Jednostka biznesowa Sensing 

Przyczynianie się do poprawy jakości i precyzji niezbędnej w różnych gałęziach przemysłu poprzez dostarczanie precyzyjnych przyrządów pomiarowych

Opracowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie optyczne i przetwarzania obrazu, instrumenty pomiarowe Konica Minolta pomagają poprawić kontrolę jakości i precyzję w wielu różnych branżach. Nasze analizatory kolorów wyświetlaczy do pomiaru kolorów i luminancji wyświetlaczy oraz spektrofotometry, kolorymetry i inne przyrządy do pomiaru kolorów używane do niezbędnego zarządzania kolorami w wielu zakładach produkcyjnych odgrywają ważną rolę we wspieraniu różnych gałęzi przemysłu wytwórczego.
W dziedzinie medycyny, dobrze oceniany jest nasz pulsoksymetr (do pomiaru nasycenia tlenem).
Obecnie integrujemy bazy rozwojowe i tworzymy zagraniczne spółki handlowe w celu wzmocnienia infrastruktury biznesowej. Kontynuując dostarczanie rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby w oparciu o naszą podstawową „technologię światła”, sprostamy wyzwaniom nowej ery.

Pomiar koloru

Aktywny w branży przemysłu, gdzie precyzyjne zarządzanie kolorami jest niezbędne


Zarządzanie kolorami jest niezbędne w wielu obszarach produkcji, w tym w branży motoryzacyjnej, farb, tworzyw sztucznych, tekstyliów, materiałów budowlanych i żywności, i wymaga zdolności do pomiaru subtelnych różnic między kolorami, których ludzkie oko nie jest w stanie dokładnie określić. Spektrofotometry i kolorymetry Konica Minolta są szeroko stosowane w kontroli jakości, pracach badawczo-rozwojowych, dystrybucji i sprzedaży w tych sektorach.

Pomiar światła i wyświetlaczy

Ze względu na naszą szeroką gamę sprawdzonych produktów, jesteśmy jednym z liderów na rynku


Analizatory kolorów wyświetlaczy pomagają w testowaniu wydajności i jakości wyświetlacza w badaniu i regulacji balansu bieli i kontrastu, poprzez precyzyjny pomiar barwy, jasności i balansu. Wraz z rozwojem rynku telewizorów panoramicznych (plazmowych i LCD) oraz produktów z wyświetlaczami LED (telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, samochodowych urządzeń nawigacyjnych) rośnie zapotrzebowanie na analizatory kolorów wyświetlaczy. Zaawansowane analizatory wyświetlaczy Konica Minolta mają duży udział w tym rosnącym rynku. Oferujemy również szeroką gamę innych produktów zaspokajających potrzeby rynku wyświetlaczy o różnych mieszanych formatach, w tym spektroradiometr do pomiaru jasności i barwy oraz analizator kolorów 2D do pomiaru rozkładu jasności i barwy.