Uniwersalny projekt i dostępność

Lepsza dostępność

Lepsza dostępność
  1. Dostęp z przodu umożliwia szybkie i bezproblemowe uzupełnianie papieru i wymianę zasobników z tonerem, a duże uchwyty są łatwe do trzymania i obsługi.
  2. Ergonomiczne tace na papier można wyciągać przy minimalnym wysiłku, a uchwyty można złapać od góry i od dołu.
  3. Duże ekrany dotykowe można ustawić pod dowolnym kątem za pomocą uchwytu znajdującego się pod panelem.
  4. Możliwość zablokowania nachylenia pod dowolnym kątem ogranicza do minimum wysiłek fizyczny niezbędny do podniesienia podajnika ADF, nawet gdy użytkownik siedzi. Dodatkowe ułatwienie zapewnia opcjonalny uchwyt pomocniczy.
  5. Bezpłatna aplikacja do pobrania (bizhub Remote Access) umożliwia obsługę wyświetlacza urządzenia za pomocą smartfona lub tabletu z systemem Apple lub Android.

Rozszerzona dostępność dla użytkownika i widoczność

Firma Konica Minolta produkuje urządzenia, z których może korzystać każdy, niezależnie od wieku, doświadczenia, wymiarów ciała czy konieczności uwzględnienia ich szczególnych potrzeb. Uniwersalny projekt naszych urządzeń sprawia, że są one łatwo dostępne, proste, intuicyjne i wygodne w obsłudze, co ułatwia korzystanie z nich przez osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub upośledzeniem wzroku. Wytyczne projektowania uniwersalnego firmy Konica Minolta opierają się na „Zasadach projektowania uniwersalnego”, które zostały stworzone i opracowane przez Centrum Projektowania Uniwersalnego na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej.

Lepsza widoczność

Lepsza widoczność
  1. Duży, intuicyjny ekran dotykowy Łatwy w obsłudze ekran ze znakami, które można powiększyć nawet 16-krotnie, aby poprawić czytelność.
  2. Komunikaty głosowe Natywne komunikaty głosowe objaśniają funkcje i komendy głosowe; głośność i szybkość komunikatów można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.
  3. Kontrastujące kolory Ciemnoszare tło i jasne kolory stosowane w konsekwentny sposób, zwłaszcza w przypadku często używanych klawiszy, przyspieszają, ułatwiają i umożliwiają bardziej precyzyjną obsługę.
  4. Jasne pomarańczowe i niebieskie diody LED Są wyraźnie widoczne; prosty układ nie wymaga wcześniejszego doświadczenia w obsłudze urządzenia ani specjalnych umiejętności w celu rozpoczęcia pracy.
  5. Kodowanie barwne Wskazuje podobne czynności i wyraźnie oznacza najważniejsze części maszyny, zapobiegając potencjalnym zagrożeniom dla użytkownika.

Pakiet dostępności Konica Minolta

Projektowaniem uniwersalnym w firmie Konica Minolta kieruje wyraźna wizja: dostępne produkty, użyteczne dla każdego, dla osób młodszych i starszych, dla pracowników przeszkolonych i tymczasowych, dla osób z doświadczeniem i bez

Broszura dotycząca projektowania uniwersalnego

Jak ułatwiamy korzystanie z naszych produktów – każdemu

pobierz broszurę dotyczącą projektowania uniwersalnego

Skontaktuj się

Skontaktuj się