Pomiar barwy ciekłych chemikaliów

Do cieczy przezroczystych lub półprzezroczystych

Pomiar barwy ciekłych chemikaliów


Spektrofotometry do ciekłych chemikaliów, począwszy od nieprzezroczystych aż po półprzezroczyste w zakresie odbicia i przepuszczalności.

W przypadku producentów ciekłych chemikaliów nasze oprogramowanie oraz przenośne i stacjonarne urządzenia do pomiaru barwy pomagają w produkcji dokładnych i spójnych pod względem barwy produktów chemicznych. Istnieje możliwość analizy ciekłych produktów chemicznych o wszystkich poziomach nieprzezroczystości, aby uzyskać powtarzalne i identyfikowalne dane widmowe, które można uwzględnić w raporcie, zarejestrować i przekazać klientom.

Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta mogą pomóc w kontroli kosztów, określeniu i dostarczaniu produktów, których chcą klienci, oraz zapewnić przewagę konkurencyjną na rynku.


Producenci na wielu rynkach potrzebują oferować spójny i identyfikowalny produkt, w związku z czym korzystają z naszych przyrządów, aby zapewnić szybki i dokładny pomiar wody lub płynów na bazie oleju, zarówno nieprzezroczystych, jak i przezroczystych.


Uniwersalne spektrofotometry stacjonarne firmy Konica Minolta mogą być używane po podłączeniu do komputera lub w trybie autonomicznym, co pozwala na kontrolę barw w miejscach, w których jest to wymagane — w laboratorium, na hali produkcyjnej lub na miejscu u klienta czy dostawcy.

Nasze spektrofotometry stacjonarne są szeroko stosowane zarówno do pomiaru przepuszczalności, jak i odbicia w ramach pomiaru barwy cieczy, generując dane dotyczące barwy, które można łatwo analizować, raportować i przekazywać klientom. Kuwety o średnicy 2, 10 lub 20 mm są dostępne w wersji ze szkła optycznego lub plastiku, w zależności od wymagań użytkownika. Można również wykorzystać komorę przepływową do zintegrowania systemu z innym sprzętem testowym lub z systemem automatycznym albo zamkniętym.

Nasz spektrofotometr stacjonarny CM-5 może mierzyć kilka standardowych wskaźników barw powszechnie stosowanych w branży chemicznej. Krzywe kalibracji dla określonych wskaźników, w tym Gardner, Hazen/APHA, Iodine Color Number, European Pharmacopoeia i US Pharmacopeia, są zapisywanie w modelu CM-5, eliminując potrzebę przygotowania i przetwarzania roztworów wzorcowych dla każdego indeksu. Pomiary indeksu można wykonywać za pomocą opcjonalnego pomiaru w komorze 10 mm, korzystając z dostępnych w sprzedaży komór o szerokości 10 mm, które zazwyczaj są używane do innych rodzajów analizy chemicznej. Pozwala to na łatwe dopasowanie naszego przyrządu do bieżącego przepływu pracy.

Nasze doświadczone zespoły mogą polecić określone rozwiązanie, a nasza rozbudowana sieć serwisowa jest w stanie zagwarantować odpowiednią konserwację i nadzorowanie przyrządów przez cały okres ich użytkowania.

Korzyści

  • Obniżenie kosztów
  • Zmniejszenie ilości odpadów
  • Zaoferuj klientom dokładność, pewność i dane umożliwiające działanie
  • Poprawa jakości produktu
  • Zmniejszenie wpływu subiektywnej oceny kolorów

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-5

Spektrofotometr stacjonarny CM-5 i system kuwet mogą być używane do autonomicznego pomiaru przepuszczalności cieczy przezroczystych lub półprzezroczystych przy użyciu kreatora pomiarów i uproszczonej funkcji raportowania danych.

Spektrofotometr stacjonarny CM-36d

Innowacyjny spektrofotometr stacjonarny z dużą otwartą komorą przepuszczalności do pomiaru płynów w kuwetach. Model CM-36d jest wyposażony w opcjonalną funkcję analizy długości fali, która jest dostosowywana w celu zwiększenia pewności i dokładności pomiędzy identyfikowalnymi kalibracjami wykonywanymi co roku. 

Spektrofotometr przenośny CM-700d/CM-600d

Nasze spektrofotometry przenośne CM-700d / CM-600d mierzą odbicie i przepuszczalność, aby dokładnie ocenić nieprzezroczyste, przezroczyste, półprzezroczyste i fluorescencyjne próbki, począwszy od małych aż po duże rozmiary, z uwzględnieniem płynów.        

Powiązane branże i zastosowania

Zapytaj naszych ekspertów