Dokładny pomiar i konfiguracja oświetlenia zewnętrznego w samochodach

Reflektory lub światła sygnalizacyjne, światła funkcjonalne lub funkcyjne

Dokładny pomiar i konfiguracja oświetlenia zewnętrznego w samochodach


Fotometry i kolorymetry do analizy reflektorów i oświetlenia zewnętrznego

W ostatnich latach oświetlenie zewnętrzne w branży motoryzacyjnej znacznie się rozwinęło i obecnie zapewnia producentom znacznie większe możliwości w zakresie jakości, reaktywności i estetyki produktów. Specyfikowanie, projektowanie, produkcja i zatwierdzanie zarówno oświetlenia funkcjonalnego i zapewniającego efekty wizualne wymaga rozwiązań nowej generacji do pomiaru w obszarze rozwoju, produkcji i kontroli jakości. Ostatecznie oświetlenie zewnętrzne musi przede wszystkim spełniać wymogi bezpieczeństwa dotyczące reflektorów, świateł pozycyjnych, świateł przeciwmgielnych, kierunkowskazów, hamulców i świateł tylnych.
 
System ProMetric® umożliwia użytkownikom sprawdzanie reflektorów i świateł tylnych pod kątem natężenia oświetlenia i jednorodności kolorów oraz rozkładu natężenia światła w celu oceny indywidualnych parametrów LED i identyfikacji usterek. System rejestruje rozkład oświetlenia w jednym pomiarze, a następnie analizuje wiele kryteriów za pomocą modułu oceny reflektora PM-HL™, zaprojektowanego specjalnie do oceny reflektorów.   
 
Konica Minolta i należąca do grupy firma Radiant Vision Systems produkują szeroką gamę rozwiązań do pomiaru oświetlenia i zespołów oświetleniowych w środowiskach rozwojowych lub produkcyjnych, aby zagwarantować możliwość śledzenia wyników pomiarów oświetlenia oraz spełnić standardy i zapewnić użytkownikom wysoką jakość.


Rozwiązania zapewnią kontrolę jasności, jednolitości i koloru wszystkich zewnętrznych zespołów oświetleniowych.

 
Identyfikowalne i godne zaufania rozwiązania dla cyfrowych danych dotyczących luminacji mogą znacznie przyspieszyć proces opracowywania, produkcji i testowania w ramach kontroli jakości. Nasze zespoły ekspertów mogą pomóc we wdrożeniu systemu, który pozwoli wszystkim stronom, od producenta sprzętu po kontrolę jakości, pracować bardziej sprawnie i spójnie. Doświadczenie pokazuje, że podejście oparte na danych pozwala łańcuchom dostaw budować relacje oparte na jakości i spójności, ograniczając subiektywność oraz upraszczając specyfikowanie i zatwierdzanie.

Firma Konica Minolta oferuje klientom globalną sieć sprzedaży, pomocy technicznej i wiedzy specjalistycznej, która umożliwia dostarczanie sprawdzonych rozwiązań klientom z branży motoryzacyjnej. Nasza sieć autoryzowanych placówek serwisowych zapewnia stałą konserwację i kalibrację urządzeń, aby zminimalizować przestoje i zapewnić, że systemy pozostają identyfikowalne przez cały okres ich eksploatacji.

Korzyści

  • Przyspieszenie rozwoju i kontrola nad kosztami dzięki fotometrom obrazującym ProMetric® Y i kolorymetrom obrazującym ProMetric® I, kamerom CCD o wysokiej rozdzielczości ze specjalistycznym oprogramowaniem, które zostały zaprojektowane jako w pełni zintegrowane rozwiązania usprawniające działalność badawczo-rozwojową, kontrolę jakości i produkcję.
  • Ocena wydajności poszczególnych diod LED i wyszukiwanie usterek za pomocą systemu ProMetric®, który rejestruje rozkład oświetlenia jednym pomiarem, a następnie analizuje wiele kryteriów za pomocą modułu oceny reflektorów PM-HL™.

Przyrządy

Przyrządy

Miernik natężenia oświetlenia LS-150 / LS-160

Lekki, kompaktowy i zasilany akumulatorowo miernik natężenia oświetlenia do podstawowych pomiarów z możliwością śledzenia w szerokim zakresie zastosowań z poprawioną korelacją V(λ). Zastosowanie soczewek przybliżających pozwala na pomiar powierzchni o średnicy nawet 0,4 mm.

Miernik koloru natężenia oświetlenia CS-150/CS-160

Przenośny kolorymetr trójchromatyczny do pomiaru źródła światła i napromieniowanych obiektów to urządzenie powszechnie stosowane do pomiaru oświetlenia wyświetlacza, oświetlenia sygnalizacyjnego oraz do wykonywania bezkontaktowych pomiarów kolorów powierzchni. 

Spektroradiometr CS-3000

Służy do pomiaru luminancji i chromatyczności różnych urządzeń optycznych, a także źródeł światła, takich jak diody LED i lampy. Następca modeli CS-2000 i CS-2000A.

Radiant ProMetric® z serii I

Dokładne pomiary natężenia oświetlenia i kolorów w środowiskach produkcyjnych, rozwojowych lub kontroli jakości oświetlenia zewnętrznego w motoryzacji, przy użyciu specjalistycznego modułu oceny reflektorów w ramach oprogramowania PM-HL™.

Radiant ProMetric® z serii Y

Wysokiej jakości fotometr do pomiaru natężenia oświetlenia zespołów oświetleniowych w zastosowaniach produkcyjnych lub kontroli jakości. Dostępny w wielu rozdzielczościach model zapewnia optymalny koszt, dokładność i przepustowość. 

Wskaźnik natężenia oświetlenia T-10A

Kompaktowy, wielofunkcyjny miernik luksów umożliwiający śledzenie danych o natężeniu światła. Miernik natężenia oświetlenia T-10A zapewnia dokładne i identyfikowalne pomiary luksów lub fcd w dużym zakresie pomiarowym. Urządzenie można podłączyć do maksymalnie 30 receptorów. 

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar reflektorów, świateł stop i tylnych świateł

System Radiant ProMetric® umożliwia użytkownikom sprawdzanie reflektorów i świateł tylnych pod kątem natężenia oświetlenia i jednorodności kolorów oraz rozkładu natężenia światła w celu oceny indywidualnych parametrów LED i identyfikacji usterek. System rejestruje rozkład oświetlenia w jednym pomiarze, a następnie analizuje wiele kryteriów za pomocą modułu oceny reflektora PM-HL™, zaprojektowanego specjalnie do oceny reflektorów.

Automobile headlight with LED and Xenon element.

Pomiar widoczności systemu świateł mijania

Miernik natężenia oświetlenia T-10A firmy Konica Minolta mierzy natężenia oświetlenia, rozkładu światła, ilości wysyłanego światła oraz charakterystyki świateł zewnętrznych w celu analizy bezpieczeństwa świateł mijania pojazdu. W instalacji testowej można wykorzystywać pomiar jednopunktowy lub wielopunktowy z wieloma głowicami receptorów.

Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Zapytaj naszych ekspertów