Eines Vision Systems rozwiązania

Rozwiązania kontrolne dla przemysłu motoryzacyjnego

 • Tunele do kontroli jakości lakieru samochodowego i napraw samochodowych
 • Metrologiczne tunele szczelinowe i spłukujące do kontroli karoserii i montażu
 • Rozwiązania do kontroli podzespołów i części pod kątem wielu błędów
 • Rozwiązania do kontroli jakości montażu akumulatorów

Nadchodzące webinarium

Dołącz do naszego wirtualnego wydarzenia, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach. Omówimy, w jaki sposób nasze tunele umożliwiają inteligentną produkcję i redukcję kosztów przy jednoczesnym unikaniu robotów w zakładach motoryzacyjnych.

Więcej informacji

Rozwiązania do kontroli jakości pojazdów

FUNKCJE KLUCZOWE

FUNKCJE KLUCZOWE

Rozwiązania Tunnel Vision Systems

Rozwiązania Eines Vision dla przemysłu motoryzacyjnego są w ciągłym procesie doskonalenia. Nasz zautomatyzowany proces naprawy defektów polega na wykrywaniu defektów lakieru. W przypadku całego nadwozia samochodu tunel metrologiczny "Wszystko w jednym" umożliwia pomiar szczelin i płaszczyzn oraz wykrywanie zarysowań i wgnieceń w montażu końcowym. Ponadto tunel systemu Multi Error Proofing może skanować części samochodowe na linii AGV. Wreszcie, Eines opracowuje nowe produkty, takie jak EV Battery Suite obejmujący głębokie uczenie i skanowanie 3D do kontroli jakości.

 • 100% Pomiar inline

  Każdy samochód jest kontrolowany bez przestojów na linii. Symulacja skanowania może odtworzyć wady, zapewniając identyfikowalność i podstawę do szczegółowej analizy i raportowania.
 • Brak robotów

  System nie posiada robotów ani innych ruchomych części. Dlatego nie wymaga środków bezpieczeństwa i ochrony. Możemy zainstalować tunel w ciągu kilku dni, nie wymagając większych prac budowlanych ani przestojów.
 • Różne funkcje

  Dostępne rozwiązania tunelowe to Paint Inspector, Gap & Flush measurement z opcjonalnym wykrywaniem zadrapań i wgnieceń oraz systemy Multi Error Proofing, które mogą sprawdzać różne części pojazdu, Spec Chek i inne w zależności od potrzeb.
 • Niewielkie rozmiary

  System zajmuje niewiele miejsca i nie wymaga dodatkowych środków bezpieczeństwa. Ponadto czas instalacji jest krótki, bez większych prac budowlanych lub przestojów.
 • Elastyczność i automatyczne dostosowanie czasu cyklu

  Tunel może analizować dowolny model samochodu i wariant kolorystyczny. Co więcej, nasza technologia może przetwarzać tysiące obrazów na samochód na ruchomej linii. Dzięki temu czas cyklu nie ulega wydłużeniu.
 • Efektywność kosztowa

  Ma prostą procedurę konserwacji, którą można wykonać przy minimalnych kosztach. Informacje zwrotne są natychmiast przekazywane do operacji naprawczych, co skutkuje poprawą działań naprawczych i samochodami opuszczającymi proces produkcyjny zgodnie ze specyfikacjami.

Wykrywanie wad lakieru

Wykrywanie wad lakieru

Klasyfikacja defektów i duże zbiory danych

Eines Paint Tunnel skanuje wszystkie defekty na powierzchni pojazdu. System wykonuje pozycjonowanie 3D, aby uzyskać konkretną lokalizację defektu. Wykrywanie odbywa się w czasie rzeczywistym, pokazując wyniki tuż po przejechaniu pojazdu przez tunel. Dostępne są różne funkcje raportowania i analizy.


Eines i Konica Minolta opracowały również system klasyfikacji oparty na Deep Learning. Może on klasyfikować defekty do różnych grup, takich jak płaskie, włókniste, wypukłe, wklęsłe, zadrapania, upadki, uderzenia i wgniecenia.

Eines Inline Automatic Defect Repair to integracja systemu, która umożliwia automatyzację procesu całej metodologii kontroli jakości lakieru samochodowego.
1. Precyzyjne wykrywanie i pozycjonowanie defektów
2. Kategoryzacja defektów: Dzięki głębokiemu uczeniu i sztucznej inteligencji (AI)
3. Interfejs naprawy usterek: Wady lakiernicze są traktowane priorytetowo, a najlepsze parametry do naprawy są wysyłane do robota.
4. Automatyczny robot naprawczy usuwa usterki pojazdu

G&F Pomiary

G&F Pomiary

Wysoka dokładność pomiaru

Kontrola szczelin i płaszczyzn między zmontowanymi zamknięciami samochodowymi i nadwoziami jest krytycznym czynnikiem w modelowaniu wydajności aerodynamicznej samochodu, a co za tym idzie, określa wydajność paliwową, zmniejsza obawy związane z hałasem wiatru, wysiłek związany z zamykaniem drzwi, poprawia ogólne dopasowanie i wykończenie nadwozia, zwiększając skuteczność i wydajność procesu resetowania oraz zasobów w procesach nadwozia i montażu.


System wizyjny zapewnia natychmiastową informację zwrotną w dobrze znanym interfejsie użytkownika. Posiada również zintegrowane raportowanie, które jest kluczem do analizy wydajności.

Tunel wizyjny "wszystko w jednym" zawiera funkcje pomiaru szczeliny i zlicowania oraz dopasowania i wykończenia. Może wykrywać wady powierzchni, takie jak zarysowania i wgniecenia. Znajduje odchylenia związane z szumem wiatru, wysiłkiem przy zamykaniu i wyciekami wody. Jest to idealna kontrola końcowa zapewniająca satysfakcję klienta.

Sprawdzanie wielu błędów w montażu końcowym

Sprawdzanie wielu błędów w montażu końcowym

Kontrola specyfikacji oraz wykrywanie zarysowań i wgnieceń

 • Wykrywanie wad: Zadrapania, odciski palców, wgniecenia i nierówności.
 • Zabezpieczenie przed wieloma błędami: Eines posiada również rozwiązanie Mini Tunnel dla części samochodowych w AGV.
 • Kontrola specyfikacji: System wizyjny jest w stanie sprawdzić podwozie, alerty i gwarancje, metrologię układu współrzędnych części, skanowanie matrycy danych i optyczne rozpoznawanie znaków (OCR)
 • Elastyczność: Eines projektuje swoje rozwiązania Multi Error Proofing w zależności od potrzeb klienta. Nasza technologia wizyjna może wykrywać wiele problemów, obecność lub brak części, a tunel ten można połączyć z rozwiązaniami Gap & Flush, aby zakończyć pełną kontrolę końcową.

Rozwiązanie Eines EV Battery Suite

 • Metrologia: Kontrola kulek TIM i kontrola uszczelnienia pokrywy baterii. Oblicza długość, szerokość, położenie na płytce i względne położenie między kulkami.
 • Identyfikacja części i zabezpieczenie przed wieloma błędami: Pomoc w montażu baterii i kontrola układów baterii, pokryw kołków, wiązek przewodów itp.
 • Prowadzenie robota 3D: Robot musi dokładnie znać lokalizację 3D złączy obwodu powietrza, aby wprowadzić narzędzie testowe, nasz system wizyjny może w tym pomóc.
 • Big Data: Dzięki kamerom o wysokiej rozdzielczości zapewniamy wychwycenie wszystkich defektów. System może przechowywać dane w celu ich analizy i identyfikowalności defektów.

Powiązane branże i zastosowania

Zapytaj o ofertę