KOMUNIKACJA KOLORYSTYCZNA

 

Podstawy pomiaru barwy

Podstawy pomiaru barwy

Znaczenie koloru jest często uważane za oczywiste, ale ma on szeroki zakres ról w naszym życiu: nie tylko wpływa na nasze gusta w zakresie żywności i innych zakupów, ale może ujawniać jakość produktu, a nawet zdrowie danej osoby. Pomimo znaczenia koloru, jego pomiar i kontrola są często pomijane. Może to prowadzić do problemów przy podejmowaniu decyzji, określaniu i komunikowaniu koloru produktu lub w transakcjach biznesowych związanych z kolorem.

Wizualna ocena koloru zależy od wrażenia, doświadczenia, techniki i środowiska oceniającego, co praktycznie uniemożliwia dokładną kontrolę koloru przy użyciu wspólnych, jednolitych standardów. Instrumentalny pomiar koloru pozwala dokładnie wyrazić dany kolor, przekazać go innej osobie i sprawić, by ta osoba prawidłowo odtworzyła kolor.

Konica Minolta Sensing specjalizuje się w pomaganiu firmom w pomiarze i komunikacji kolorów w praktycznie wszystkich dziedzinach przemysłu i nauki. Konica Minolta zapewnia również szkolenia i edukację, aby umożliwić użytkownikom wdrożenie skutecznych procesów pomiaru kolorów. Nasza broszura Precise Color Communication stanowi wprowadzenie do teorii koloru i najlepszych praktyk pomiaru koloru.

Część 1: Poznajmy kolor.
Część 2 : Zbadajmy kolor bardziej szczegółowo.
Część 3: Podstawowa wiedza na temat wyboru spektrofotometru.
Część 4: Terminy dotyczące kolorów


 

PDF (10.6 MB)

Pobierz