Pomiar koloru i połysku masy celulozowej i papieru

Rozwiązania na potrzeby produktów z papieru, tektury i masy celulozowej — od papieru dla artystów plastyków po opakowania na jajka

 

Pomiar koloru i połysku w przemyśle celulozowo-papierniczym

Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta oferują identyfikowalne i godne zaufania technologie pomiarowe dla przemysłu papierniczego, w tym innowacyjne spektrofotometry stacjonarne, mierniki połysku o zawężonej tolerancji oraz szereg rozwiązań kontrolowanego oświetlenia do prawidłowej oceny kolorów.

Dostępne są skalowalne rozwiązania, które pomagają organizacjom i ich szerszemu łańcuchowi wartości w określaniu, komunikowaniu, wytwarzaniu i kontroli kolorów, co pozwala na uzyskanie korzyści.
 • Optymalizacja procesów
 • Poprawa spójności
 • Zwiększenie zadowolenia klientów
 • Zmniejszenie ilości odpadów
 
Kontrola kolorów jest ważnym narzędziem w przemyśle celulozowo-papierniczym na etapie kontroli procesów i kontroli jakości w celu zapewnienia klientom jak najbardziej spójnego doświadczenia w zakresie opakowań, produktów, druku itp.

Pomiar kolorów za pomocą spektrofotometru umożliwia producentom wyprodukowanie spójnego produktu dzięki kontroli rozjaśniaczy optycznych. Kontrolowanie tych parametrów pozwala producentom budować reputację jakości z klientami i spełnić wymagania określone przez parametry i tolerancje.

Konica Minolta ma globalny zasięg z lokalnym działem sprzedaży i doświadczeniem, aby pomóc w tworzeniu skutecznego cyfrowego systemu danych dotyczących kolorów. Niezależnie od tego, czy chodzi o partnerów z łańcucha dostaw, rozwój, produkcję czy kontrolę jakości, nasze zespoły mogą dostarczyć rozwiązanie spełniające Twoje potrzeby, a także współpracować z Tobą w celu skalowania tego systemu w miarę wzrostu tych wymagań. Nasze oprogramowanie do dopasowywania kolorów jest obsługiwane przez wyznaczony zespół doświadczony w instalacji, szkoleniu i dostosowaniu rozwiązania w celu optymalizacji obiegu pracy w kolorze.

Przyrządy pomiarowe Konica Minolta są wspierane przez rozległą sieć autoryzowanych punktów serwisowych, aby zapewnić odpowiednią konserwację, dokładność i identyfikowalność urządzenia przez cały rok.
 

Korzyści

 • Zapewnienie stałej jakości: Spójność między partiami zwiększa zadowolenie użytkowników końcowych i postrzeganie jakości, ograniczając ilość zwrotów i odpadów.
 • Kolor to narzędzie sprzedaży: Kontrola kolorów i dopasowanie kolorów oferują nowe możliwości w przypadku markowych produktów opakowaniowych.
 • Kolor to usługa: Możliwość oferowania klientom danych o kolorach i ich spójności oznacza, że jesteś niezawodnym partnerem zapewniającym usługi o wartości dodanej.

Przykładowe zastosowania

 • Poprawa spójności i zawężony zakres tolerancji różnicy w przypadku produktów papierowych pokrywających ściany, takich jak tapety, papiery gładziowe itp., zmniejszenie ilości odpadów i zwiększenie postrzeganej jakości produktów.
 • Spełnianie bardziej rygorystycznych wymogów dotyczących opakowań o wysokiej wartości dodanej, aby zwiększyć zadowolenie klientów i możliwości zdobywania nowych rynków.
 • Zwiększenie szybkości zatwierdzania kontroli jakości i sortowania produktów.
 • Zapewnienie dokładniejszej kontroli jakości produktów z papieru makulaturowego i usprawnienie procesów w oparciu o dane dotyczące kolorów.

Rozwiązania do pomiaru barwy masy celulozowej i papieru

Pomiar koloru produktów z papieru

Kontrola i optymalizacja produkcji papieru i produktów wykonanych z papieru poprzez określenie stopnia bieli i efektu rozjaśniaczy optycznych w celu spełnienia wymagań klientów w zakresie kolorów.