Bezpieczeństwo i higiena pracy

Inteligentne sieciowe systemy wizyjne IP rozwiązują problemy w placówkach opieki zdrowotnej

Inteligentny obraz


Placówki służby zdrowia, takie jak szpitale i przychodnie, stanowią poważne wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za ich bezpieczeństwo. Często wykonuje się w nich wiele różnych czynności — w tym te ratujące życie — które należy przeprowadzić szybko, przy jednoczesnym zapewnieniu stałej ochrony pacjentów, personelu i mienia. Inteligentne rozwiązania do monitoringu zapewniają większe bezpieczeństwo pracownikom, obiektom i terenom wokół. Opcje? Inteligentny monitoring, bezprzewodowe systemy kamer bezpieczeństwa, kamery wykrywania ruchu i inne — dzięki rozwiązaniom Konica Minolta i Mobotix możliwości są nieskończone!

Współpraca firm Konica Minolta i Mobotix zapewnia inteligentne rozwiązania do monitoringu, które automatycznie analizują obrazy wideo i rejestrują je tylko w przypadku uruchomienia wstępnie zdefiniowanego alarmu. Funkcje monitorowania mogą obejmować zarówno prostą analizę ruchu i dźwięku, jak i bardziej złożone zadania, takie jak wykrywanie manipulacji kamerą, liczenie osób i wirtualne ogrodzenie. Systemy informatyczne mogą nawet filtrować materiały wideo i określone dane ze strumieni danych, a następnie integrować te materiały w celu zapewnienia lepszej opieki nad pacjentem, optymalizacji bezpieczeństwa najważniejszych obiektów, analizy procesów w izbie przyjęć i nie tylko.

Konica Minolta i Mobotix

Konica Minolta i Mobotix

Inteligentne systemy wizyjne Mobotix

Inteligentne systemy wizyjne Mobotix charakteryzujące się zdecentralizowaną architekturą dowiodły, że skutecznie chronią obiekty i tereny. Poza tradycyjnym monitoringiem Mobotix wykorzystuje inteligentne czujniki wykrywające różne rodzaje ruchu, takie jak osoba opuszczająca pokój lub łóżko w nocy, jak również częstotliwość włączania oświetlenia, a także kontrolujące ogrzewanie i temperaturę pomieszczenia itd. Informacje z czujników i urządzeń biomedycznych można również przechwytywać i wyświetlać w czasie rzeczywistym, aby zapewnić, że pracownicy ochrony zdrowia będą informowani na bieżąco.

Urządzenia
hardware icon
Nowe perspektywy w służbie zdrowia

Model c26 Indoor 360° to najmniejszy i najlżejszy kompletny hemisferyczny system wizyjny, przeznaczony do montażu na suficie wewnątrz budynków. Urządzenie waży około 200 gramów, a jego średnica wynosi zaledwie 12 centymetrów. Kamerę c26 można zainstalować szybko i łatwo. Obejmuje funkcje, takie jak wrażliwy na światło czujnik dzienny lub nocny o rozdzielczości 6 MP oraz narzędzie analizy zachowań MxAnalytics.

Software
software icon
Oprogramowanie Konica Minolta

Poznaj niezliczone sposoby, w jakie oprogramowanie Konica Minolta może usprawnić Twoją działalność. Konica Minolta rozwiązuje problemy Twojej firmy, dopasowuje różne style pracy i oferuje oprogramowanie spełniające potrzeby Twojej branży. Dzięki nieustannemu ustalaniu priorytetów potrzeb firma Konica Minolta spełnia wymagania dotyczące oprogramowania nawet najbardziej wymagających globalnych organizacji. Korzystając z systemu, można ograniczyć koszty wydruków lub kopii oraz stworzyć zaawansowane środki bezpieczeństwa, aby zapewnić, że poufne dokumenty nie wpadną w niepowołane ręce, i wiele więcej.

Usługi
service icon
Zawsze w zasięgu ręki

Nasz doświadczony, kompetentny personel udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania i pokaże Ci, jak obsługiwać produkt. Nasze usługi działają na Twoją korzyść, a system wsparcia zaprojektowanego tak, aby zapewnić Tobie i Twojej firmie pełne korzystanie z rozwiązań. Oferujemy szereg różnych usług, w tym zoptymalizowane usługi drukowania, które łączą doradztwo, instalację sprzętu i oprogramowania, zarządzanie przepływem pracy w celu obniżenia wydatków na dokumenty oraz inteligentne usługi zabezpieczeń, które zapewniają bezpieczeństwo firmy.

Najważniejsze cechy

Inteligentne rozwiązania do monitoringu firm Konica Minolta i Mobotix zapewniają ciągły, nowoczesny monitoring, który chroni pracowników, pacjentów i mienie. Firma Mobotix to pionier w dziedzinie autonomicznych, inteligentnych systemów wizyjnych IP, która stworzyła pierwsze kamery IP niewymagające centralnego komputera PC ani oprogramowania. Zdecentralizowana inteligencja wewnątrz kamery umożliwia tworzenie ekonomicznych systemów zabezpieczeń, które ułatwiają automatyczne nagrywanie obrazu.


Kontrola dostępu ma również kluczowe znaczenie. Istnieje możliwość kontrolowania osób wchodzących i wychodzących z budynku poprzez instalację kamer w pobliżu wejścia do obiektu. Funkcje, takie jak ostrzeganie o strefach zastrzeżonych okazały się niezwykle przydatne. Inteligentne środki zapewniają skuteczne odstraszanie, w tym dwukierunkowe sterowanie dźwiękiem, sterowanie oświetleniem, alarmowanie i powiadomienia. Aplikacje wyposażone w czujniki sensoryczne umożliwiają natychmiastowe zdalne wykrywanie sceny, idealne do ochrony mienia i analizy behawioralnej, dzięki korzystaniu z środków, takich jak zliczanie osób i śledzenie ruchu. Termografia Mobotix może również wcześnie wykryć pożary lub przegrzane urządzenia, automatycznie włączając alarm.


Dzięki technologii 6 Mpx światła księżycowego kamery Mobotix mogą rejestrować szybko poruszające się obiekty przy niewielkim oświetleniu, takim jak światło księżyca. Technologia kamery hemisferycznej 360° umożliwia zabezpieczenie całego pomieszczenia bez martwych punktów i z wirtualnym przybliżeniem. Aby zapobiec fałszywym alarmom, system monitoringu Mobotix został wyposażony w technologię wykrywania ruchu działającą nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, podczas gdy czujnik MxActivity ogranicza liczbę fałszywych alarmów nawet o 90%.


System Mobotix zapewnia wiele innych korzyści, takich jak: 

  • wydajny i zoptymalizowany kodek wideo MxPEG ;
  • obudowa wzmocniona włóknem szklanym nie wymaga konserwacji, nie ma też ruchomych części; 
  • ekologiczny system wizyjny IP — konstrukcja MOBOTIX o niskim poborze mocy zapewniająca oszczędność energii.

   

   

Ikona funkcji dotykowej

Komunikaty alarmowe

Ikona funkcji użyteczności

Automatyczne wykrywanie zdarzeń

Ikona funkcji kopiowania

Bezpośrednia sieciowa pamięć masowa (Nas)

Technology feature icon

Łączność z telefonem

Ikona funkcji dostosowania

Funkcja zdalnego sterowania

Ikona funkcji mobilności

Dwukierunkowa transmisja dźwięku z obsługą komunikatorów VoIP

Technology feature icon

Analiza wideo

Ulepszanie przepływów prac w opiece zdrowotnej – pobierz broszurę tutaj:

Pobierz teraz
Healthcare Brochure Thumbnail

Skontaktuj się

Skontaktuj się
Zależy nam na Twoim bezpieczeństwie. Odkryj ogrom możliwości innowacji związanych z inteligentnymi zabezpieczeniami wizyjnymi, oferowanych przez firmy Konica Minolta oraz MOBOTIX. Skontaktuj się z nami i dowiedz się w jaki sposób innowacyjne rozwiązania, takie jak automatyczne wykrywanie zdarzeń, powiadamianie o alarmie, analiza obrazu oraz dwukierunkowa komunikacja audio z wiadomościami VoIP mogą pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa ludzi i obiektów.