Pomiar koloru i powierzchni w branży farb i powłok

Dokładne i identyfikowalne dane dotyczące kolorów dla farb, powłok, lakierów i innych powłok specjalnych

 

Rozwiązania pomiaru koloru w branży farb i powłok

Firma Konica Minolta wraz ze swoim partnerem, firmą Rhopoint Instruments, oferuje identyfikowalne i zaufane technologie pomiarowe dla branży farb i powłok, w tym ergonomiczne przenośne spektrofotometry, uniwersalne spektrofotometry stacjonarne, połyskomierze o wąskiej tolerancji oraz szereg rozwiązań do kontrolowanego wyświetlania kolorów.

Dostępne są skalowalne rozwiązania, które pomagają organizacjom i ich szerszemu łańcuchowi wartości w określaniu, komunikowaniu, wytwarzaniu i kontroli kolorów oraz połysku, co pozwala na zwiększenie wydajności.
 • Optymalizacja procesów
 • Poprawa spójności
 • Zwiększenie zadowolenia klientów
 • Zmniejszenie ilości odpadów

Kolor jest jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów skupienia uwagi klienta na produkcie i marce z nim związanej.

W branży farb i powłok kolor odgrywa istotną rolę, a jego spójność i dokładność są kluczowymi wskaźnikami jakości i tożsamości marki. Uzyskanie odpowiedniego koloru za pierwszym razem i w sposób powtarzalny zwiększy wydajność.
 • Zmniejszenie ilości odpadów i wpływu na środowisko
 • Oszczędność czasu i pieniędzy
 • Dostarczanie klientom produktów najwyższej jakości
Niezależnie od tego, gdzie chcesz przekazać informacje o kolorze — od pomysłu przez projektowanie, rozwój, produkcję po ostateczną kontrolę jakości — nasza wiedza może pomóc w instalacji identyfikowalnych i skalowanych rozwiązań do przetwarzania danych dotyczących kolorów w zastosowaniach od surowców po gotowe produkty. Aby dopasować kolory i skuteczniej spełniać standardy dotyczące jakości kolorów, firma Konica Minolta oferuje wyjątkowo precyzyjne przyrządy pomiarowe i oprogramowanie do użytku w laboratorium lub bezpośrednio podczas produkcji.

Nasze spektrofotometry, mierniki połysku, kontrolowane rozwiązania oświetleniowe i oprogramowanie o wysokiej wydajności pozwalają użytkownikom dokładnie ocenić .i dopasować kolor i wygląd zarówno farb jednolitych i tych z dodatkami efektownymi w bardziej usprawnionym procesie wewnętrznym, jak również w łańcuchu dostaw. Pozwala to w rezultacie zachować spójność i spełnić standardy jakości kolorów przy mniejszej ilości odpadów, czasu i wysiłku.

Konica Minolta ma globalny zasięg z lokalnym działem sprzedaży i doświadczeniem, aby pomóc w tworzeniu skutecznego cyfrowego systemu danych dotyczących kolorów. Niezależnie od tego, czy chodzi o partnerów z łańcucha dostaw, rozwój, produkcję czy kontrolę jakości, nasze zespoły mogą dostarczyć rozwiązanie spełniające Twoje potrzeby, a także współpracować z Tobą w celu skalowania tego systemu w miarę wzrostu tych wymagań. Nasze oprogramowanie do dopasowywania kolorów jest obsługiwane przez wyznaczony zespół doświadczony w instalacji, szkoleniu i dostosowaniu rozwiązania w celu optymalizacji obiegu pracy w kolorze.

Przyrządy pomiarowe Konica Minolta są wspierane przez rozległą sieć autoryzowanych punktów serwisowych, aby zapewnić odpowiednią konserwację, dokładność i identyfikowalność urządzenia przez cały rok.

Korzyści

 • Spełnienie potrzeb klienta i skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek: uzyskanie odpowiedniego koloru za pierwszym i każdym razem.
 • Minimalizacja błędów i strat poprzez zapewnienie sobie możliwości wykrywania niespójności w czasie rzeczywistym i natychmiastowego podejmowania działań naprawczych.
 • Obniżenie kosztów pracy.
 • Wzmocnienie tożsamości marki dzięki wyróżniającym się kolorom i stałej jakości.
 • Innowacyjność dzięki bezkonkurencyjnemu zarządzaniu kolorami.

Przykładowe zastosowania

 • Kontrola jakości kolorów: osiągnięcie najlepszej jakości surowca lub produktu końcowego.
 • Bezkonkurencyjne rozwiązanie do dopasowywania kolorów: eliminacja zgadywania i stosowanie profesjonalnych rozwiązań do zarządzania kolorami przy wsparciu naszego zespołu ekspertów.
 • Połysk i wygląd: poprawa jakości wyglądu w trudnych zastosowaniach z połyskiem.
 • Farby metaliczne i ozdobne: kontrola jakości części metalowych i ozdobnych z dużą dokładnością za pomocą naszego spektrofotometru wielokątnego.

Rozwiązania do pomiaru barwy i wyglądu farb i powłok

Pomiar kolorów farb dekoracyjnych i powłok

Odkryj nasze rozwiązania z zakresu kontroli jakości i dopasowywania kolorów, które pomagają kontrolować kolory i przekazywać informacje na ich temat zarówno lokalnie, jak i w całym łańcuchu dostaw.

Pomiar kolorów w zakresie farb i powłok przemysłowych

Skorzystaj z naszych zaawansowanych systemów pomiaru kolorów i reaguj na potrzeby rynku bez żadnych kompromisów.
 

Pomiar koloru dla producentów barwników i pigmentów

Odkryj nasze zaawansowane rozwiązania do zarządzania kolorami, które pozwalają dokładnie i powtarzalnie mierzyć oraz dopasowywać barwniki i pigmenty.