy możesz skutecznie obniżyć liczbę błędów.


Ponieważ wszystkie zadania przetwarzane są przez to samo oprogramowanie RIP, możesz zachować pełną integralność wydruków na różnych urządzeniach. Mechanizm rozpoczynania nowych zadań w przepływie pracy offsetowej eliminuje również potencjalne problemy z plikami PDF. Impozycja może być zarządzana i automatyzowana zarówno w druku cyfrowym jak i offsetowym, co pozwala na optymalizację czasu przygotowania do druku i realizacji. W celu szybkiego przeprowadzenia weryfikacji lub zadania produkcyjnego urządzenie AccurioPress umożliwia automatyczne drukowanie dwustronicowych rozkładówek.

   

   

Quality feature icon

Hybrydowy przepływ pracy umożliwia obsługę różnych urządzeń z poziomu jednej stacji

Druk dostosowany do działalności.

Prokom to społeczność użytkowników urządzeń firmy Konica Minolta, w ramach której możesz znaleźć badania rynkowe, informacje oraz praktyczne narzedzia, które pomogą Ci uzyskać informacje, zwiększyć swoją produktywność, a docelowo również swoje zyski. W społeczności Prokom wierzymy, że nie liczy się tylko to, co tworzysz, liczą się również stwarzane możliwości

Dołącz do Prokom
prokom logo horizontal

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Już dziś zoptymalizuj swoje procesy druku dzięki hybrydowemu połączeniu przepływów prac od firmy Konica Minolta!


Skontaktuj się z nami, a nasz zespół specjalistów chętnie odpowie na wszystkie pytania i przeprowadzi Cię przez cały proces – od wyboru idealnego rozwiązania po wdrożenie najnowszych technologii w ofercie firmy Konica Minolta.