Pomiar barwy w przemyśle chemicznym

Pomiar barwy chemicznych cieczy, proszków, past, peletów i granulatów

 

Rozwiązania do pomiaru barwy w przemyśle chemicznym

Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta oferują łatwe w użyciu, dokładne i identyfikowalne rozwiązania do pomiaru kolorów, które pomagają firmom chemicznym w kontroli procesów i jakości, niezależnie od tego, czy chodzi o granulat, proszki czy płyny.

Skalowalne systemy są dostępne zarówno do środowisk laboratoryjnych, jak i produkcyjnych, dzięki czemu klienci i szerszy łańcuch wartości będą mogli rejestrować dane o możliwych do realizacji kolorach i różnicach kolorów
  • Optymalizacja procesów
  • Analiza i śledzenie produkcji
  • Pomiary należy wykonywać w miejscu produkcji lub u dostawców
Jeśli kolor produktu końcowego ulegnie zmianie, konieczne jest zminimalizowanie błędów produkcyjnych, co zmniejsza koszty produktu niezgodnego ze specyfikacją i umożliwia reakcję producenta. W tym celu zmiany koloru należy wykryć na wczesnym etapie.

Nasze przyrządy pomiarowe pomagają w łatwym i szybkim przeprowadzaniu niezawodnych kontroli podczas produkcji.

Konica Minolta ma globalny zasięg z lokalnym działem sprzedaży i specjalistycznym wsparciem, aby pomóc w tworzeniu skutecznego cyfrowego systemu danych dotyczących kolorów. Niezależnie od tego, czy chodzi o partnerów z łańcucha dostaw, rozwój, produkcję czy kontrolę jakości, nasze zespoły mogą dostarczyć rozwiązanie spełniające Twoje potrzeby, a także współpracować z Tobą w celu skalowania tego systemu w miarę wzrostu tych wymagań. Nasze oprogramowanie do dopasowywania kolorów jest obsługiwane przez wyznaczony zespół doświadczony w instalacji, szkoleniu i dostosowaniu rozwiązania w celu optymalizacji obiegu pracy w kolorze.

Przyrządy pomiarowe Konica Minolta są wspierane przez rozległą sieć autoryzowanych punktów serwisowych, aby zapewnić odpowiednią konserwację, dokładność i identyfikowalność urządzenia przez cały rok.

Korzyści

  • Ulepszenia procesu: Nasze szybkie i precyzyjne pomiary pozwalają zminimalizować koszty i uniknąć błędów operacyjnych.
  • Uniwersalne rozwiązania: Nasze przyrządy mogą obsługiwać prawie każdy rodzaj próbek w postaci stałej, ziarnistej, półpłynnej lub ciekłej. Duży rozmiar otworu, różne szalki Petriego i ścieżki komory, a także duża komora przepuszczalności, gwarantują wyjątkową elastyczność. Na przykład nasz spektrofotometr CM-5 może wykonywać pomiary próbek barw zarówno w zakresie odbicia, jak i przepuszczalności, z uwzględnieniem wielu widoków danych oraz najbardziej aktualnych skal i wskaźników barw.

Przykładowe zastosowania

  • Produkty chemiczne, takie jak proszki, pelety, granulaty, pasty i płyny, wymagają innej metody pomiaru. Szeroka gama przyrządów firmy Konica Minolta umożliwia pomiar barwy, a także innych wskaźników branżowych w zakresie odbicia lub przepuszczalności, takich jak APHA, skala jodowa, skala Gardnera, zażółcenie i białość.

Rozwiązania do pomiaru barwy chemikaliów

Pomiar barwy dla chemicznych proszków, granulatów i past

Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta mogą być używane do powtarzalnego mierzenia barwy wszystkich związków w trakcie przetwarzania.
 

Pomiar barwy ciekłych chemikaliów

Analiza koloru ciekłych produktów chemicznych o wszystkich poziomach nieprzezroczystości w celu uzyskania powtarzalnych i identyfikowalnych danych widmowych do analizy lub specyfikacji klienta.

Powiązane branże i zastosowania