Pomiar barwy sproszkowanych chemikaliów, peletów i granulatów

Kontrola jakości i procesu w zakresie sproszkowanych chemikaliów, peletów i granulatów

Pomiar barwy sproszkowanych chemikaliów, peletów i granulatów


Stacjonarne i przenośne spektrofotometry do powtarzalnych pomiarów barwy chemicznych proszków i past.

Niezależnie od tego, czy barwa jest cechą podstawową, pomiar barwy jest używany jako narzędzie do kontroli jakości i procesu w przemyśle chemicznym. Sprawdzanie głębi czerni lub bieli podczas produkcji towarów może pomóc firmom lepiej przewidzieć zawartość produktu końcowego, jednocześnie poprawiając spójność i upraszczając procesy.


Określenie, akceptacje i raportowanie barwy to unikalna cecha produktu, która buduje zaufanie klientów oraz pomaga chronić i rozwijać relacje z klientami. 


Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta mogą być używane do mierzenia barwy wszystkich związków w procesie przetwarzania przy użyciu specjalnie opracowanych akcesoriów, aby wspomagać uzyskiwanie powtarzalnego wyglądu próbek proszku i granulatu. Opracowywane na bazie naszego wieloletniego dziedzictwa w zakresie doskonałości optycznej i dążenia do uzyskiwania najwyższej jakości, nasze przyrządy są zgodne z wiodącym w branży wewnątrzinstrumentowym porozumieniem dotyczącym przekazywania i udostępniania danych o barwach w sposób powtarzalny i identyfikowalny. 

Nasze przyrządy i oprogramowanie są łatwe w użyciu, a także zapewniają istotne dane o barwach i różnicach barw dla operatorów w laboratoriach rozwojowych, w produkcji lub w kontroli jakości. Niezależnie od tego, czy są używane do produkcji towarów, opracowywania, kontroli procesów czy kontroli jakości, wdrożenie danych dotyczących barw i przekazywanie informacji o barwach może pomóc w optymalizacji procesów. Nasi eksperci służą pomocą w ustanowieniu systemu, który ostatecznie zmniejszy ilość odpadów, niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę komunikacji i zakresów tolerancji w przypadku dostawców, wskazywanie problemów z produkcją powodujących odchylenia na wczesnym etapie i umożliwienie ich skorygowania bez ponoszenia znacznych kosztów, czy nawet wyeliminowanie subiektywności z procesów kontroli jakości.

Nasze uniwersalne spektrofotometry stacjonarne zapewniają laboratoriom rozwiązania do pomiaru praktycznie wszystkich substratów, począwszy od proszków lub granulatów w szalkach Petriego aż po płyny w kuwetach. Podczas gdy większość zastosowań w tym zakresie będzie najlepiej obsługiwana przez większy otwór w stacjonarnych przyrządach, nasza oferta rozwiązań obejmuje również bardziej przenośne rozwiązania, jeśli wymaga tego dany proces. Nasze doświadczone zespoły mogą polecić określone rozwiązanie, a nasza rozbudowana sieć serwisowa jest w stanie zagwarantować odpowiednią konserwację i nadzorowanie przyrządów przez cały okres ich użytkowania.

Korzyści

  • Poprawa spójności produktu końcowego
  • Zmniejszenie ilości odpadów i produktów niezgodnych ze specyfikacjami
  • Przekazywanie informacji o kolorze w sposób dokładny i powtarzalny dostawcom i klientom
  • Integracja danych kolorów pozwala zaoszczędzić czas podczas całego procesu tworzenia, od poprawek do zatwierdzenia

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-36dGV

Najnowsze innowacje w dziedzinie cyfrowych danych o barwach, wbudowana kamera do podglądu próbek, opcjonalna analiza długości fali i narzędzie do regulacji zapewniają pewność działania przez cały rok i szereg przydatnych funkcji. 

Spektrofotometr stacjonarny CM-5

Spektrofotometr stacjonarny z wbudowanym wyświetlaczem i kreatorem użytkownika zapewnia niedościgniętą funkcjonalność, a uniwersalny otwór pomiarowy w górnym porcie jest odpowiednio dopasowany do pomiaru proszków i granulatów.

Przenośny spektrofotometr CM-700d

Jeśli do pomiaru proszków wymagana jest mobilność, model CM-700d stanowi uniwersalne rozwiązanie, które świetnie współpracuje z prasą proszkową, uchwytem komory lub otworem ze szkła optycznego, aby zapewnić dokładne dane dotyczące barw w terenie.

Kolorymetr CR-410

Kolorymetr trójchromatyczny CR-410 z dużym otworem pomiarowym 50 mm może szybko i powtarzalnie dostarczać dane o barwach L*a*b* i różnicach barw, dzięki czemu idealnie nadaje się do kontroli jakości i zastosowań, w których barwa ma mniejsze znaczenie.

Oprogramowanie SpectraMagic NX

SpectraMagic NX to pakiet oprogramowania do pomiaru kolorów, który można wykorzystać jako interfejs do współpracy z instrumentami Konica Minolta. Zapewnia rozszerzone możliwości raportowania oraz analizy kolorów i różnic kolorów. Użytkownik ma pełną kontrolę nad dostosowaniem szablonów i raportów.

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar proszków w produkcji

Spektrofotometr stacjonarny CM-5 z wbudowanym wyświetlaczem i kreatorem użytkownika jest w stanie zapewnić prosty, ale dokładny system do pomiaru produktów w produkcji. Może to pozwolić operatorowi na sprawdzenie zgodności z uzgodnioną specyfikacją lub posortowanie różnych partii według wzorca barwy tak, aby końcowy produkt spełniał oczekiwania.

Off-white chemical powder in a petri dish, set on a white table with a black background

Pomiar najbielszej bieli

Korzystając z modelu CM-36dGV i oprogramowania SpectraMagic NX, producent może wykonywać pomiar gotowych produktów, takich jak dwutlenek tytanu, potwierdzając ich biel z zachowaniem dokładności i identyfikowalności, generując dane statystyczne w zakresie jednej lub kilku partii oraz opracowując raporty dla klientów.

Powiązane branże i zastosowania

Zapytaj naszych ekspertów