CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Serwis techniczny

 
Global location

Szukasz lokalnego wsparcia i pomocy?

Kliknij tutaj

FAQ's:

Q: Dlaczego powinno się wysyłać urządzenie pomiarowe do przeglądu?
A: 
Regularne przeglądy urządzeń pozwalają utrzymać ich sprawność i zapewnić stabilną dokładność oraz powtarzalność pomiarów na poziomie tolerancji gwarantowanej przez producenta. W skład czynności prewencyjnych wykonywanych przez serwis wchodzi: sprawdzenie podzespołów instrumentu, czyszczenie i justowanie potwierdzone wydanym certyfikatem, który przedstawia szczegółowe parametry pomiarów urządzenia.

Q: Jak często powinno się wysyłać urządzenie pomiarowe do kalibracji?
A: 
Konica Minolta zaleca przegląd i kalibrację raz w roku – taka częstotliwość jest wystarczająca dla większości zastosowań. Certyfikat kalibracji wystawiany przez serwis jest ważny przez jeden rok – to istotne dla firm z wdrożonym systemem ISO, wymagającym zawsze aktualnego certyfikatu kalibracji każdego urządzenia pomiarowego.

Q: Kto może serwisować instrumenty pomiarowe Konica Minolta?
A: 
Tylko autoryzowane punkty serwisowe Konica Minolta.

Q: Gdzie wysłać instrument pomiarowy do serwisu?
A: 
Adresy autoryzowanych stacji serwisowych odnajdą Państwo klikając tutaj: autoryzowane stacje serwisowe lub na listę dystrybutorów w Państwa kraju.

Q: Co należy dołączyć do wysyłanego do serwisu urządzenia?
A: 
Należy dołączyć pisemne zlecenie serwisowe (z ewentualnym opisem usterki) oraz akcesoria standardowe i inne istotne akcesoria, z którymi urządzenie pracuje na co dzień. Najczęściej są to: płytka kalibracji bieli, zasilacz, kabel umożliwiający podłączenie urządzenie do komputera. Elementy te pozwolą serwisowi sprawdzić pracę urządzenia dokładnie w tej samej konfiguracji, w której pracuje na co dzień. W przypadku niektórych modeli konieczne będzie wysłanie również oryginalnych danych kalibracyjnych na dyskietkach lub płycie CD. Przed wysyłką można upewnić się co do wymaganych akcesoriów kontaktując się z nami.

Q: Jak zapakować instrument wysyłając go do serwisu?
A: 
Najlepiej wysyłać urządzenia w oryginalnym pudełku, w którym zostało do Państwa dostarczone. Dla bezpieczeństwa urządzenia w trakcie transportu pudełko powinno mieć nieco większe wymiary niż samo urządzenie a wolne przestrzenie wokół urządzenia powinny zostać wypełnione folią bąbelkową lub styropianem.

Q: Czy Konica Minolta kalibruje i naprawia urządzenia innych marek?
A: 
Nie. Serwisujemy tylko sprzęt Konica Minolta.

Q: Jaki jest okres żywotności płytki kalibracji bieli?
A: 
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ żywotność płytki w dużym stopniu zależy to od warunków, w których pracuje urządzenie. Częste i znaczne zmiany temperatury i wilgotności, opary chemiczne i zabrudzenia maja niekorzystny wpływ na trwałość płytki wzorcowej. Dla zachowania pewności, że płytka nie zmieniła swoich parametrów, Konica Minolta sugeruje coroczne sprawdzenie jej wraz kalibracją urządzenia w autoryzowanym serwisie.

Q: Jak powinno się czyścić płytkę kalibracji bieli?
A: 
Płytkę kalibracji bieli można wyczyścić na sucho używając bardzo miękkiego ręcznika papierowego lub na mokro, przemywając ją czystą wodą. Trzeba uważać, żeby nie zarysować gładkiej powierzchni płytki. Do czyszczenia nie powinno się używać nasączanych chusteczek do szkieł optycznych. Nie należy też używać tkanin zawierających wybielacze optyczne mogą one zanieczyścić płytkę i zniekształcać wyniki pomiarów.

Q: Jaki jest okres żywotności lampy ksenonowej?
A:
 Przeciętnie lampa wytrzymuje 500 tys. błysków. Żywotność może zależeć od modelu i warunków pracy urządzenia. Zużycie lampy jest sprawdzane podczas przeglądu i jeśli przekracza dopuszczalną wartość, wówczas lampa jest wymieniana (bez dodatkowych kosztów).

Q: Co zrobić gdy oprogramowanie nie łączy się z instrumentem?
A: 
Sprawdź czy instrument i oprogramowanie mają identycznie ustawione opcje połączenia (na przykład prędkość transmisji). Sprawdź czy użyłeś właściwego, oryginalnego kabla połączeniowego Konica Minolta. Na rynku dostępne są różne kable mogące mieć inne wewnętrzne połączenia lub inne wtyczki, nie dopasowane do urządzeń Konica Minolta. Zwłaszcza przy połączeniach o długości ponad 2m należy stosować wyłącznie oryginalne kable Konica Minolta bez dodatkowych przedłużaczy. Tanie kable i przedłużacze dostępne na rynku mogą być podatne na zakłócenia. Niektóre programy Konica Minolta wymagają angielskich ustawień regionalnych w systemie operacyjnym – chodzi o format liczb i walut. Spróbuj jako separator dziesiętny ustawić kropkę zamiast przecinka, przecinek jako symbol grupowania cyfr oraz jako separator listy. Zmień też ustawienia waluty.

Serwis techniczny

Konica Minolta Sensing oferuje globalny zakres usług serwisowych dla naszych urządzeń pomiarowych z szeregiem opcji serwisowych i kalibracyjnych.

Katalog (PDF)

Formularz kontaktowy z serwisem

Potrzebujesz skalibrować swoje przyrządy lub masz pytanie związane z serwisem? Skontaktuj się z jednym z naszych techników serwisowych!