Pomiar koloru papieru i produktów papierowych

jasność, nieprzezroczystość, fluorescencja, kolor, stopień bieli i odcień wszystkich produktów z masy celulozowej, papieru i tektury

Pomiar koloru papieru i produktów papierowych


Określenie stopnia bieli i efektu rozjaśniaczy optycznych w celu spełnienia wymagań klientów w zakresie kolorów

Produkty z masy celulozowej i papieru obejmują szeroką gamę materiałów opakowaniowych, materiałów biurowych, papierów cienkich, kolorowych i wielu innych, z których każdego dotyczą różne wymogi dotyczące wyglądu i właściwości fizycznych. Marki z górnego segmentu rynku chcą niestandardowych kolorów opakowań z wąską tolerancją różnicy koloru i połysku, aby poprawić atrakcyjność wyglądu produktu na półce i zwiększyć postrzeganą wartość produktów. Producenci obsługujący przemysł drukarski muszą kontrolować odcień bieli i żółci oraz rozjaśniacze optyczne. Nawet marki, które w przeszłości nie wymagały specjalnej kolorystyki produktów, na skutek rynkowych trendów zaczynają poświęcać jej większą uwagę, ponieważ klienci chcą dostosowania, specyficznego charakteru marki i spójności.

Firma Konica Minolta oferuje klientom szereg rozwiązań służących poprawie jakości produktów oraz integracji dokładnych i identyfikowalnych danych dotyczących kolorów w procesach produkcji, od recyklingu papieru po specyfikacje barwników i surowców, kontrolę procesów, kontrolę jakości i komunikację z klientami dotyczącą kolorów.

 

Pomiar koloru pozwala firmom wdrażać procesy oparte na danych, które poprawiają wydajność i spójność, co pozwala zaoszczędzić czas i ograniczyć ilość odpadów.


Zastosowanie pomiaru koloru we współpracy z dostawcami i klientami w celu udostępniania danych dotyczących kolorów, ustalenia tolerancji, określenia i zatwierdzenia produktu oraz bieżącego przygotowywania raportów może budować relacje w łańcuchu dostaw w oparciu o jakość, spójność i współpracę, zmniejszając kosztowną subiektywność oraz ilość odrzuceń i nieporozumień.

Stacjonarne oraz przenośne spektrofotometry Konica Minolta zapewniają proste i dokładne rozwiązania do pomiaru koloru papieru i produktów papierowych, umożliwiając firmom kontrolę i optymalizację produkcji oraz poprawę jakości produktów.

Urządzenie CM-3630A zostało zaprojektowane specjalnie dla przemysłu celulozowo-papierniczego w celu pomiaru jasności, nieprzezroczystości, fluorescencji, koloru, stopnia bieli oraz odcienia w pełnej zgodności z wymaganiami kilku międzynarodowych i krajowych norm, takich jak ISO, SCAN, DIN, TAPPI, CPPA i AFNOR. Nasz zespół pomoże w określeniu najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb i zaprezentowaniu szybkich, a jednocześnie wydajnych szablonów dla WI, YI i wielu innych, które przyspieszą oraz ułatwią przygotowywanie raportów i analizę.

Zespół ds. wsparcia aplikacji Konica Minolta ma duże doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań pomiarowych klientom w łańcuchu wartości w branży papierniczej, oferując wiodącą w branży sieć sprzedaży i wsparcia w Europie i na całym świecie.

Korzyści

  • Optymalizacja wykorzystania chemikaliów i procesów w celu obniżenia kosztów
  • Poprawa postrzeganej jakości produktów
  • Oferowanie klientom szerszego zakresu spójnych kolorów
  • Uproszczenie specyfikacji kolorów i procesu zatwierdzania dzięki możliwości identyfikacji danych

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-3630A

Urządzenie stacjonarne opracowane specjalnie dla branży papierniczej. Zgodny z normami ISO pomiar jasności, nieprzezroczystości, fluorescencji, koloru, stopnia bieli i odcienia.

Przenośny spektrofotometr CM-26dG

Przenośny spektrofotometr z możliwością wyboru UV100/UV0 i wbudowanym, 60-stopniowym czujnikiem połysku, zgodnym z normami ISO. Przyrząd pomiarowy o zwiększonej precyzji do dokładnego przekazywania informacji dotyczących kolorów w łańcuchu dostaw.

Aplikacje

Aplikacje

Kontrola jakości materiałów opakowaniowych

Urządzenie CM-3630A używane w połączeniu z komputerem typu tablet z oprogramowaniem do zarządzania papierem w celu pomiaru i przygotowywania raportów dotyczących produkcji.
 

Benchtop Spectrophotometer CM-3630A is a state-of-the art ISO-Standard compliant measuring device for the pulp & paper industry

Zapytaj naszych ekspertów