Pomiar koloru i połysku farb i powłok przemysłowych

Kontrola jakości i formułowanie kolorów powłoki proszkowej, powłok zwojowych, podłóg itd.

Pomiar koloru i połysku farb i powłok przemysłowych


Spektrofotometry i połyskomierze do sprzętu budowlanego, powłok morskich, powłok odpornych na ciepło, powłok lotniczych, powłok zwojowych itd.

Farby i powłoki przemysłowe stosowane są do szerokiej gamy powierzchni i komponentów, które zazwyczaj pełnią określone funkcje pod ozdobnymi farbami. Powłoki przemysłowe zapewniają odporność na korozję lub ochronę przed zużyciem lub światłem, a także mogą być odporne na gnicie lub gwarantować inne korzyści mechaniczne. Dlatego w przypadku takich produktów wygląd wizualny nie jest podstawową cechą, lecz spójny i dokładny kolor nadal odgrywa istotną rolę w zakresie postrzegania jakości lub marki przez klienta.


Możliwość zaoferowania szerokiej gamy dokładnych kolorów lub dostosowania produktu do specyfikacji klienta może być potężnym atutem w zakresie wyróżnienia produktów na tle konkurencji i spełnienia lub przekroczenia oczekiwań klienta.


Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta to rozwiązanie odpowiednie do uzyskania dokładnego koloru farb i powłok przemysłowych, począwszy od surowców aż po gotowe produkty. Pomiar kolorów pozwala organizacjom na wdrożenie procedur kontroli procesów i kontroli jakości opartych na danych, które poprawiają spójność rezultatów, zapewniają oszczędność czasu i ograniczają ilość odpadów. Niezależnie od tego, czy chodzi o kontrole wewnętrzne, specyfikacje kolorów, komunikację z łańcuchem dostaw, dopasowywanie kolorów czy ponowne tworzenie na podstawie bazy danych kolorów, nasze rozwiązania programowe są wspierane przez doświadczony zespół, który zapewnia pomoc w precyzyjnym określaniu kolorów, ich tworzeniu i związanej z nimi komunikacji, uwzględniając nawet właściwości niepowiązane z kolorami.

Cyfrowe dane dotyczące koloru i wyglądu mogą być wykorzystywane do przyspieszenia procesu dostaw, znacznie poprawiając zdolność producenta farby do reagowania na sytuację na rynku poprzez ograniczenie ryzyka i kosztów związanych z produkcją i dystrybucją oraz utrzymywaniem standardów fizycznych.
Pomiar koloru, odbywający się podczas wizyty z udziałem klientów, uzgadniania specyfikacji z dostawcami, w pracowniach opracowujących farby i powłoki, a także w przypadku porównywania produktów konkurencji lub raportowania w ramach wewnętrznych programów kontroli jakości, może pomóc w budowie relacji w łańcuchu dostaw w oparciu o jakość, spójność i zmniejszenie subiektywności w zakresie określania specyfikacji i zatwierdzania produktu.

Firma Konica Minolta ma specjalny zespół ekspertów odpowiedzialny za wdrażanie, szkolenie, optymalizację i dostosowywanie systemów formułowania kolorów i cyfrowej komunikacji danych kolorów. Nasi eksperci mogą pomóc zespołom w ustanowieniu cyfrowych standardów kolorów i tolerancji różnic kolorów, które można udostępnić partnerom w łańcuchu dostaw. Możesz wykorzystać doświadczenie naszych zespołów aplikacyjnych, aby szybko ustanowić powtarzalne, najlepsze procesy pomiaru i kontroli koloru i wyglądu.

Nasze spektrofotometry stacjonarne są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami, co zapewnia dokładność i możliwość śledzenia oraz innowacyjne funkcje, takie jak wbudowany czujnik połysku zgodny z normą ISO lub wbudowany wyświetlacz i kreator operatora. Spektrofotometr przenośny, taki jak CM-26dG, stanowi doskonałe uzupełnienie tego procesu, zapewniając operatorom mobilność i elastyczność przy jednoczesnym zachowaniu możliwości śledzenia, przestrzeganiu wiodącego w branży porozumienia międzyinstrumentowego w łańcuchu dostaw oraz integracji czujnika połysku o zakresie 60 stopni.

Dzięki naszej współpracy z firmą Rhopoint Instruments oferujemy szereg zaawansowanych rozwiązań do pomiaru połysku i wyglądu, w tym innowacyjne połyskomierze IQ mierzące DOI i zmętnienie. Zespoły ds. opracowywania produktów mogą wykorzystywać Rhopoint TAMS, przenośny system widzenia maszynowego, do kontroli powierzchni w trakcie procesu powlekania — od przygotowania powierzchni przez aplikację podkładu i powłok, aż po wykończenie.

Korzyści

  • Innowacyjność dzięki profesjonalnemu zarządzaniu kolorami
  • Spełnianie potrzeb i specyfikacji klienta
  • Szybkie uzyskanie produktów pierwszej jakości przy niższych kosztach i mniejszej ilości odpadów
  • Zwiększenie zdolności produkcyjnej
  • Wzmocnienie tożsamości marki.

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-36dG

Spektrofotometr stacjonarny CM-36dG mierzy kolory i połysk, co usprawnia organizację pracy w zakresie kontroli jakości, redukuje błędy operatora oraz obniża koszty sprzętu i konserwacji. Dzięki naszej najnowszej innowacyjnej funkcji „Analiza i regulacja długości fali” nasi klienci mają możliwość sprawdzenia i wyregulowania urządzenia CM-36dG podczas kalibracji, aby upewnić się, że urządzenie jest w idealnym stanie. 

Przenośny spektrofotometr CM-26dG

Spektrofotometr przenośny CM-26dG zapewnia bezprecedensową dokładność i zgodność międzyinstrumentalną. Ta precyzja pozwala na doskonałą komunikację w zakresie kolorów w całym łańcuchu dostaw. Zapewnia to również dużą elastyczność użytkowania dzięki dwóm łatwo wymiennym otworom pomiarowym oraz umożliwia jednoczesne dostarczanie danych pomiarowych SPIN i SPEX. Ponadto urządzenie zostało wyposażone we wbudowany czujnik połysku pod kątem 60 stopni‌‌,° zgodny z normą ISO 2813.

Spektrofotometr wielokątowy CM-M6

Przenośny spektrofotometr wielokątowy z 6 kątami i systemem dwuścieżkowym. Model CM-M6 jest przeznaczony specjalnie do pomiaru kolorów farb metalicznych i ozdobnych.

Przenośny spektrofotometr CM-700d

Przenośny przyrząd z wyrównaniem pionowym, który umożliwia precyzyjne ustawienie przysłony pomiarowej i minimalny kontakt z obiektem. Pomiar z wykorzystaniem apertury o średnicy 3 mm lub 8 mm i przesyłanie danych przez Bluetooth do oprogramowania zarządzającego danymi koloru.

Rhopoint TAMS

Przenośny system wizyjny do kontroli powierzchni w trakcie procesu powlekania — od przygotowania powierzchni po aplikację podkładu i powłok aż po wykończenie

Połyskomierz o zawężonej tolerancji Rhopoint IQ-S

Wersja IQ o zawężonej tolerancji Trigloss 20/60/85° umożliwia zapewnienie maksymalnej dokładności i rozdzielczości we wszystkich zastosowaniach związanych z połyskiem. To nowy miernik połysku, który zapewnia również dane dotyczące Rspec, DOI i zmętnienia.

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar farb przemysłowych

Nowoczesny cyfrowy system danych dotyczących kolorów może pomóc organizacji w mierzeniu i określaniu koloru i wyglądu farb na miejscu u klienta oraz w zagwarantowaniu odpowiednich standardów cyfrowych, formuł, procesów zatwierdzania i zapisów dotyczących kontroli jakości. Nasze doświadczone zespoły mogą pomóc w zaprojektowaniu i wdrożeniu rozwiązania oraz w zapewnieniu odpowiedniej dokładności i możliwości śledzenia.

Commercial powder coating of metal components with an orange industrial coating.

Pomiar koloru na malowanych przedmiotach

Wygląd malowanych obiektów można łatwo zmierzyć na miejscu za pomocą przenośnego spektrofotometru, takiego jak CM-700d, lub, jeśli wymaga tego powłoka, wielokątowego modelu CM-M6.

Przyrządy do pomiaru kolorów mogą być używane do zarządzania kolorami produktów wewnętrznych na podstawie lokalnych lub globalnych baz danych kolorów. Dane kolorów upraszczają zadania kontroli jakości, eliminując nieścisłość i poprawiając przepustowość. Dzięki jasnej i precyzyjnej komunikacji z dostawcami i organizacjami klientów może znacznie poprawić postrzeganą przez nich wartość swoich produktów.

Wizualna ocena farby za pomocą kabiny oświetleniowej

Celem pomiaru koloru jest stworzenie atrakcyjnych wizualnie i wzrokowo spójnych produktów dla ludzkiego oka. W związku z tym ocena wizualna zawsze będzie częścią procesu produkcji kolorów. Przyrządy pozwalają organizacjom na dokładne i obiektywne raportowanie i przekazywanie identyfikowalnych danych dotyczących kolorów, lecz produkt musi nadal zostać zatwierdzony przez klienta. Skorzystaj z jednej z naszych kabin oświetleniowych i oceniaj kolory w kontrolowanych warunkach oświetleniowych.

Powiązane rozwiązania

Zapytaj naszych ekspertów