Pomiar koloru, światła i wyświetlacza dla przemysłu motoryzacyjnego

Rozwiązania do specyfikowania i kontroli jakości w całym łańcuchu wartości

 

Rozwiązania do pomiaru koloru, światła i wyświetlaczy dla przemysłu motoryzacyjnego

Konica Minolta, wraz z firmami z grupy, Radiant Vision Systems, Instrument Systems GmbH i EINES, oraz partnerem Rhopoint Instruments, oferuje wiodące rozwiązania technologiczne dla przemysłu motoryzacyjnego gotowe do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz kontroli jakości na linii produkcyjnej.

Dostępne są skalowalne rozwiązania, które pomagają organizacjom i ich szerszemu łańcuchowi wartości w określaniu, komunikowaniu się, produkcji i kontroli kolorów, wyglądu powierzchni oraz oświetlenia i przedstawiania produktów w nowoczesnych pojazdach. Nasze doświadczenie i technologie pomiarowe pozwalają naszym klientom optymalizować procesy, poprawiać spójność, zwiększać zadowolenie klientów, zmniejszać ilość odrzutów i wiele innych.

Nasze doświadczone zespoły mogą pomóc we wdrażaniu rozwiązań pomiarowych i kontrolnych w branży produkcji wewnętrznych i zewnętrznych części samochodowych w całym procesie produkcyjnym.
  • Rozwój
  • Produkcja
  • Kontrola jakości
Każdy z tych kroków może być obsługiwany przez globalną sieć sprzedaży i pomocy technicznej.

W warunkach salonu wystawowego jednorodność wyglądu ma znaczący wpływ na postrzeganą jakość, a ostatecznie na podejmowanie decyzji przez konsumentów.

Szeroki zakres mierzonych materiałów, takich jak plastik, farba, tkanina, skóra, szkło i metale, wymaga wyboru rozwiązania właściwego pod względem geometrii i użyteczności.

Konica Minolta ma globalny zasięg z lokalnym działem sprzedaży i doświadczeniem, aby pomóc w tworzeniu skutecznego cyfrowego systemu danych dotyczących kolorów. Niezależnie od tego, czy chodzi o partnerów z łańcucha dostaw, rozwój, produkcję czy kontrolę jakości, nasze zespoły mogą dostarczyć rozwiązanie spełniające Twoje potrzeby, a także współpracować z Tobą w celu skalowania tego systemu w miarę wzrostu tych wymagań. Nasze oprogramowanie do dopasowywania kolorów jest obsługiwane przez wyznaczony zespół doświadczony w instalacji, szkoleniu i dostosowaniu rozwiązania w celu optymalizacji obiegu pracy w kolorze.

Dzięki doświadczeniu wszystkich firm z grupy producenci z branży motoryzacyjnej i cały łańcuch dostaw mogą korzystać z kompletnych rozwiązań, aby uzyskać identyfikowalne pomiary i kontrole wszystkich elementów technologii wyświetlaczy samochodowych i oświetlenia. Nasze systemy wykorzystują technologię pomiarową stosowaną w rozwoju i produkcji najbardziej zaawansowanych technologii i oprogramowania w branży elektroniki użytkowej, dostosowanych specjalnie do potrzeb branży.

Przyrządy pomiarowe Konica Minolta są wspierane przez rozległą sieć autoryzowanych punktów serwisowych, aby zapewnić, że urządzenie będzie konserwowane, dokładne i identyfikowalne przez cały rok.

Korzyści

  • Skrócenie czasu produkcji, ograniczenie kosztów i marnotrawstwa: Ograniczenie konieczności obiegu, przechowywania i utrzymania standardów fizycznych spowoduje znaczne obniżenie kosztów, skrócenie czasu wprowadzania na rynek oraz wyeliminowanie odpadów powstających w wyniku niewłaściwego użycia, uszkodzenia i zużycia fizycznych standardów odniesienia.
  • Redukcja etapów korekcji kolorów: Konica Minolta wprowadza innowacje w zakresie dopasowywania kolorów, które pozwalają na osiągnięcie poziomu 97% właściwego dopasowania za pierwszym razem.
  • Precyzja odwzorowania kolorów w produkcji pojazdów w całym procesie: Nieosiągalne dotąd poziomy zgodności między przyrządami umożliwiają wykorzystanie naszych rozwiązań do kontroli jakości w całym łańcuchu dostaw, od producentów części składowych po gotowe produkty. 
  • Zwiększ postrzeganą wartość: Specyfikuj i kontroluj komponenty w całym pojeździe w celu kontroli procesów oraz ukierunkowania na ulepszenia i zapewnianie spójności z partnerami w zakresie dostaw, podnosząc jednocześnie postrzeganie jakości i wartości przez konsumentów.

Przykładowe zastosowania

  • Niezawodny program kontroli jakości upraszcza proces zatwierdzania i zapobiega odchyleniom kolorów na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Nasze narzędzia umożliwiają producentom pojazdów komunikację, kontrolę i ocenę koloru części dostarczanych przez wielu dostawców i zakładów, zapewniając dopasowanie wszystkich elementów od deski rozdzielczej po pokrywę silnika do zderzaka.
  • Systemy do opracowywania i ulepszania systemów HUD, systemy informacyjno-rozrywkowe i informacji zwrotnej dla kierowców z nowatorskimi rozwiązaniami do szybkiego i dokładnego pomiaru danych fotometrycznych i kolorymetrycznych na liniach do produkcji wyświetlaczy, stanowiskach do badania szyb czołowych i lokalnych systemach.
  • Sterowanie procesem linii lakierniczej, od części z prasy po lakier wierzchni. Pomiar charakterystyki powierzchni na każdym etapie procesu w celu określenia, porównania i kontroli, zapewniający najlepsze wyniki w zakresie produktu końcowego oraz gwarantujący wykończenie, które jest zarówno wysokiej jakości, jak i harmonijne z sąsiednimi panelami.

Rozwiązania do pomiaru barwy, światła i wyświetlaczy części samochodowych

Pomiar koloru i wyglądu wnętrz samochodowych

Zapewnienie atrakcyjnego wizualnie środowiska wewnętrznego poprzez kontrolę wyglądu materiałów wyposażenia wnętrza, w tym tworzyw sztucznych, tkanin, skóry, dywanów, metalu itd.

Pomiar koloru i wyglądu lakierów i nadwozia

Poprawa kontroli procesu i postrzeganej jakości poprzez testowanie i kwantyfikowanie powierzchni i powłok od blachy po ostateczną warstwę lakieru wierzchniego.

Rozwiązania z zakresu zarządzania kolorami i komunikacją

Poprawa dokładności i spójności kolorów w łańcuchu dostaw poprzez wdrożenie możliwych do śledzenia standardów cyfrowych dla receptur kolorów produktów. 

Pomiar oświetlenia zewnętrznego pojazdu

Specyfikowanie i kontrolowanie skuteczności oświetlenia zewnętrznego, zapewniające zgodność z normami.

Pomiar oświetlenia wnętrza pojazdu

Zapewnienie wysokiej jakości wnętrza w harmonii z materiałami wnętrza poprzez kontrolowanie jasności, jednolitości i koloru zespołów oświetlenia wnętrza.

Pomiary wyświetlaczy samochodowych

Gwarancja odpowiedniej widoczności, kąta widzenia, czytelności, dokładności i jednorodności wyświetlaczy, pulpitów nawigacyjnych, wyświetlacza HUD i podświetlonych przełączników.

Powiązane branże i zastosowania