Rozwiązania pomiarowe dla technologii wyświetlaczy samochodowych

Sterowanie technologiami informacyjno-rozrywkowymi, HUD, systemem Lidar i technologiami autonomicznej jazdy

Systemy pomiarowe dla technologii wyświetlaczy w przemyśle motoryzacyjnym


Spektrofotometry, fotometry i kolorymetry do wyświetlaczy w pojazdach

Technologia wyświetlaczy samochodowych ewoluuje w tempie dostosowanym do elektroniki użytkowej, obowiązuje ją ten sam poziom oczekiwań konsumentów, ale jednocześnie jej rozwój jest uwarunkowany dodatkowymi wymaganiami technicznymi, które należy uwzględnić w celu spełnienia norm i zapewnienia klientom produktu o wysokiej postrzeganej wartości. Rozwój technologii wyświetlania i ekranów dotykowych w samochodach sprawił, że technologia ta stała się bramą do doświadczenia użytkownika, a zatem jakość systemów ma ogromny wpływ na zadowolenie klienta i postrzeganą jakość.

Konica Minolta i należąca do grupy firma Radiant Vision Systems produkują rozwiązania pomiarowe do specyfikowania i testowania luminancji i koloru technologii wyświetlania, w tym oświetlenia systemów informacyjno-rozrywkowych, HUD i Lidar oraz przełączników podświetlanych lub elementów przekazywania informacji zwrotnych, takich jak przyciski na desce rozdzielczej lub elementy sterowania podłokietnika i symbole wykonawcze.

Producenci samochodów mają możliwość maksymalizacji postrzeganej jakości obsługi zapewnianej użytkownikowi w zakresie elementów wyświetlacza i sterujących, zapewniając jednocześnie, że spełnione są standardy w zakresie widoczności, kąta widzenia, przejrzystości, dokładności i jednorodności. Te same technologie stosowane w wysokiej jakości elektronicznych wyświetlaczach konsumenckich mogą być stosowane do rozwoju, produkcji i lokalnego testowania.


Identyfikowalne i godne zaufania rozwiązania dla cyfrowych danych dotyczących luminacji mogą znacznie przyspieszyć proces opracowywania, produkcji i testowania jakości.


Nasze zespoły ekspertów mogą pomóc we wdrożeniu systemu, który pozwoli wszystkim stronom, od producenta sprzętu po kontrolę jakości, pracować bardziej sprawnie, zespołowo i spójnie. Doświadczenie pokazuje, że podejście oparte na danych pozwala łańcuchom dostaw budować relacje oparte na jakości i spójności, ograniczając subiektywność oraz upraszczając specyfikowanie i zatwierdzenie.

Firma Konica Minolta oferuje klientom globalną sieć sprzedaży, pomocy technicznej i wiedzy specjalistycznej, która umożliwia dostarczanie sprawdzonych rozwiązań klientom z branży motoryzacyjnej. Nasza sieć autoryzowanych placówek serwisowych zapewnia stałą konserwację i kalibrację urządzeń, aby zminimalizować przestoje i zapewnić, że systemy pozostają identyfikowalne przez cały okres ich eksploatacji

Korzyści

  • Poprawa postrzeganej jakości i zapewnienie jakości interfejsu użytkownika przewyższającej oczekiwania konsumenta poprzez opracowanie i przetestowanie najnowszych technologii pomiarowych z wykorzystaniem najnowszej technologii, aby dotrzymać kroku najnowocześniejszej elektronice użytkowej.
  • Usprawnienie dostaw i współpraca z dostawcami w celu opracowania, prototypowania i testowania technologii przy użyciu zaufanych rozwiązań pomiarowych.

Przyrządy

Przyrządy

Spektroradiometr CS-3000

Służy do pomiaru luminancji i chromatyczności różnych urządzeń optycznych, a także źródeł światła, takich jak diody LED i lampy. Następca modeli CS-2000 i CS-2000A.

Radiant ProMetric® z serii I

Najnowocześniejszy kolorymetr obrazowy, który stanowi najdokładniejsze rozwiązanie do testowania wbudowanych wyświetlaczy. Zalecane rozwiązanie zarówno dla środowisk badawczo-rozwojowych, jak i produkcyjnych do rejestrowania danych na temat luminancji, pomiarów kolorów i kąta widzenia.  

Radiant ProMetric® z serii Y

Fotometr obrazujący ProMetric do pomiaru luminancji technologii wyświetlania, oceny jasności, jednorodności, kontrastu, defektów pikseli itp. z szeroką gamą dostępnych czujników, który gwarantuje najlepszy stosunek ceny do wydajności.

Analizator kolorów wyświetlacza CA-410

Następca wyznaczającego standard w branży modelu CA-310, analizator kolorów wyświetlacza CA-410 mierzy i dostosowuje chromatyczność i charakterystykę gamma wyświetlaczy HUD, smartfonów, tabletów, telewizorów i innych wyświetlaczy HDR w szerszym zakresie natężenia oświetlenia niż kiedykolwiek wcześniej.

Rhopoint IQ FLEX 20-S

Miernik połysku służy do pomiaru jakości obrazu i profilowania odbicia światła od powierzchni. Można go również używać do pomiarów względnych wyświetlania. 

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar jasności, chromatyczności i jednorodności wskaźników/desek rozdzielczych

Kolorymetr i fotometry obrazujące Radiant Vision Systems (z serii ProMetric®) mierząjasność i chromatyczność deski rozdzielczej w samochodach. Nie tylko umożliwiają ocenę jasności i chromatyczności tekstu i ikon, ale także analizę projektów, na przykład braków tekstu.

Car interior with quality finish and a large infotainment display

Pomiar kontroli defektów, jasności, chromatyczności i jednorodności ekranów wyświetlacza, takich jak elementy nawigacyjne pojazdu

Rozwiązania firmy Konica Minolta Measuring Instruments (analizator kolorów CA-410 i miernik jasności CS-2000) oraz kolorymetr i fotometry obrazujące Radiant Vision Systems (z serii ProMetric®) umożliwiają pomiar jasności i chromatyczności ekranu wyświetlacza w pojeździe. Pozwalająrównież na pomiar rozkładu jasności i rozkładu kolorów w wysokiej rozdzielczości. 
Połączenie z oprogramowaniem do analizy obrazu TrueTest™ pozwala na analizę ekranu pod kątem jednorodności/równomierności, BlackMura, wad punktowych, wad liniowych oraz przeprowadzanie innych kontroli obrazu.

Zapytaj naszych ekspertów